Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sprzęt dla osoby początkującej


kortek

Rekomendowane odpowiedzi

No dałem mało za uzywana w badzo dobrym stanie dałem 600zł , a od narty oczekuje aby dobrze skrecała na małym promieniu , dobrze sie trzymała na lodzie , do jazdy agresywnej , lecz nie zawodowej i tolerowała braki w technice , może coś mi doradzisz lub czy może jednak zostawic je i sie pouczyć na nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dałem mało za uzywana w badzo dobrym stanie dałem 600zł , a od narty oczekuje aby dobrze skrecała na małym promieniu , dobrze sie trzymała na lodzie , do jazdy agresywnej , lecz nie zawodowej i tolerowała braki w technice , może coś mi doradzisz lub czy może jednak zostawic je i sie pouczyć na nich

to będzie dość trudne....bo nie ma nart które świetnie trzymają na lodzie,są miłe,miękkie i wybaczają braki w technice:rolleyes:....albo narta jest wymagająca,twarda i trzymana lodzie....albo jest miła,miękka i wybacza błędy...

chyba że są takie narty to ja je chętnie kupię:D...oczywiście pewien kompromis można uzyskać,ale tak jak pisze Michał...to Ty musisz wiedzieć co ta narta ma Ci dać....

600 pln to dobra cena,ale to nie wszystko...mój znajomy kupił A8 po okazyjnej cenie...a teraz nie stać go na części,paliwo i ubezpieczenie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rada.

Skoro nie wiesz czego chcesz. Jedź na stok dogadaj się w wypożyczalni że chcesz testować kilka modeli. I spróbuj pojeździć na allmountain, race zobaczysz różnice-sam poznasz która narta da ci najwięcej radości.

Ani na forum, ani w sklepie nikt nie doradzi ci tak żebyś był w 100% zadowolony. Chyba że będziesz miał farta i akurat trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielce wam dziekuje za porady w sobote je wypróbuje i zobacze jak dam radę to je zostawie jak nie to nic straconego sprzedam i kupie cos bardziej łagodnego mam tylko nadzieje , że nie bedę leżał co kilka metrów

bez przesady zjechać-zjedziesz na wszystkim co ma dwie deski. Tylko pytanie czy po zjeździe będziesz zadowololny. Head worldcup sl są napewno łatwiejsze niż jakieś gigantowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomórzcie dobrać narty początkującej kobitce!!!

Jestem tutaj nową początkująca narciarką to mój pierwszy sezon, swoje umiejętności oceniam na 2 w porywach do 3 optymistyczna wersja:) mam już dość jeżdżenia na nartach z wypożyczalni co tydzień inne zazwyczaj szroty z przed 10 lat i zamierzam kupić swoje nartki. Preferuję rekreacyjną jazdę bez slalomów gigantów!!!

doradzono mi że dla tak początkującej kobitki beda dobre narty Rossignol Harmony 1 o dł. 138cm, dodam ze waże 52kg i mam 162 cm wzrostu, czy to bedzie dobra narta dla mnie jako jakośc i czy pomoże w skrętach z którymi mam na razie lekki problem czekam na porady was doświadczonych i dziekuje aguska36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj nową początkująca narciarką to mój pierwszy sezon, swoje umiejętności oceniam na 2 w porywach do 3 optymistyczna wersja:) mam już dość jeżdżenia na nartach z wypożyczalni co tydzień inne zazwyczaj szroty z przed 10 lat i zamierzam kupić swoje nartki. Preferuję rekreacyjną jazdę bez slalomów gigantów!!!

doradzono mi że dla tak początkującej kobitki beda dobre narty Rossignol Harmony 1 o dł. 138cm, dodam ze waże 52kg i mam 162 cm wzrostu, czy to bedzie dobra narta dla mnie jako jakośc i czy pomoże w skrętach z którymi mam na razie lekki problem czekam na porady was doświadczonych i dziekuje aguska36

Te narty są za krótkie.

Dla ciebie narty to długość od 152 do 161.

A jakie masz buty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te narty są za krótkie.

Dla ciebie narty to długość od 152 do 161.

