Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Chyrowa-Ski


mihumor

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu wracałem z Bieszczadów do Krakowa. W ramach urozmaicenia przejazdu urządziliśmy sobie wycieczkę szlakiem starocerkiewno-słowiańskim:). Pogoda była cudna, cerkwi banie grały w Komanczy, w Wisłoku Wielkim i innych zagubionych wioskach. Jadąc od Barwinka w kierunku Nowego Żmigrodu drożyną dziurawą mijającą Duklę bokiem poprzez dolinki gdzie nawet diabeł zwykle dobranoc nie powie nagle w dole ujrzeliśmy przyjemną drewnianą cerkiewkę

http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=4069&c=4

a ponad nią bardzo obiecujący stok z dosyć leciwą infrastrukturą

http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=4071&c=4

Stok dosyć długi i nawet nastromiony ciekawie na takim wygwizdowie wzbudził moja ciekawość. Przejechaliśmy dalej droga z 500m a po lewej ukazał nam sie imponujących jak na tę okolicę rozmiarów budynek z reklamami: Restauracja - Imprezy-Wesela-Noclegi. A, że głodni byliśmy, okolica cudna to postanowiliśmy skorzystać.... oczywiście nie z wesela:D

Parking spory, obchodzimy budynek dookoła, a że na zboczu to stoi, to znaczy pod górkę podchodzimy schodami i oczom naszym uazuje się stado armatek

http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=4072&c=4

jak i bardzo fajny i bardzo szeroki stok narciarski - tym razem z nowymi trzema wyciągami

http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=4070&c=4

Długie to jest na 900m ,szerokie na 140:eek: - trasa czerwona wiedzie w dół, można lekko dookoła niebieską -1400m jak i krótszymi wyciągami dla dziatwy i początkujących, można zamieszkać w budynku pod samym wyciagiem, mozna nawet nieźle zjeść, ceny umiarkowane, wszystko nowe i fajnie zrobione.

To miejsce mnie całkowicie zaskoczyło, nie spodziewałem sie w tej okolicy czegoś takiego - zwłaszcza,że chyba mozna sobie całkiem przyjemnie tam pojeździć. Może ktos miał przyjemność to by słówko skreślił w temacie.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pogaduchy z właścicielem wychodzi, że więcej ludzi popołudniami (blisko z Krosna,Jasła i Gorlic) i jak to u nas w wekendy. W tygodni ponoć pusto. Fajne jest to, że mają tam miejsca noclegowe, pokój 2 osobowy 100 zł - do wyciągu z pokoju będzie max 50 metrów:D. Tak na wyskok na 3-4 dni by sie ujeździc lub dzieciaka pouczyc to całkiem fajna możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja od 3 m-cy mam remont i nie mam kabelka do aparatu a widziałem super wyciąg w Gołdapi :/

A z drogi Dukla -> Stary Żmigród mam fotkę jak na pustej drodze, późnym wieczorem stoimy na czerwonym świetle przy zwężeniu na robotach drogowych ............ chyba kurna z 15 minut !! I ani pół innego samochodu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja od 3 m-cy mam remont i nie mam kabelka do aparatu a widziałem super wyciąg w Gołdapi :/

A z drogi Dukla -> Stary Żmigród mam fotkę jak na pustej drodze, późnym wieczorem stoimy na czerwonym świetle przy zwężeniu na robotach drogowych ............ chyba kurna z 15 minut !! I ani pół innego samochodu !

Właśnie do Chyrowej skręca sie z drogi NŻ-Dukla, w miejscowości Iwla. Po częsci do skorzystania z tej drożyny przy powrocie skłoniła mnie kwestia częściowego ominięcia tych robót drogowych, o których piszesz. No i wyszła fajna niespodzianka. Należy jednak nadmienic, że droga ta ma tragiczną nawierzchnię i składa sie dużymi partiami głównie z dziur. Tym większe nasze zaskoczenie gdy na takim wygwizdowie i przy tak nędznej drożynie napotkaliśmy taką fajną infrastrukturę w pięknych okolicznościach przyrody. Ciekaw jestem opini kogoś kto tam jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem opinii kogoś kto tam jeździł.

zapytam potencjalnego szwagra, gdyż śmigał tam w tym jak i w poprzednim sezonie.

z tego co pamiętam z rozmów z nim, to jak zimy były nie teges to mieli naprawdę duże problemy z śniegiem, wobec czego często i pół stoku było wyłączone i trawa wyłaziła, więc ratowali się wyprawą na regetovke.

no ale teraz jak takie armaty wytoczyli to pewnie warto tam się będzie wybrać na parę dni na tygodniu, ale raczej jako uzupełnieni do przebudowanej Magury Małastowskiej.

pamiętam natomiast, że w pierwszym roku jak uruchomili Chyrową, to krążyło info, że to najszerszy stok w Polsce, ale dosyć płaski, w sam raz do nauki i zabawy.

Edytowane przez ravick97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Chyrowa

Mam działkę niedaleko Chyrowej byłem tam kiedyś choć głównym miejscem moich wypadów jest Magura Małastowska, Niema co porównywać co prawda, ale ze śniegiem chyba radzą sobie lepiej. Stok króciutki jak na kogoś nieźle jeżdżącego. Zgadzam się też z opinią właściciela - duuuużo ludzi w weekendy! (ale mniej niż na magurze). Dobry opis i fotki znalazłem na: OPK

Pozdrawiam,

koch

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Próbowałem kilka razy pojeździć w Chyrowej - niestety nie starczyło cierpliwości.W ciągu godziny 3 zjazdy po kilkadziesiąt sekund(i to nie był weekend).

Z tego co wiem plany właścicieli ośrodka były ambitne - budowa krzesła na samą górę. Inwestycja wymagałaby wykupienia i wylesienia kawałka gruntu - na dzisiaj sprawa nierealna. W tej chwili stok ma może z 700m długości i na górę wyjeżdża pojedynczy talerzyk - przepustowość żadna, kolejka gigantyczna, szeroki stok pusty. A szkoda, bo to naprawdę fajna górka dla początkujących i do zabawy. Wystarczyło postawić orczyk - na stoku dalej nie byłoby tłoku a kolejka by zniknęła.

Problemy z przygotowaniem stoku były tylko w pierwszym roku, po wyrównaniu - kiepska zima i dużo kamieni.Teraz rano stok wygląda bardzo dobrze i pewnie z upływem dnia niewiele się zmienia - w środkowym odcinku trochę stromiej i tutaj ewentualnie mogą być problemy.

Ogólnie fajna górka z kiepskim wyciągiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...