Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zimowe igraszki...


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem w jakiej części Forum zamieścić kolejne wspomnienie...

...wspomnienie, do którego mam olbrzymi sentyment...

- postanowiłem tego posta zamieścić w Sylwetkach i Zawodach... ;):):D:D:D

Przez całe niemalże dzieciństwo Oni byli blisko...

To może dzięki nim również pokochałem sporty zimowe...?

Oczekiwanie na pierwszy śnieg...mróz, lód...radość...czyż nie była taka jak u Nich?

Tak była...tak jest.

Sentyment jest do dzisiaj...i jak gdzieś widzę te dwie charakterystyczne sylwetki to zatrzymuję się na chwilę by popatrzeć.

Bolek i Lolek - Zakochani w Zimie, narciarze.

Pierwszy film pt. "Zimowe igraszki":

[video=youtube;Zx_hZRZ5BE8]http://www.youtube.com/watch?v=Zx_hZRZ5BE8&feature=related

"Zimowe zawody":

[video=youtube;vNccqXE7ff4]http://www.youtube.com/watch?v=vNccqXE7ff4&feature=related

No i na koniec nieco nowszy filmik...oczywiście, jeśli ktoś wątpił w umiejętności narciarskie Bolka i Lolka...film pt. "Slalom"...to były czasy Olimpiady w Sarajewie 1984...

Było trudno znaleźć ten odcinek...ale udało się go zdobyć i wgrać na You Tube:

[video=youtube;0c89GDtaZkM]http://www.youtube.com/watch?v=0c89GDtaZkM

Czyż nie są to wspaniałe bajki :P ?

pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
poprawienie linków z You Tube
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru czasem mam wrażenie że Twoją strona startową jak odpalasz neta jest YouTube hehe:D oczywiście wszystko w pozytywnym znaczeniu żeby nie było, bo dostarczasz nam naprawde sporo filmików których sam bym chyba nigdy nie szukał:)

Edytowane przez smiths23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru czasem mam wrażenie że Twoją strona startową jak odpalasz neta jest YouTube hehe:D oczywiście wszystko w pozytywnym znaczeniu żeby nie było, bo dostarczasz nam naprawde sporo filmików których sam bym chyba nigdy nie szukał:)

Staram się jak mogę by forum poza Sezonem nie zamarło...

...czasami niestety wydaje mi się, że na to niestety nic się nie poradzi :(

Taka to niezimowa prawidłowość pewnie :confused:

Na szczęście jak dobrze pójdzie to za jakieś pół roku sytuacja się odmieni :D

bugajson - tytuł filmiku - masz rację - dwuznaczny :o...dlatego taki też tytuł nie tylko pierwszej z bajek ale także tytułu posta...

W sumie byłoby bardziej dwuznacznie gdyby pojawiła się Tola...:P

--------------------------------------------------------------------------

Uzupełnieniem tematu będzie jeszcze kilka informacji:

Bolek i Lolek zadebiutowali w 1963 roku w odcinku zatytułowanym "Kusza". Wszystkie filmy z Bolkiem i Lolkiem powstały w Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Przez 23 lata nakręcono ponad 150 odcinków w 10 seriach oraz dwa filmy pełnometrażowe. Najobszerniejsza seria to Przygody Bolka i Lolka, która zawiera 63 odcinki. Pozostałe serie nie są tak obszerne, ale bazują na jednym ściśle określonym temacie, np. podróże po świecie, spędzanie wolnego czasu.

Duet bohaterów szybko zdobył sympatię młodych i starszych widzów. Filmy z ich udziałem odniosły wielki sukces w kraju i za granicą. Były nadawane w wielu krajach na wszystkich kontynentach. W 1973 twórcy filmu wprowadzili na życzenie żeńskiej części widowni nową postać – Tolę. Pierwszy raz wystąpiła w odcinku zatytułowanym "Tola". W sumie pojawiła się w 30 odcinkach.

Większość odcinków nie posiada dialogów. Wyjątkiem są filmy pełnometrażowe i serie z lat 80., gdzie głównym bohaterom głosu użyczały: Bolkowi – Ewa Złotowska, Ilona Kuśmierska, Lolkowi – Danuta Mancewicz, Danuta Przesmycka.