A jakie masz buty?

Dzięki za odpowiedz ale raczej chodzi mi oich mozliwosci nie o dlugosc uczyłam się na 130cm takie mi doradzil instruktor i na razie nie moge miec dłuższych niż 140cm bo mi umiejętności jeszcze nie starcza i mi sie dzioby krzyżują na dluższych nie wydole ale jakie sa ich mozliwości pomozcie bo ne wiem czy kupic.agusek36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj nową początkująca narciarką to mój pierwszy sezon, swoje umiejętności oceniam na 2 w porywach do 3 optymistyczna wersja:) mam już dość jeżdżenia na nartach z wypożyczalni co tydzień inne zazwyczaj szroty z przed 10 lat i zamierzam kupić swoje nartki. Preferuję rekreacyjną jazdę bez slalomów gigantów!!!

doradzono mi że dla tak początkującej kobitki beda dobre narty Rossignol Harmony 1 o dł. 138cm, dodam ze waże 52kg i mam 162 cm wzrostu, czy to bedzie dobra narta dla mnie jako jakośc i czy pomoże w skrętach z którymi mam na razie lekki problem czekam na porady was doświadczonych i dziekuje aguska36

Kierunek dobry,z rossi masz jeszcze Passion,Atraxion itd..:rolleyes:A ja bym proponował poszukać atomica Cloud 6:rolleyes:,ta narta zadowoli Cię również w późniejszym okresie;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz ale raczej chodzi mi oich mozliwosci nie o dlugosc uczyłam się na 130cm takie mi doradzil instruktor i na razie nie moge miec dłuższych niż 140cm bo mi umiejętności jeszcze nie starcza i mi sie dzioby krzyżują na dluższych nie wydole ale jakie sa ich mozliwości pomozcie bo ne wiem czy kupic.agusek36

Moja żona zaczynała od big footów. Potem Blizzard X-Carvelino 99cm. Potem Fischer Pure 148cm. No i w tym roku zdecydowaliśmy o Atomic Cloud9 151cm. Okazały się za długie :/ i zostały sprzedane.

Ale za to Salomon Crystal 144cm jest idealny i szukamy czegoś w tej długości.

Wymiary żony: 55kg, 162cm.

Żona mówi: POLECAM tej Pani tą długość :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że są te atraksion i te drugie ale w rasignolu powiedzieli mi ze to zbyt na razie wymagająca dla mnie narta i żebym zaczynała od tej harmony a wy jak myslicie czekam na wasze głosy agusek36

Oczywiście nie chodzi tu o najwyższe modele z tej grupy,bo i są tam narty również dla doświadczonych narciarek:rolleyes:Zobacz też elana silver magic-Kolega znalazł dla żony w Intersporcie.Każdy producent nart ma obecnie w swojej propozycji sprzętowej narty dla kobiet o różnym stopniu zaawansowania:rolleyes:.Jak nie lubisz kwiatków i kolorowych wzorków,to możesz szukać nart uniwersalnych/w sensie dla Pań i Panów/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz ale raczej chodzi mi oich mozliwosci nie o dlugosc uczyłam się na 130cm takie mi doradzil instruktor i na razie nie moge miec dłuższych niż 140cm bo mi umiejętności jeszcze nie starcza i mi sie dzioby krzyżują na dluższych nie wydole ale jakie sa ich mozliwości pomozcie bo ne wiem czy kupic.agusek36

