Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wielkość ramy


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jestem na etapie sprowadzania roweru zacząłem zgłębiać temat doboru ramy rowerowej.

Macie jakieś doświadczenia z tym związane?

Ogólne zasad znam i bardziej szukam rad praktycznych!

Aha! Jeszcze jedna informacja rower klasy MTB Fullsuspension

PS

Czuję się jak teraz jak osoby pytające - jakiej długości mam narty kupić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze robię tak, opuszczam siodełko staje okrakiem przed nim i patrze czy między workiem a ramą mieszczą sie 2-3 palce tak jak piana na 2 palce( to sie dot sztywniaków)

co do fulli sprawa jest bardziej skomplikowana ja bym raczej dobierał pod względem ułożenia pleców w zalezności czy ma byc komfort czy "jazda" bardziej wyprostowane lub bardziej pochylone do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobierasz rower XC to masz albo rozmiary ram w calach albo S M L. Rzadko kiedy można spotkać XS czy XL, ja na swój wzrost (175) mam ramę 14*, ale pod freeride, jeśli chciałbym XC/maraton to 16. Kwestia również skoku widelca i dampera. Wydaje mi się, że sposób Bugajsona jest całkiem ok nawet dla full'i bo przy tłumieniu tyłu rower idzie w dół, więc i siodełko i pedały się obniżają. Jeśli masz powyżej 180-185 to oporowo L, poniżej 180 M

Edytowane przez Bode
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem na etapie sprowadzania roweru zacząłem zgłębiać temat doboru ramy rowerowej.

Macie jakieś doświadczenia z tym związane?

Ogólne zasad znam i bardziej szukam rad praktycznych!

Aha! Jeszcze jedna informacja rower klasy MTB Fullsuspension

PS

Czuję się jak teraz jak osoby pytające - jakiej długości mam narty kupić :D

JC,

sam nie znam się na rowerach ale mam w centrum BB kolegę co stratuje w jakiś zawodach rowerowych i ogólnie obeznany ze sprzętem.

Sprowadzał sobie rame z ebay.com z bodajże kalifornii używaną. Po sprzedaży osprzętu z niej jeszcze zarobił :)

Gdybyś był zainteresowany namiarami - daj znać.

pzdr

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak miałem rame do 4x tez miałem 14 w dodatku tył kolo 24, ale to tak jak mowisz do dh i fr to sie innymi prawami rządzi

No ja mam ogólnie rower na 24 złożony :) waga w sumie 13,5 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam ogólnie rower na 24 złożony :) waga w sumie 13,5 kg

pare lat temu jak jeździłem a to było hmm 5-6 to jak mialem Duncona pitbulla do tego DNM usd 120 z przodu i hayesa przod tyl i pare tam innych wiadomo rzeczy czymś niemozliwym było zejscie poniżej 14:D a no i mialem ceramiczne Mavic d521:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare lat temu jak jeździłem a to było hmm 5-6 to jak mialem Duncona pitbulla do tego DNM usd 120 z przodu i hayesa przod tyl i pare tam innych wiadomo rzeczy czymś niemozliwym było zejscie poniżej 14:D a no i mialem ceramiczne Mavic d521:)

No ja jestem najbardziej zadowolony z wagi piast i pike'a ;) duncon sam w sobie cieżki ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rowerem tak jak z butem narciarskim - najlepiej przymierzyć i przejechać...

Co do rozmiaru ramy metoda na "dwa palce" ( ja znam metode calej dłoni/pięści) niezawsze się sprawdza.. Wszystko zależy od geo. ramy. Szczególnie w rowerach z pełna amortyzacją gdzie kształt ramy jest często wymyslny - gdzie górna rura przedniego trójkąta mocno schodzi w dół aby powiekszyc "przekrok ramy". Możesz miec odstęp pomiędzy jajkiem a ramą na dwa palce ( i wiecej) a po wsadzeniu tyłka na siodełko okazuje sie ze kolana masz na kierownicy :)

Także jak jest szansa przymiarki to jest najleprze wyjście.

Ewentualnie kierować sie rozmiarówka, tak jak koledzy pisali M- około 170-180 cm , L -180 w góre. Zawsze zawsze pózniej pewne niedogodności mozna korygowac wysokościa siodełka, długościa mostka. Choć uważam ze jak rozmiar ramy jest do kitu to nic niepomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady. Niestety nie miałem możliwości przetestowania roweru, więc musiałem zdać się na pomoc osób z branży.

A mój wybór możecie zobaczyć poniżej.

19.jpg

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bode
no Jacek toś pojechal po bandzie!:D

dobry wybór:) powiem bdb:)

Ooooooj zajeb**** bym żekł... Cube na foxie ... mmmmm skionline zarabia ! :D żart, żart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale o foxa trzeba dbać :P jak i o całą maszyne Jacek pamiętaj !!:):) rower to jak kobieta trzeba dbać:D

Rozumiem że o taki rower "zwykły" za parę stów to nie trzeba dbać, tak?:rolleyes:

A Jacek jak znam życie zadbał i o kobietę... poprzez nabycie 2 rowerów:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...