Ostatnie filmy o Bolku i Lolku nakręcono w 1986 roku. Były to dwa filmy montażowe złożone z kilku odcinków z serii Bolek i Lolek na wakacjach i Bajki Bolka i Lolka rozdzielonych komentarzami. Filmy z przygodami niezapomnianego duetu chętnie oglądają kolejne pokolenia. W zorganizowanym przez TVP i Gazetę Wyborczą w 1997 roku plebiscycie "Dobranocka wszech czasów" Bolek i Lolek zajęli pierwsze miejsce przed Smerfami (II miejsce) i Wilkiem i zającem (III miejsce).

Więcej na: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bolek_i_Lolek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Nie tak dawno widziałem w TV...

...a dzisiaj udało mi się znaleźć i wrzucić na You Tube kolejną polską kreskówkę traktującą o nartach.

Bajką tą jest "Dwa Koty, Jeden Pies" odcinek pt. "Szkoła narciarska".

Filmik dedykuję wszystkim Instruktorom, Zawodnikom, zakręconym Pasjonatom Dwóch Desek.

[video=youtube;4u3o174Y11Y]http://www.youtube.com/watch?v=4u3o174Y11Y

Miłego oglądania.

Edytowane przez marboru
poprawiony link z You Tube
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tym razem przedstawiam dwie zagraniczne produkcje z Serii o przesympatycznym Pingwinie Pingu.

W pierwszy odcinku Pingu idzie na narty...popatrzcie, z czego ten Sympatyczny Koleżka zrobił narty i jak wspaniale Freeridowo zjeżdża.

Przesympatyczna bajka z super śmiesznie gadającym Jegomościem.

[video=youtube;ZvWzRQxCTAQ]

Drugi odcinek bajeczki to przygoda ze Snowboardem - zwróćcie uwagę na ilość wyświetleń na You Tubie tego Odcinka...ponad 1,4 miliona.

Tutaj poznamy się z przesympatyczną Foczką, z którą Pingu zjedzie slalom, wykona kilka ewolucji na skoczni...

Zwierzaki zwracają uwagę na bezpieczeństwo i zabezpieczenia przed urazami na Stoku...mają przesympatyczny wyciąg...zresztą zobaczcie sami.

[video=youtube;PaYktLq3yDw]

pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
poprawione linki z You Tube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Bolek i Lolek doczekali się pomnika w Bielsku

Bolek i Lolek, bohaterowie najsłynniejszej polskiej kreskówki, którą obejrzał na świecie prawie miliard osób, w końcu doczekają się w mieście nad Białą swojego pomnika.

Na razie sprawa owiana jest tajemnicą, ale nie zmienia to faktu, że władze Bielska-Białej wreszcie dogadały się ze spadkobiercami praw autorskich do postaci bajkowych urwisów.

- Podpisaliśmy umowę z kancelarią prawniczą w Krakowie, reprezentującą spadkobierców, na postawienie rzeźby Bolka i Lolka - zdradza Anna Zgierska, naczelnik Wydziału Promocji Miasta UM w Bielsku-Białej. Na razie nie może zdradzić, jak pomnik będzie wyglądał ani gdzie stanie, bo takie są zapisy w umowie. Poza tym prezydent miasta Jacek Krywult chce zgotować mieszkańcom i turystom niespodziankę. Zapowiada, że pomnik Bolka i Lolka ma być odsłonięty tuż po Wielkanocy.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że postaci bohaterów będą wykonane z brązu. Mają mieć ok. 130-140 cm wysokości. Pojawi się przy nich także globus - pomysł pomnika zaczerpnięto z kadru z kreskówki. Rozważano, by do duetu dołączyć także Tolę, ale ten pomysł upadł, bo na wykorzystanie jej wizerunku nie zgodziła się kancelaria zarządzająca prawami autorskimi.

- Rzeźba już się tworzy - dodaje Zgierska.

Mieszkańcy zgadują, gdzie stanie pomnik Bolka i Lolka. Padały już różne propozycje, m.in. przed bielskim Studiem Filmów Rysunkowych, gdzie przez lata powstawały odcinki przygód Bolka i Lolka. Taki pomnik chętnie widziałaby na swoim terenie bielska Galeria Sfera. Marek Bukowski, właściciel kancelarii zarządzającej prawami do Bolka i Lolka, nie wyklucza, że pomnik może stanąć właśnie tam.

Bielskie urwisy zawojowały świat

Bolek i Lolek to bohaterowie jednego z najpopularniejszych polskich seriali animowanych.