To proponuję Ci zmienić instruktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za ponowną odpowiedz, ale może ja uściślę zapytanie mi nie chodzi o dobór długości narty, bo to na razie jest bezdyskusyjne dal mnie na dłuższych niż 140cm jeżdzić nie dam rady przynajmniej przez 2 sezony i nie zamierzam się zabijać, pozatym wszedzi mówią że narta powinna siegac tak do okolic brody i ta 140cm tak własnie mi siega , ja pytam o jej możliwości techniczne i czy ułatwi mi naukę prawidłowych skrętów czy wogóle znacie tę nartę, a jesli chodzi o instruktorów to i mnie i dziecko uczyło 3 różnych i każdy dawał mi 131cm atomic etl a mojej corce która ma 7 lat i 123cm wzrostu 90cm wiec chyba wszyscy nie robili tego żle?? agusek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że na razie nie oddam dziecka do nauki pod skrzydła instruktora,bo na 3 trafiłaś poprostu bardzo żle:o...to potwierdza moją opinię że to są opiekunowie pod nieobecność rodziców, którzy chcą pośmigać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem to twoja opinia byliśmy na nartach w Wiśle w 4 rodziny z podobnymi wiekowo i wzrostowo dziećmi i w różnych wypożyczalniach doradzono nam takie same długości i dla dorosłych i dla dzieci i wcale nie jezdzilismy w trakcie ich lekcji tylko stalismy obok i patrzyliśmy co robią uczyli bardzo fajnie i sumiennie dzieciaki po 2 dniach nauki śmigały jak nie wiem co wiec co w tym zlego?? Wiadomo na krótszej narcie szybciej sie uczysz potem za sezon lub 2 mozna sie przesiść na dłuzsze przecież:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za ponowną odpowiedz, ale może ja uściślę zapytanie mi nie chodzi o dobór długości narty, bo to na razie jest bezdyskusyjne dal mnie na dłuższych niż 140cm jeżdzić nie dam rady przynajmniej przez 2 sezony i nie zamierzam się zabijać, pozatym wszedzi mówią że narta powinna siegac tak do okolic brody i ta 140cm tak własnie mi siega , ja pytam o jej możliwości techniczne i czy ułatwi mi naukę prawidłowych skrętów czy wogóle znacie tę nartę, a jesli chodzi o instruktorów to i mnie i dziecko uczyło 3 różnych i każdy dawał mi 131cm atomic etl a mojej corce która ma 7 lat i 123cm wzrostu 90cm wiec chyba wszyscy nie robili tego żle?? agusek

a może idź do wypożyczalni i powiedz że chcesz narty 150 a dla dziecka 120 i spróbujcie bo różnica bedzie bardzo duża na korzyść:), na 90 to moja córka jeździła w wieku 4 lat w wieku 7 lat miała najpierw 110 a potem 130, a teraz mając 10 lat ma narty 145 i jest bardzo zadowolona ( a próbował już na nartach mojej żony 158 i siostry 152 i też sobie dawała rade), te długości które ty podajesz to jest jakieś totalne nieporozumienie (ewentualnie mogą być na 1 raz - pierwszy i potem dłuższe), a instruktorowi tak jest łatwiej bo się nie trzeba wysilać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem na Nowej Osadzie i w Istebnej w ferie i tu i tu nauka dziecka sprowadziła się do cyklicznych zjazdów pługiem ze stoku z orczykiem długości 200 m w Isebnej z prędkością 3 km/h i dziecko mi zmarzło i sie znudziło...podpowiedziałem instruktorowi że jeżdzi pługiem w sumie nie najgorzej i może spróbować jej pokazać ...pług z próbą dostawienia narty równoległej...to spojrzał na mnie jak na idiotę:cool:...doszedłem do wniosku że jak ma mi dziecko się nieustannie wywalać na szalonym orczyku to lepiej iść na krzesło chociaż sobie pojedzie z górki trochę dłuższej...miałem odczucie że to jest nabijanie zwykłe sobie godzinek absolutnie bez najmniejszych postepów przez szkółki....po 2 godzina ch jazdy krzesełkiem razem ze mną...dziecko zaczęło dość nieporadnie,ale jednak dostawiać nartę do jazdy rówoległej...to są początki,ale odniosłem wrażenie że ją nauczyłem więcej przez 2 godziny nie będąć instuktorem tylko laikiem w nauczaniu niż instruktor przez 1 godzinę za 50 pln...tu nie chodzi o kasę ,ale o zasadę że malucha można zanudzić przez godzinę,bez najmniejszych postępów,bo dorosły poprosi o jakieś nowe ewolucje a dziecko 5-letnie nie spyta bo jest za małe....tak czy siak córka po 4 dniach jazdy w szkółce w Saalbach jeżdziła pługiem,małe slalomki w zabawnych bramkach,przeszkodach dmuchanych...

