Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla początkującego.


Maximus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zacznę tak 182cm, 82 kg, 4 dni na stoku.

Zaczynałem na nartach Orion 160cm, buty Lange flex40. Po 3 dniach myślałem, że potrafie wiele, oczywiście na "spokojnej górce" w Wiśle (Kikut).

W ostatnią sobotę jeździłem na nartach (takie kupiłem) VOLKL Unlimited R1 168cm, zgodnie z zaleceniem. I teraz wiem, że nie umiem zbyt wiele. Na stoku -Wisła Stożek (czerwony), skończyło brakiem kontroli nad nartami i upadkami. Pytanie czy próbować dalej na tych nartach ale łagodniejszym stoku, czy sięgnąc po krótsze? Dodam że na Orionach choć mają kiepskie opinie naprawdę jeździło się super (nie moje narty). Chciałbym jeździć nie za szybko, raczej delektując się skrętami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie będę się pchał na trudne stoki. A tak a propos, to moglibyście podać stoki, długie szerokie i raczej niebiesko-zielone :)

A co do instuktora, to też racja. Dzieciakowi (7 lat)wykupiłem 2 godziny i śmiga teraz super. Żonka po jednej godzinie z instruktorem też załapała o co chodzi, choć tu problem na początku był poważniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkret. A czy w rejone Beskidu Żywieckiego lub Śl. znajdę coś fajnego ?

Zastanow się nad sensem tego jeśli jest coś takiego jak rusinski.

http://www.rusin-ski.pl/

Np z Katowic to tylko godzina dłużej niż do Korbielowa.

Warunki nieporównywalne do czegokolwiek w Beskidach- poszukaj moich postów lub tematu o tej stacji.

Edytowane przez mysiauek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany problem.

Ale lepiej jechać sobie spokojnie w piątek wieczorkiem, przespac się i pojeździćna rusinskim w odpowiadających Ci godzinach, niż pchać sięna zapchane w sobotę drogi w beskidy i stać w kolejkach do orczyków i słabo przygotowanych stoków.

Znam też takich, który z powodów finansowych jeżdża w okolice Bukowiny/Białki/Jurgowa wyjeżdżając o 6-6:30 z Katowic. Na 9-10 są np. na rusinskim.

Są też tacy co przyjeżdżaja pojeździć na karnecie 15-19 :) i tym następnym bodajże 17-22.

Dlaczego tak robią: bo lubią dobre warunki na trasie, które tam są także i w tych godzinach.

Do tego brak kolejek i szeeeeeeeeeeeeeeeeeroki stok do nauki.

Edytowane przez mysiauek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...