Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sprzęt dla osoby początkującej


kortek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

potrzebuję dla siebie kupić pierwszy sprzęt.

Mam problem z określeniem swojego poziomu umiejętności - bo z opisu sądząc jestem gdzieś pomiędzy 1 a 4. Z jednej strony dopiero zacząłem, jeździłem właściwie tylko dwa dni. Z drugiej strony były to dwa dni z instruktorem i umiem zjechać dość prostą trasą nie robiąc ani jednego skrętu z półpługa - tylko równolegle. Umiem też już jechać dość wąskim śmigiem. Wszystko oczywiście dosyć powoli. Trudniejszą pewnie też bym zjechał, ale nie miałem okazji sprawdzić.

Niedługo jadę na narty na tydzień i chciałbym kupić własny sprzęt, bo zakochałem się w tym sporcie od pierwszego wejrzenia i wiem, że jeszcze będę jeździł.

Z jednej strony słyszę - dobierz sobie mocno skrętne, miekkie narty dla początkujących.

Z drugiej strony aż tak zamożny nie jestem, żeby za rok kupować kolejne narty, a liczę, że moja dalsza nauka i postępy będą przebiegać równie sprawnie. Więc może jednak coś ambitniejszego?

Poradzi mi ktoś?

A i jeszcze: 188 wzrostu, 86 wagi. Budżet około 1500, fajnie, żeby buty i kijki też się w nim zmieściły...

Mam w planie przejść się po marketach i zobaczyć na co znajdę promocję, więc pytanie raczej nie dotyczy konkretnego modelu (choć sugestie i przykłady mile widziane) a bardziej klasy sprzętu.

Z góry dzięki za pomoc.

Piotrek

PS Wiem, że tę czwórkę ustawiłem sobie z pewnym optymizmem, ale może jak już wrócę z tego wyjazdu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

potrzebuję dla siebie kupić pierwszy sprzęt.

Mam problem z określeniem swojego poziomu umiejętności - bo z opisu sądząc jestem gdzieś pomiędzy 1 a 4. Z jednej strony dopiero zacząłem, jeździłem właściwie tylko dwa dni. Z drugiej strony były to dwa dni z instruktorem i umiem zjechać dość prostą trasą nie robiąc ani jednego skrętu z półpługa - tylko równolegle. Umiem też już jechać dość wąskim śmigiem. Wszystko oczywiście dosyć powoli. Trudniejszą pewnie też bym zjechał, ale nie miałem okazji sprawdzić.

Niedługo jadę na narty na tydzień i chciałbym kupić własny sprzęt, bo zakochałem się w tym sporcie od pierwszego wejrzenia i wiem, że jeszcze będę jeździł.

Z jednej strony słyszę - dobierz sobie mocno skrętne, miekkie narty dla początkujących.

Z drugiej strony aż tak zamożny nie jestem, żeby za rok kupować kolejne narty, a liczę, że moja dalsza nauka i postępy będą przebiegać równie sprawnie. Więc może jednak coś ambitniejszego?

Poradzi mi ktoś?

A i jeszcze: 188 wzrostu, 86 wagi. Budżet około 1500, fajnie, żeby buty i kijki też się w nim zmieściły...

Mam w planie przejść się po marketach i zobaczyć na co znajdę promocję, więc pytanie raczej nie dotyczy konkretnego modelu (choć sugestie i przykłady mile widziane) a bardziej klasy sprzętu.

Z góry dzięki za pomoc.

Piotrek

PS Wiem, że tę czwórkę ustawiłem sobie z pewnym optymizmem, ale może jak już wrócę z tego wyjazdu...

