Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nasza MUZA


Raceman

Rekomendowane odpowiedzi

Ja słucham dosłownie wszystkiego :) nie ma gatunku , który nie znalazł by się na moim odtwarzaczu. Od U2 przez Eminema a kończąc na Sudtiroler Spitzbuam :D. Jednak najbardziej lubię słuchać Shakiry ( głównie wykonania hiszpańskie)

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

A "Loca" to moja ulubiona , bo gdzieś tam jestem w tym tłumie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić twórczość zespołu takiego jak The Cat Empire.

Tutaj bardzo fajny filmik z ich piosenką "Two Shoes" w tle.

Wszystkie ich albumy są warte uwagi. Bardzo odprężająca muzyka.

Do tego polecam Guns N` Roses, Scorpions, The Offspring, 1208:)

Edytowane przez Slash0r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[YOUTUBE]
[/YOUTUBE]

...trochę polskiej jarocińskiej klasyki ;)

Piękny numer, zachęciłeś mnie, pogrzebałem w tubie i przypomniałem sobie kilka kapel z tamtych czasów: Armia, Siekiera, Made in Poland, TZN Xenna, Variete, One Million Bulgarians,1984, Dzieci Kapitana Klosa itd - dobre teksty wielu wtedy pisało, dziś to rzadko spotykana umiejętnosć niestety

Tu fajny kawałek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny numer, zachęciłeś mnie, pogrzebałem w tubie i przypomniałem sobie kilka kapel z tamtych czasów: Armia, Siekiera, Made in Poland, TZN Xenna, Variete, One Million Bulgarians,1984, Dzieci Kapitana Klosa itd - dobre teksty wielu wtedy pisało, dziś to rzadko spotykana umiejętnosć niestety

...dodałbym Tilt, Defekt Muzgó, KSU, Farben Lehre, Sztywnego Pal Azji.

No a Siekiera :D, ostatnio w Sklepie dla "Idiotów" zakupiłem za małe pieniądze oryginalne CD :)

Unikatowy filmik:

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE] Edytowane przez marboru
błąd
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Nową Aleksandrię"? Piękna płyta, też kiedyś nabyłem za 19 zl:) Mam ją też na LG. Ale z tego okresu można jeszcze sporo kapel przypomnieć, to był wielki boom muzyki i słowa. No i z tego nurtu wyrośli tacy tworcy jak Kazik z Kultem czy T Love, też przecież spoza oficjalnego wtedy obiegu. Z Jarocina też przecież wyszli TSA.

dodam jeszcze Bieliznę:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Nową Aleksandrię"? Piękna płyta, też kiedyś nabyłem za 19 zl:) Mam ją też na LG. Ale z tego okresu można jeszcze sporo kapel przypomnieć, to był wielki boom muzyki i słowa. No i z tego nurtu wyrośli tacy tworcy jak Kazik z Kultem czy T Love, też przecież spoza oficjalnego wtedy obiegu. Z Jarocina też przecież wyszli TSA.

dodam jeszcze Bieliznę

Dokładnie "Nową Aleksandrię" - płyta chyba najbardziej dojrzała jeśli chodzi o ich twórczość.)

Na Dobranoc mój ulubiony Closterkeller, którego początki to też z jakieś 20 lat temu były :cool:

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii tekstów to idzie mi o to dobry tekst pasujący do muzyki rokowej lub pokrewnej, po prostu o tekst piosenki łaczący prostotę formy i poetykę przekazu - to troche inna umiejętność niż poezja. Na dziś dobre teksty piszą moim zdaniem głownie goście z poprzedniej epoki, tu bym postawił Grabaża czy Lesława (Komety), Maleńczuk ale i mniej piszacy ostatnio Kazik to w zasadzie już klasyka i goście grubo po 40tce, większość nowych polskich kapel teksty ma słabe albo spiewa po angielsku czego ja nieco nie rozumiem - czy to chęć zrobienia kariery miedzynarodowej czy tez maskowanie braku czegoś do powiedzenia. Brak mi dobrego słowa niestety. A przeciez tradycje dobrego pisania w polskim rocku są ogromne i nazwiska oraz przykłady znakomitych tekstów mozna mnożyć, tekstów które przedarły sie do kultury masowej, były wizytówkami generacji, tekstów kultowych. Słusznie Bończa pisze o Loeblu ale i później bywało grubo: stary Perfekt, teksty Kory, Ciechowski cała muzyka garażowa lat 80 tych oparta była na przekazie słownym jako głosie pokolenia - z niej wyszli wyżej wymienieni i wielu innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest nieco inaczej niż niż piszesz Mihumor. A cała sytuacja przypomina mi troszkę tą z anegdoty, że młodzież już nie ta i za naszych czasów...:)