Twórcą koncepcji i inicjatorem serii był Władysław Nehrebecki. Autorami rysunkowego wizerunku głównych bohaterów (Bolek: czerwone szorty, żółta bluza, wyższy i szczuplejszy, Lolek: fioletowe spodnie na szelkach, biały podkoszulek, niższy i tęższy) byli Alfred Ledwig, Leszek Lorek i Władysław Nehrebecki. Seria przygód Bolka i Lolka została zainicjowana w 1962 roku w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych Przez 23 lata nakręcono ponad 150 odcinków w 10 seriach oraz dwa filmy pełnometrażowe. Przy realizacji jednego odcinka pracowało około 20 osób. Zajmowało im to kilka miesięcy. Duet bohaterów szybko zdobył sympatię młodych i starszych widzów na wszystkich kontynentach. Ostatnie filmy o Bolku i Lolku nakręcono w 1986 roku.

Źródło: Dziennik Zachodni.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak dla mnie, te Dwa Urwisy - to całe moje dzieciństwo.

Bielszczanom gratuluję takich mieszkańców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 10 months later...
  • 1 month later...
Staram się jak mogę by forum poza Sezonem nie zamarło...

...czasami niestety wydaje mi się, że na to niestety nic się nie poradzi :(

Taka to niezimowa prawidłowość pewnie :confused:

Na szczęście jak dobrze pójdzie to za jakieś pół roku sytuacja się odmieni :D

bugajson - tytuł filmiku - masz rację - dwuznaczny :o...dlatego taki też tytuł nie tylko pierwszej z bajek ale także tytułu posta...

W sumie byłoby bardziej dwuznacznie gdyby pojawiła się Tola...:P

--------------------------------------------------------------------------

Uzupełnieniem tematu będzie jeszcze kilka informacji:

Bolek i Lolek zadebiutowali w 1963 roku w odcinku zatytułowanym "Kusza". Wszystkie filmy z Bolkiem i Lolkiem powstały w Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Przez 23 lata nakręcono ponad 150 odcinków w 10 seriach oraz dwa filmy pełnometrażowe. Najobszerniejsza seria to Przygody Bolka i Lolka, która zawiera 63 odcinki. Pozostałe serie nie są tak obszerne, ale bazują na jednym ściśle określonym temacie, np. podróże po świecie, spędzanie wolnego czasu.

Duet bohaterów szybko zdobył sympatię młodych i starszych widzów. Filmy z ich udziałem odniosły wielki sukces w kraju i za granicą. Były nadawane w wielu krajach na wszystkich kontynentach. W 1973 twórcy filmu wprowadzili na życzenie żeńskiej części widowni nową postać – Tolę. Pierwszy raz wystąpiła w odcinku zatytułowanym "Tola". W sumie pojawiła się w 30 odcinkach.

Większość odcinków nie posiada dialogów. Wyjątkiem są filmy pełnometrażowe i serie z lat 80., gdzie głównym bohaterom głosu użyczały: Bolkowi – Ewa Złotowska, Ilona Kuśmierska, Lolkowi – Danuta Mancewicz, Danuta Przesmycka.

Ostatnie filmy o Bolku i Lolku nakręcono w 1986 roku. Były to dwa filmy montażowe złożone z kilku odcinków z serii Bolek i Lolek na wakacjach i Bajki Bolka i Lolka rozdzielonych komentarzami. Filmy z przygodami niezapomnianego duetu chętnie oglądają kolejne pokolenia. W zorganizowanym przez TVP i Gazetę Wyborczą w 1997 roku plebiscycie "Dobranocka wszech czasów" Bolek i Lolek zajęli pierwsze miejsce przed Smerfami (II miejsce) i Wilkiem i zającem (III miejsce).

Więcej na: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bolek_i_Lolek

nie dość, że nie pracujesz ( na to wygląda patrząc na ilość i godziny postów) tylko wrzucasz filmy na forum, to jeszcze masz czas na wyszukiwanie info na wiki.

no nie wiem. czy on kiedyś wygrał w totka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dość, że nie pracujesz ( na to wygląda patrząc na ilość i godziny postów) tylko wrzucasz filmy na forum, to jeszcze masz czas na wyszukiwanie info na wiki.

no nie wiem. czy on kiedyś wygrał w totka?

Mifilmie, niestety...leżę w łóżku od dwóch tygodni :frown:: Poważna kontuzja kręgosłupa...na szczęście nie na nartach.

Mam nadzieję, że niedługo dojdę do siebie.

Gdyby nie ten delikatny feler...z pewnością gdzieś bym pośmigał na nartach jeszcze w tym Sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...