Witaj

wiec tak narty narty z grupy allround tutaj skłaniał bym się do nart używanych bo w tej cenie wraz z butami będzie krucho a ze buty najważniejsze więc narty mozna kupić uzywane w przeciwieństwie do butów

więc zacznijmy:

narty jak wspomnialem allround w dłogości ok 170-175cm takie np jak :

Fischer RX 4 170cm albo fischer Rx 6

Elan Speedwave 8 _ Fusion 168cm

Dynastar CONTACT 8 172cm

teraz buty wazysz 88 kg wiec powinieneś szukać buta którego twardośc oscyluje miedzy 80-90 (flex) modeli Ci nie podam każda stopa jest inna więc musisz mierzyć i mierzyć cenowo i jakościowo najtaniej dalbello ale nie gwarantuje ze będą Ci pasować:)

na kupno butów poświęc trochę czasu bo to najważniejsza częśc sprzętu dlaczego?? bo będziesz je miał na nogach cały dzien więc musisz się czuć komfortowo i tak by nic cię nie uwierało. Buty mierz w skarpecie i także w skaprecie powinieneś mierzyć rozmiar jaki powinieneś mieć- a zrobisz to w każdym sklepie :)

jeżeli masz jeszce jakieś pytania to dzwoń:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę.

Najpierw będę jednak szukał w nowym sprzęcie - może mi się uda dobrać buty za 600 i narty za 900 w jakichś posezonowych promocjach - wtedy budżet przekroczę tylko o kijki :).

Dziś się przejdę po sklepach, to pewnie wieczorem dopytam o jakieś konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nordica sportmachine 90 + fisher fuse 70

Cześć,

zgodnie z poradą schodziłem większość warszawskich sklepów szukając wygodnych butów. Teraz piszę ten post ciesząc się świeżo zakupionymi butami nordica sportmachine 90. Mam nadzieję, że spiszą się dobrze.

Widziałem kilka różnych nart, które prawie mieszczą się w moim budżecie...

co myślicie o:

Fisher Fuse 70 (kolekcja 08/09) 950pln

Zenith Z1.0 1050pln

Zenith Z6 (08/09) 1200pln

Poważnie rozważam głównie te pierwsze. Czy ktoś może mi podpowiedzieć w jaki sposób ładny slogan reklamowy ze stronki skionline http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2506&id_modelu=3327 i recenzja nart jako nart dla niedzielnych narciarzy ze skimag http://www.ski-mag.com/en/ski/clanak.php?id=19537 przełożą się na rzeczywistość.

Trochę mnie ta recenzja zmartwiła, bo akurat na słabe nogi nigdy nie narzekałem... :)

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fisher Fuse 70 bardzo dobry wybór tylko mają mieć 170 cm

Zenith Z6 narta super , może nawet za trudna , na pewno za trudna ale bardzo rozwojowa jeżeli byś miał 4 ( ryzyk fizyk )-koledzy mnie zjedzą. Też min 170cm

dobrze mowisz:) Z6 ambitna narta fajna i rozwojowa:) jezeli sie nie boisz to nie ma się co zastanwiac:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Fischer Viron 3.3?

Co myślicie o Fischer Viron 3.3?

Wynalazek Intersport spoza kolekcji katalogowej, ale znalazłem rozmiar 170 w bardzo atrakcyjnej cenie - 750 pln.

Co myślicie o takich nartach?

Niestety nie znalazłem żadnej opinii w necie, ale wydaje mi się, że mogą być tym czego szukam - no i 200pln mniej niż Fuse 70.

Jak myślicie? Gorsze są? Lepsze?

A z Z6 niestety muszę zrezygnować - 1200 to po zakupie butów już dla mnie za drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - jednak czas i budżet zdecydował i jest Viron, a dziś wieczorem jadę jeźdźić.

Boję się, że za miękka, ale wtedy najwyżej okaże się, że za dwa lata będę kombinował kasę na coś lepszego...

Jak pojeżdżę na Vironie to spiszę moje amatorskie doświadczenia z nią

Dzięki wszystkim i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Viron 3.3

Zgodnie z obietnicą - moje amatorskie doświadczenia z virona :)

Oczywiście zastrzegam, że jestem amatorem i nie mam za bardzo porównania - ale może komuś się przyda.