Starzejemy się i muzyka nie odgrywa dla nas już takiego znaczenia jak wtedy gdy mieliśmy 14-23 lata i przerzucaliśmy jej całe tony chwytając wszystko co się ukazywało. Pomimo, że cały czas trochę grzebię, to robiąc sobie szybki rachunek sumienia nie potrafię podać nazwy jakiejkolwiek kapeli, którą bym słuchał w ostatnich latach, a której średnia wieku byłaby poniżej 23 roku życia, i nie dlatego, że ich nie ma, po prostu kompletnie nie wnikam w ten segment, chyba, że coś samo wypłynie. Ale ciężko mi uwierzyć, że nagle ludzie zapadli w niemoc twórczą.

Jest jeszcze jedna rzecz. W latach 80 jednak zdecydowanie mniej było kapel niż obecnie, a szczególnie tych, które coś wydawały i które były słyszalne więc i łatwiej było znaleźć wspólny "protest song".

Dwa/trzy lata temu wybrałem się na koncert juvenaliowy do żaczka, głównie z zamiarem posłuchania na żywo LaoChe. Szczęka opadła mi dwukrotnie. Raz jak wszyscy zgromadzeni śpiewali, teksty w stylu:

[YOUTUBE]xZb3jJE8pYM[/YOUTUBE]

dwa jak tłum falował krzycząc "tak, tak jesteśmy gotowi".

[YOUTUBE]FkV14KH4l6E[/YOUTUBE]

Fisz moim zdaniem broni się tekstowo jak mało kto, dlatego polecam szczególnie płytę "Heavy Metal", choć to nie do końca moja muzyka.

Całe szczęście jest także jego druga odsłona Kim Nowak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałe, ze padnie tu Lao Che - z tym,ze Spięty co jest frontmenem i pisze teksty - ur 1974, nie wiem czy ktoś zna jedo poprzednie wcielenie artystyczne - formacje Koli i ich genialną płytę Szemrany z końca lat 90 tych, teksty o tym jak idzie do kina na Wejście Smoka jakby żywcem wyciete z mojej podstawówki (mam plakat Bruslego:D) - zresztą większość kawałków z tej kultowej płyty polecam

Fisz to też nie jakiś młodzian, ur 1978, zreszta kawałek Iron Maiden z płyty Heavy Metal to raczej sie tyczy dorastających w latach 80 tych, też na tej kapeli się wychowałem i Numer Bestii to było popularne na moim podwórku.

Fisha mam wszystkie płyty a Kim Novak jest naprawdę zarabistym projektem

Tu Fisha kawałek z początków - ma to juz trochę lat

Inny świetny tekst to Sznurowadła - chyba jego najlepszy

Z tych roczników było bardzo wielu swietnych twórców zwłaszcza z nurtu hip hopu ( Magik Piotr Łuszcz, Joka, Abradab, OSTR) - pisali czasami znakomite teksty

Trudno wystawiać jakieś opinie, radia mało grają "młodych" ale troche leci tego w trójce, projekty offensywa, różne alternatywne audycje, trochę tego słucham i naprawdę albo wszyscy po angielsku albo tekstowo słabo - taki mam wniosek. Na pewno dziś trudniej napisać coś nośnego, zawieszonego, opartego o ideę, prostota prekazu typu Dezerter sie teraz nie sprawdzi chyba, świat jest mniej biało czarny, mniej skontrastowany.

