Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

wyjazd na lodowiec Austria ok. 11 listopada


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie jestem osobą kochającą narty ale amatorsko .Byłem na wielu wyjazdach narciarskich Austria Hintertux , Moena Dolomity ,Chopok Jasna na Słowacji. Tak się składa że w tym nadchodzącym sezonie nie mam nikogo z kim mógłbym wyjechać na narty.Jeżeli Ktoś z Forumowiczów miałby ochotę na taki wyjazd np. lodowiec w Austrii ok. 11 listopada to jestem zainteresowany. Do tej pory były to wyjazdy prywatne w małym gr:cool::cool:onie. Jorguś

Edytowane przez JG77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie jestem osobą kochającą narty ale amatorsko .Byłem na wielu wyjazdach narciarskich Austria Hintertux , Moena Dolomity ,Chopok Jasna na Słowacji. Tak się składa że w tym nadchodzącym sezonie nie mam nikogo z kim mógłbym wyjechać na narty.Jeżeli Ktoś z Forumowiczów miałby ochotę na taki wyjazd np. lodowiec w Austrii ok. 11 listopada to jestem zainteresowany. Do tej pory były to wyjazdy prywatne w małym gr:cool::cool:onie. Jorguś

Hej,

w innym temacie właśnie pisałem :)

Dwójka bardzo mocno wyluzowanych amatorów wybiera się w tym czasie i właśnie myślimy gdzie. Zwykle jeździmy we dwójkę, ale jeśliby ktoś miałchęc to czemu nie.

Uprzedzam: nie wstajemy rano na narty i lubimy wypoczynkowy styl wyjazdów: piwko, ciacho, jedzenie, wyspać się, spacerek, dwa dni narty, jeden dzień łóżko i znowu na narty 2 dni itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie ale mam trochę inne preferencje.Nie żeby się katować bo ma to być przyjemność ale skoro jadę np. na 4 dni 1000 km. to chcę to wykorzystać na jazdę.Do tej pory na stoku byliśmy ok. 9 rano jakaś jedna przerwa ok. pół godz. i do 15 - 15,30 na nartkach.Wieczorkiemmoże być jakieś piwko ,pizza i akwa park - jakiś relaks.Ogólnie nastawiam się na jazdę bo po to jadę.Jeszcze raz dziękuję za szczerość i życzę miłego szusowania tak jak lubisz . Jorguś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam!

Ja również planuję wybrać się w tym terminie na lodowiec. Konkretnie na Kaunertal, miejscowość wypadowa Feichten (przyjazd 10.11., wyjazd 13.11.).

Piszę nie tyle w sprawie wspólnego wyjazdu, ile, aby poznać opinie na temat Kaunertal. A nie chcę zakładać nowego tematu. Niestety, w związku ze składem grupy, tylko dwa dni spędzimy na nartach, resztę na wyjazdach.

Chciałbym dowiedzieć się, jakie, z Waszego doświadczenia, będą wtedy warunki. I czy takiej miejscowości nie warto "marnować" na tylko dwudniowe nartowanie. Nie ukrywam, że wybrałem Kaunertal głównie ze względu na cenę skipassów - bodajże najtańsze w regionie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja również planuję wybrać się w tym terminie na lodowiec. Konkretnie na Kaunertal, miejscowość wypadowa Feichten (przyjazd 10.11., wyjazd 13.11.).

(...)

Chciałbym dowiedzieć się, jakie, z Waszego doświadczenia, będą wtedy warunki. I czy takiej miejscowości nie warto "marnować" na tylko dwudniowe nartowanie. Nie ukrywam, że wybrałem Kaunertal głównie ze względu na cenę skipassów - bodajże najtańsze w regionie.

Pogody i warunków nikt nie przewidzi na 100% ale rok temu było tak:

http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=46&t=33131

http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=46&t=33279

http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=46&t=33196

Uwaga: jak jest mgła, chmury, opady itp. - to mało kto robi zdjęcia :)

Jak widać ten lodowiec jest mały i dość płaski w większości - 2 dni akurat "stykną" ;)

PS.

