Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rossignol World Cup Master GS


Devil

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem katalog Rossignola na nowy sezon 2010/2011. Najbardziej interesuje mnie grupa race, zwłaszcza narty o profilu gigantowym. Co mnie zaciekawiło to to, że w katalogu oprócz sklepowej gigantki zwanej 9 GS Worldcup Oversize (wym 124-80-112), jest oczywiście komórkowa narta zgodna z rormami FIS Worldcup GS FIS. Ale jest tez nowość Rossignol World Cup Master GS (wym. 116-70-98). Narta ta występuje tylko w 2 długościach - 154 i 174 cm. Ma promień 18.5 m przy dł 174 cm. Mam pytanie czy ktoś wie coś więcej o tej narcie? I jak ona się ma do komórki i sklepówki oversize?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Przeglądałem katalog Rossignola na nowy sezon 2010/2011. Najbardziej interesuje mnie grupa race, zwłaszcza narty o profilu gigantowym. Co mnie zaciekawiło to to, że w katalogu oprócz sklepowej gigantki zwanej 9 GS Worldcup Oversize (wym 124-80-112), jest oczywiście komórkowa narta zgodna z rormami FIS Worldcup GS FIS. Ale jest tez nowość Rossignol World Cup Master GS (wym. 116-70-98). Narta ta występuje tylko w 2 długościach - 154 i 174 cm. Ma promień 18.5 m przy dł 174 cm. Mam pytanie czy ktoś wie coś więcej o tej narcie? I jak ona się ma do komórki i sklepówki oversize?

ja wiem coś więcej ale nie mogę nic powiedzieć niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RADICAL WC GS MASTER

KOD NARTY ROZMIAR PROMIEŃ SKRĘTU TALIOWANIE WERSJA PŁYTA

RA0Y000 174 18,5m 116-70-98 UNISEX MASTER IBOX Racing

RA0Y000 154 16m 111-70,94 UNISEX MASTER IBOX Racing

RA0Y001 174 18,5m 116-70-98 UNISEX MASTER TPI2

RA0Y001 154 16m 111-70,94 UNISEX MASTER TPI2

RADICAL WC GS FIS

KOD ROZMIAR PROMIEŃ SKRĘTU TALIOWANIE WERSJA PŁYTA

RA0DZ01 189 185 >27m 104/103-68-89/88 MEN IBOX WC

RA0DZ01 182 175 >23m 105/104-67,5-89 WOMEN IBOX WC

RA0DZ03 182 175 >23m 105/104-67,5-89 UNISEX RACING IBOX Racing

RA0DZ03 170 >19m 109-66-90 UNISEX RACING IBOX Racing

Tyle wiadomo z katalogu. Dlam mnie te narty Master sa troche dziwne bo maksymalna dlugosc 174cm to do giganta troche malo powiedzmy dla faceta 80kg ale moze jednak ..., tak czy siak sa o 1000zl drozsze od gigantki FIS wiec to juz jest kosmos :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem coś więcej ale nie mogę nic powiedzieć niestety...

Ot tajemniczy Bugi, wie a nie powie, choć powie, że nie powie a wie :P;)

Wszak nie o wrażenia z testów kolega pyta :)

A na mój chłopski rozum to zrobili sobie taki chłyt pod Master klientów, nie komórka, a szybszy od 9GS.

Bo wymiar + taliowanie 9GS (jakoż i ten sezon) robi z tej narty ot takiego race carvera.

Za to ten Master taliowaniem i promieniem (koło 2 metry więcej) ociera się o giganta.

Wyłącznie dwie długości dodają tej serii Masterowości :D

Taka filozofia ta, mylić Moja się może :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestiach estetyki, to podobają mi się tylko slalomki. Reszta znowu w przewadze pomarańcza - nie dla mnie.

Trudno na razie się połapać w tych Race, a i w pozostałych grupach, też nie wiadomo, o co chodzi. Coś z tymi Master musi być skoro chyba najdroższe w ofercie.

Mutix niby skończony, ale co w zamian?

No i na koniec ceny, to już jest kosmos absolutny. Zawodnicy będą mieli problemy w przedsprzedaży to kupić, a co dopiero detal Będziemy kupować chyba z demobilu po paru sezonach, wyciągnięte gdzieś z magazynów.

Trzeba będzie o fiszerkach pomyśleć:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestiach estetyki, to podobają mi się tylko slalomki. Reszta znowu w przewadze pomarańcza - nie dla mnie.

Trudno na razie się połapać w tych Race, a i w pozostałych grupach, też nie wiadomo, o co chodzi. Coś z tymi Master musi być skoro chyba najdroższe w ofercie.

Mutix niby skończony, ale co w zamian?

No i na koniec ceny, to już jest kosmos absolutny. Zawodnicy będą mieli problemy w przedsprzedaży to kupić, a co dopiero detal Będziemy kupować chyba z demobilu po paru sezonach, wyciągnięte gdzieś z magazynów.

Trzeba będzie o fiszerkach pomyśleć:rolleyes:

... dla zawodnikow narty z wiazaniami kosztuja ok 2500zl niezaleznie od producenta (czy to Rossi, Fischer, Head, Elan itd) i to nie jest w pelni komercyjna oferta, natomiast Mastery to moim zdaniem jest oferta w pelni komercyjna na ktorej zarabia dystrybutor i sklep i dla tego ta cena jest wyzsza znacznie. Tak ja to widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No no myślałem, że nikt nic nie odpowie a tu wchodze po miesiącu i prosze:) Dzięki za zabranie głosy w tym topicu ale niestety póki co mało o narcie wiadomo. Aczkolwiek nie ukrywam, że korci mnie ona bardzo ... choć ta cena....

Chce tylko podkreślić, że Master jest Made in France apodobnie jak komórki rosoła, a nie Made in Spain jak sklepowy 9 GS Oversize... to może wskazywać na różnice jakości i użytych materiałów...może stad ta cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... z katalogu Rossignola:

RADICAL Worldcup GS MASTER LIMITED

World Cup racing GS ski construction

for athletics and commited skiers, looking

for better and easier assistance/

contribution of the sidecuts. Could also

be used as a multievent ski between a

GS and SL ski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Zdaje się, że Rossignol jednak fajne narty znowu zrobił:

"Następna decha która mnie mega zaskoczyła.Narta rewelacyjnie idzie w długim jak i w krótkim skręcie.Niewiarygodnie łatwo się prowadzi.Dziwna narta ,ponieważ teoretycznie gigantka a jak ją zakręciłem to szła prawie jak slalomka.Daje naprawde masakrycznie dużo przyjemności z jazdy!!"

Jedna z charakterystycznych opinii, jaką wyrażają ludzie, którzy już na niej jeździli.

Jakbym o swoich Mutix czytał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam prawie identyczne wrażenia:

Rossignol modelem Master wprowadził nartę, jakiej przez wiele lat brakowało na naszym rynku. Są to świetne narty gigantowe dla amatorów. Świetnie sprawdzają się na bramkach giganta a także w codziennej jeździe po stoku. Bardzo skrętne i stabilne w średnim i długim łuku. Wymagają od narciarza bardzo dobrej techniki, lecz potrafią się za to odwdzięczyć bezkompromisowym prowadzeniem i poczuciem 100% pewności. W sposób wręcz niewiarygodny trzymają krawędź dynamicznie przechodząc ze skrętu w skręt. Jest to jedna z tych nart, z którymi narciarz po pierwszych paru łukach czuje pełną jedność. Polecane zaawansowanym narciarzom, którzy szukają narty gigantowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...