nie chcę tutaj generalnie przekreślać szkółek narciarskich,ale ich poziom w stosunku do szkółek alpejskich jest dość dyskusyjny....i wbrew pozoromu nas nie jest tak tanio;)

no dobra kończę ten offtopic:D

P.S mimo wszystko co do długość nart dla dzieci to jeszcze bym sie zgodził,ale dla Ciebie najlepsza długość to 150 cm narty bo jak tak zostaniesz przy tych krótkich to mentalnie będziesz mieć blokade kupić kiedyś dłuższą...

ale to Twój wybór i decyzja...my możemy Ci ewentualnie coś podpowiedzieć i zasugerować:)

cieszę się że trafiłaś na dobrą szkółkę bo to na początku jest bardzo ważne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za ponowną odpowiedz, ale może ja uściślę zapytanie mi nie chodzi o dobór długości narty, bo to na razie jest bezdyskusyjne dal mnie na dłuższych niż 140cm jeżdzić nie dam rady przynajmniej przez 2 sezony i nie zamierzam się zabijać, pozatym wszedzi mówią że narta powinna siegac tak do okolic brody i ta 140cm tak własnie mi siega , ja pytam o jej możliwości techniczne i czy ułatwi mi naukę prawidłowych skrętów czy wogóle znacie tę nartę, a jesli chodzi o instruktorów to i mnie i dziecko uczyło 3 różnych i każdy dawał mi 131cm atomic etl a mojej corce która ma 7 lat i 123cm wzrostu 90cm wiec chyba wszyscy nie robili tego żle?? agusek

Skoro bardziej wierzysz instruktorowi i ludziom z „wypożyczalni” to po co pytasz na forum o dobór nart?:confused:

A tak na marginesie.

Ostatnio sprzedałem kobiecie narty o długości 161cm.

Ona sama jak o sobie mówi i tu cytuję to Panią mam 162cm w kapeluszu.

Pani pojechała ostatnio do Włoch autokarem z biura.

Co usłyszała na stoku:

-kto Ci takie narty wcisną mówią ludzie z autokaru?

-kto Pani sprzedał takie narty mówi polski instruktor?

Pani wykupiła szkolenie u włoskiego instruktora i zaniepokojona zapytała go czy ma dobrze dobrane narty dla siebie.

Odpowiedź instruktora brzmiała.

Narty ma Pani dobrane bardo dobrze.

Jak później przyjrzała się nauce polskiego instruktora to cieszyła się, że nie skorzystała z jego nauki.:eek:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za offtopic, warto zawsze poczytać, ja się nie upieram jak osioł tylko na razie znam swoje mizerne możliwości i po prostu nie chce sobie utrudniać nauki tylko ułatwić, a dla mnie jeśli chodzi o długośc narty to na razie narta powyżej 140cm jest nie do pokonania.

A prosiłam was o radę w sprawie technicznych możliwości narty rossignol Harmony 1 a cały czas piszecie mi o tej nieszczęsnej długości a ja szukam czegoś co mi ułatwi wchodzenie w skręt bo to stanowi dla mnie trudnośc moi znajomi też jeżdża na nartkach ciut krótszych niż powinni już kilka sezonów i czy to coś tak bardzo złego?? Chyba ułatwaia naukę a potem można zmienić jak już lepiej idzie prawda?? Czy jezada na trochę krótszej narcie to jest jakaś gorsza jazda?? bo już sama nie rozumiem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że bardiej wierze instruktorom tylko opisuję fakty, mi chodzi abyście mi doradzili czy ta nartka rossignol Harmony 1 pomoże mi w szkoleniu techniki jazdy i we wchidzeniu w skret a długośc chyba nie jest aż taka strasznie istotna, wielu ludzi jezdzi na nartach ciut krótszych niż powinni patrzyłam na stoku i czy to tak żle ?? Ja prosze o pomoc w dobraniu rodzaju nart niejej dlugosci bo na razie powyżej 140cm jest dla mnie technicznie nie możliwe bosie ciagle krzyżują przody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...