W Feichten, o ile pamiętam jest ładny publiczny basen - wstęp za darmo dla turystów mieszkających w dolinie. Powinniście od właścicieli domku/hotelu dostać taki kwit, że mieszkacie itd.

Edytowane przez gajowy01
PS
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Feichten, o ile pamiętam jest ładny publiczny basen - wstęp za darmo dla turystów mieszkających w dolinie. Powinniście od właścicieli domku/hotelu dostać taki kwit, że mieszkacie itd.

potwierdzam:) dodam że oprócz basenu na ten sam kwitek można skorzystać z siłowni i hali sportowej:)

ja jadę na Kaunertal ale miesiąc później, 4-11 grudzień na freeski i właśnie do Feichten, jade tam już 3 raz. Miejscowość spokojna, także jeśli chodzi o nocne życie to najciekawszą opcją jest pizzeria w hotelu KirchenWirt, tam jedynie sie cos dzieje:)

jeśli chodzi o trasy to setek kilometrów nie ma, przeważaja czerwone i niebieskie, czarnych jest do policzenia na palacach jednej ręki ale da sie pojezdzic:) oby tylko warunki dopisywały, śnieh powinien być i na Kaunertal i w Fendels, no jest jeszcze dojazd z Feichten pod kolejke krętą drogą - co niektórym nie odpowiada - ale trasa jest widokowa, obok sporego jeziora.. nie jest źle:)

Jeżeli Ktoś z Forumowiczów miałby ochotę na taki wyjazd np. lodowiec w Austrii ok. 11 listopada to jestem zainteresowany. Do tej pory były to wyjazdy prywatne w małym gr:cool::cool:onie.

ja mam nadzieje że u nas w tym czasie bedzie mozna juz jezdzic:)

Edytowane przez smiths23
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki do zdjęć. Widoczki naprawdę piękne. Choć z drugiej strony trochę przeraża mnie taaaki dłuuugi orczyk :-)

Znalazłem w Feichten nocleg za 21 euro, włącznie z podatkiem i sprzątaniem.

ja mam nadzieje że u nas w tym czasie bedzie mozna juz jezdzic

Też trzymam kciuki za Wieżycę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie jestem osobą kochającą narty ale amatorsko .Byłem na wielu wyjazdach narciarskich Austria Hintertux , Moena Dolomity ,Chopok Jasna na Słowacji. Tak się składa że w tym nadchodzącym sezonie nie mam nikogo z kim mógłbym wyjechać na narty.Jeżeli Ktoś z Forumowiczów miałby ochotę na taki wyjazd np. lodowiec w Austrii ok. 11 listopada to jestem zainteresowany. Do tej pory były to wyjazdy prywatne w małym gr:cool::cool:onie. Jorguś

No to po Tux należy odwiedzić Stubai:cool:,a później po koleiności wszystkie:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dowiedzieć się, jakie, z Waszego doświadczenia, będą wtedy warunki. I czy takiej miejscowości nie warto "marnować" na tylko dwudniowe nartowanie. Nie ukrywam, że wybrałem Kaunertal głównie ze względu na cenę skipassów - bodajże najtańsze w regionie.

Pozdrawiam!

co do pogody nie wypowiadam sie bo to lotto, ale traski jak na poczatek sezonu OK, pytanie czy warto na 2dni no ale to pytanie dla zwolennikow bialego szalenstwa chyba nie istnieje :)

ja zazwyczaj zaczynam sezon na Pitztalerze bo w sumie oba nie odbiegaja warunkami

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy warto na 2dni no ale to pytanie dla zwolennikow bialego szalenstwa chyba nie istnieje

Racja. Ja pytałem o to, czy nie warto tego miejsca "marnować" na tylko dwa dni. Tzn. wiele jeszcze miejscówek w Alpach czeka na moje odwiedziny i, raczej, jeśli będę gdzieś jeździł w najbliższym czasie, to nie w miejsca, w których wcześniej byłem. Takie lekkie połączenie nartowania i turystyki objazdowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Ja pytałem o to, czy nie warto tego miejsca "marnować" na tylko dwa dni. Tzn. wiele jeszcze miejscówek w Alpach czeka na moje odwiedziny i, raczej, jeśli będę gdzieś jeździł w najbliższym czasie, to nie w miejsca, w których wcześniej byłem. Takie lekkie połączenie nartowania i turystyki objazdowej :)

Bardzo słuszne podejście - mam podobne, staram się zwiedzać i raczej nie powtarzam miejsc - póki co :) Ad meritum - na Kaunertala wystarczy jeden dzień wg mnie, czyli "marnować aż dwa dni" - to brzmi dla mnie właściwiej ;)

Zwłaszcza, że w tym terminie nie musi być czynny cały - nie wiem. Możesz ew. skoczyć przez górkę na sąsiedniego Pitztala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i płacić kolejne 40 euro za skipass...