Nie wiem, tak sprze 10 lat, może mniej mogę wrzucić dużo muzyki z dobrym teksrtem ale ostatnio nic świerzego i nowego w ręce mi nie wpadło - ruszę jeszcze głową, moze sobie kogos przypomnę

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Michał, że jesteś nieźle oblatany i masz kompletną rację co do wieku i dokonań powyższych Panów:).

Jak dzieciak mi dorośnie do wieku subkulturowego, to jak znajdę u niego dobry tekst jego pokolenia, to na pewno dam znać ;).

Co do głównego tematu - głos młodości z pewnością to nie jest, ale jakiś czas temu zahipnotyzowali mnie także tekstowo i lubię do nich wracać.

[YOUTUBE]1kqmFoHGJBY[/YOUTUBE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę w temacie jest film "Wszystko co kocham", jest troche starej muzy i klimatu - tu kawałek grupy WC w wersji filmowej - dosyć fajnej, dyskusja pod okienkiem filmu trochę też na temat:D A film bardzo polecam

Może ktoś młodszy sie wypowie i wrzuci coś kultowego w treści - współczesnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tu zespołów i nazwisk, a nie doczytałem twórców tej sentencji z podpisu Mihumora - a o ile się orientuję, to ważna skupina była :)

i jeszcze jeden skład, człowiek z Krakowa, którego lubiłem słuchać - zapomniałem teraz nazwy - śpiewał o tym, że dziewczyna inkasuje w plnach lub dolarach :)

Przypomnijcie może historię tego hip hopu polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tu zespołów i nazwisk, a nie doczytałem twórców tej sentencji z podpisu Mihumora - a o ile się orientuję, to ważna skupina była :)

i jeszcze jeden skład, człowiek z Krakowa, którego lubiłem słuchać - zapomniałem teraz nazwy - śpiewał o tym, że dziewczyna inkasuje w plnach lub dolarach :)

Przypomnijcie może historię tego hip hopu polskiego.

KALIBER 44:)

Powstał w 1994 roku w Katowicach.

Skład: Mag Magik, niestety juz Ś.P. Piotr Łuszcz oraz kolega z z ławki AbradAb i jego straszy brat Joka poźniej dołączyli DJ Feel-X i DJ Bart. Na początku w zespole był również Jajonasz.:)

Pierwszy album ukazał się w listopadzie 1996 roku. Była to jedyna płyta hiphopowa wydana w tym roku w Polsce i w krótkim czasie sprzedała się w prawie 100000 egzemplarzy.:eek: Sami wykonawcy nazywali swój styl również mianem „Magia i Miecz”.....

to taki flesz o Kaliber 44

i kawałek tekstu ;) wyciety kawałek:)

".........Oto ma wycieczka

Gdzie wypełnia się karteczka

Jestem za, w dniu narodzin człowieczka

Według Johna Locke'a, znów pryska powłoka

A na miejscu wesołego miasteczka

Stoją otworem podwoje

Gdzie pytajników roje

Troje przekroje

Ich badam

Nieujarzmioną mocą, poznania władam

Eureka! Unosi się kolejna powieka

Co ciąży - to krąży C.Z.K.

Bo za późno zobaczy to co widzę ja

Oto ma wycieczka, do końcóweczki kawałeczka

O miejscu którę będzie Mekką

Cztery - cztery kolebką

To nie bajeczka

Bowiem istnieje kraina

Gdzie wszystko jest NAJ

Więc zaczynaj............"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa - wrzuciłaś tekst utworu z drugiej płyty Kalibra "w 44 minuty dookoła swiata" - zobacz co mam w podpisie :D

Ja akurat wcześniej w jednym z postów o dobrych tekściarzach wymieniłem czołówke polskiego hip- hopu z Kalibrem włącznie ale jak chcecie to mogę wam tu strzelić elaborat o polskim hip hopie z linkami do ciekawszych numerów i zjawisk z tego nurtu. Jako zjawisko bardzo mnie to interesowało, mam sporo płyt i dużo tego sie nasłuchałem.