Po pierwsze, teraz już wiem, że viron 3.3 to twardość z 2.2 + technologia dynamic grip control z 4.4

Po drugie, to są naprawdę miękkie narty. Jak się jedzie trochę szybciej - i nie mówię tu o jakiś szalonych prędkościach - to telepią strasznie.

Po trzecie cudownie się słuchają, łatwo prowadzą, czasem trochę za chętnie chciałyby carvingować - choć może wynika to z mojego braku umiejętności, ale dużo razy przy krótkim skręcie "łapała mnie krawędź". Z drugiej strony na śnieżnych muldach, na czarnych trasach bawiłem się z nimi świetnie - ale ponownie nie wiem, czy to bardziej narty, czy bardziej umiejętności.

Po czwarte lód im nie straszny. Żaden.

Podsumowując - są chyba ok, warte swojej ceny, ale pewnie za dwa lata poszukam sobie nowych nart. O ile mnie będzie stać

Pozdrawiam wszystkich

Kortek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Witajcie jestem tu nowy i mam tez prośbę o waszą fachowa radę obecnie mam narty head big easy zaczynam przygodę z nartami lecz chyba sobie dobrze radzę , i zacząłem dość szybko jeździć jak na mnie i mocno mi wibrują przody nart więc chyba głupio zrobiłem bo właśnie kupiłem sobie head Worldcup SL , mam pytanie czy sie na nich nie zabije?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jestem tu nowy i mam tez prośbę o waszą fachowa radę obecnie mam narty head big easy zaczynam przygodę z nartami lecz chyba sobie dobrze radzę , i zacząłem dość szybko jeździć jak na mnie i mocno mi wibrują przody nart więc chyba głupio zrobiłem bo właśnie kupiłem sobie head Worldcup SL , mam pytanie czy sie na nich nie zabije?:)

:DAle to pytanie,kieruj raczej do Stwórcy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bardzo śmieszne ale ja na prawdę pytam jak to może byc i czy ktos mi powie jak duza róznica jest pomiedzy tymi nartami

To ja też mam takie pytanie do Ciebie;)-"jak to może być":p,że kupujesz sprzęt i nic nie wiesz na jego temat;)Przerzuciłeś się z allrounda dla początkujących narciarzy na nartę race dla ...;)Nie piszesz o swoich umiejętnościach-to ,że dzioby klepią-to normalka/bo są miekkie,aby ułatwić Ci inicjację skrętu/-najczęściej jednak przy jeździe na wprost.I tak naprawdę nikt nie potrafi odpowiedzieć na Twoje pytanie dotyczące przyszłości:eek:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odpowiedź masz racje w swojej wypowiedzi najpierw mogłem poszukać a potem kupić ale nic straconego kupiłem je w niskiej cenie i własnie teraz mam obawy czy sobie poradzę w skali lokuje się na 5 pkt szybko sie uczę i nie boję się ryzykować mam 178cm i 74kg te heady mają 155cm nogi dość silne wiele lat trenowałem biegi no i zawsze mogę sobie popracować nad siłą , a co do nart to moge je wymienić na inne bez problemu , co być mi polecił do krótkich zakretów i agresywnej jazdy przy brakach technicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak możesz to wymień te narty na dłuższe 165 cm to po pierwsze i może nie zaczynaj od najwyższego modelu race...bo potem to co kupisz..tylko komórka Ci zostanie...nuda:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce się jeździć agresywnie,to musisz poprawić technikę,sama narta tej agresji Ci nie da.:pMusisz się nauczyć z niej uzyskać tą moc i agresję:rolleyes:,żeby doskonalić technikę musisz szukać narty,która będzie wybaczać błędy.

Ja widziałbym nawet taki modelhttp://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2508&id_modelu=3333albo http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1974&id_modelu=2482

Sa to modele,które można śmiało wybrać jako pierwsze narty do rozpoczęcia przygody slalomowej.I długość 160cm,a lepiej 165cm,155cm to krótko;)

Zaraz Koledzy też Ci pomogą coś wybrać,ale musisz ćwiczyć technikę,bo inaczej nie odczujesz przyjemności z jazdy:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...