Początki dla mnie to kielecka formacja Wzgórze YaPa3 - ich kawałek spopularyzowany później przez Liroya "Scyzoryk"

Też początki to nieżyjący już niestety Bolec - znany też z filmu poniedziałek gdzie grał główną role wraz z Kukuizem (też pojawił się w Pitbulu)

Ciekawe też były próby Kazika z poruszaniem sie w granicach tej stylistyki:

http://www.youtube.com/watch?v=-GUhznrB9GI

Prawdziwy boom zaczął sie od wspomnianej przez Ewę pierwszej płyty Kalibra 44 "Księga tajemnicza" mówiło się o nowym nurcie pychorapu, chłopaki stworzyli coś calkowicie swojego, mieli swój styl, znakomite teksty i niepowtarzalny klimat jaki jest na tej płycie. Wiele tam świetnych numerów, dla mnie najlepszy to Bądź a klęknę

http://www.youtube.com/watch?v=di825vsrhFg

Druga - wspomniana płyta słabsza nieco ale też znakomite teksty - wspomniany "Film"

http://www.youtube.com/watch?v=-hb9EWjglSg

Po tej płycie z Kalibra odszedł Piotr Magik Łuszcz i założył Paktofonikę

Niestety Magik popełnił samobójstwo i tak sie skonczył pewien rozdział

Z tegto okresu pochodzi również kilka znakomitych projektów

Koli - formacja Spiętego, który później założył Lao Che

Formacja warszawskich jajcarzy - Afrokolektyw, najśmieszniejsze i do tego znakomite teksty, wiadra autoironi i wielka zgrywa

Mocno zaangazowany i świetny muzycznie łodzianin OSTR

Bardziej liryczni i nastrojowi Ego - formacja z Czestochowy, wydali fajną płytę Rytmy zwątpienia - bardzo lubie styl rapowania ich lidera - Śliwki

No i wspomnainy już Fish, dużo bardzo dobrych produkcji, również ze swoim bratem Emade i produkcje tego drugiego z wieloma innymi twórcami

A przecież było (i jest) bardzo wielu innych ciekawych twórców jak Tede,Peja, Kila Famila, DJ 600Volt, Wujek Samo Zło itd itp. W zasadzie to pojechałem tylko po łebkach bo temat szeroki a czasu na rozpisywanie brak, no a po drugie kto to przeczyta i przesłucha - za dużo tego wszystkiego.

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa - wrzuciłaś tekst utworu z drugiej płyty Kalibra "w 44 minuty dookoła swiata" - zobacz co mam w podpisie :D

Ja akurat wcześniej w jednym z postów o dobrych tekściarzach wymieniłem czołówke polskiego hip- hopu z Kalibrem włącznie ale jak chcecie to mogę wam tu strzelić elaborat o polskim hip hopie z linkami do ciekawszych numerów i zjawisk z tego nurtu. Jako zjawisko bardzo mnie to interesowało, mam sporo płyt i dużo tego sie nasłuchałem

ozesz Ty, niezły potencjał;)

".........Oto ma wycieczka

Gdzie wypełnia się karteczka

Jestem za, w dniu narodzin człowieczka

Według Johna Locke'a, znów pryska powłoka

A na miejscu wesołego miasteczka

Stoją otworem podwoje

Gdzie pytajników roje

Troje przekroje

Ich badam

Nieujarzmioną mocą, poznania władam

Eureka! Unosi się kolejna powieka

Co ciąży - to krąży C.Z.K.

Bo za późno zobaczy to co widzę ja

Oto ma wycieczka, do końcóweczki kawałeczkaO miejscu którę będzie Mekką

Cztery - cztery kolebką

To nie bajeczka

Bowiem istnieje kraina

Gdzie wszystko jest NAJ

Więc zaczynaj............"

no wydawało mi sie ze własnie masz to ;)

moja wiedzą w tym kierunku zmierzała, z ciekawości czym to mój 17-letni brat sie tak fascynuje, Peja TZW Onomatopeja...brat sie interesował Rychu jest przeciez z mojego rodzinnego miasta:) Poznań, brat słuchał, muza szła dniami i nocami...ze siostry starsze młodszymi musza sie opiekować to i nasłuchałam się tej muzyki.

Edytowane przez Ewa78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...