Nie. Tu 29.5 a tam 35 - razem 64.5, zamiast 58.50 za 2 dni na K. - no chyba że masz karnet w cenie kwatery? Ale to byłoby raczej za tanio :)

Najbliżej da się przejechać górami skrótem z Kauns do Wenns - przy ładnej pogodzie to przepiękna wycieczka ale jak ktoś ma jakieś lęki to niech lepiej nie prowadzi auta :)

Oczywiście parędziesiąt kilometrów (jakieś 55) trzeba zrobić ale zadaj sobie pytanie: czy gdybyś miał 50 km od domu taaakie miejsce: http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=46&t=34870 to zawahał byś się, żeby tam pojechać?! ;)))

...OK, prowokuję teraz trochę, na siłę nie namawiam - ale ja takie pytanie sobie czasem stawiałem, z wiadomą odpowiedzią - oczywiście, żeby znaleźć alibi do kolejnych dziwnych skoków :)

skipass daje możliwośc jazdy na Pitztal i kaunertal/nie wiem,ale chyba jest rozdzial dni/:confused:

O ile wiem tylko karnet sezonowy tak działa - co dla mnie jest dziwactwem bo nawet serwis www mają wspólny. Może to zmienią - np. w ub. sezonie pojawił wspólny karnet dla Pitztala i Hochzaigera - wcześniej nie było - widać tam też mają "górali" :)

Update:

sprawdziłem na www jak jest z tymi karnetami, jest opcja przy z karcie 6 z 7 dni:

http://www.kaunertaler-gletscher.at/de/preise/mehrtageskarten

Tylko na Kaunertalu - Pitztal plus czyli 2 dni na Pitztalu, w drugą stronę nie działa, tylko sezonówka łączy oba:

http://www.pitztaler-gletscher.at/de/skipass-preise/saisonkarten

Poprawiam też ww. ceny (bergfex miał nieauktualne): byłoby 36.5 (Kaun.) + 39 (Pitz.) = 75.5 euro za pojedyncze dni, zamiast 67 za 2 na K.

Edytowane przez gajowy01
Update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajowy, skąd te ceny?

W okresie 2010.10.09 - 2010.12.03, a więc wtedy, kiedy planuję pojechać (10.11 - 13.11):

cena skipassu dla dorosłego za 1 dzień

Kaunertal: 36,5 euro.

Pitztal: 39 euro

a więc razem 75,5 euro.

Ceny podaję za:

http://www.skionline.pl/stacje/?co=stacje&id_miejscowosci=167&podstrona=skipassy

http://www.skionline.pl/stacje/?co=stacje&id_miejscowosci=173&podstrona=skipassy

Oczywiście mam nadzieję, że Twoje wyliczenia są prawidłowe. Nie tylko ze względu na widoki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajowy, skąd te ceny?

(...)

Oczywiście mam nadzieję, że Twoje wyliczenia są prawidłowe. Nie tylko ze względu na widoki :-)

Niestety, na stronie bergfexa były złe ceny - jakieś stare - a miałem link "pod ręką"; ale już poprawiłem, za-update'owałem prawie równocześnie z twoim postem.

Tak czy owak możesz rozważyć ten dojazd i kilka euro więcej, za to zwiedzić piękny, kolejny lodowiec - najwyższy w Austrii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem tylko karnet sezonowy tak działa

nie tylko, sprawdzilem na obu stronach jest informacja ze od 6 dnia w gore drugi osrodek jest w cenie przy czym cennik na stronie kaunertalergletscher

podaje raz:

"Pitztal Plus: ab 6 in 7-Tagespass --- 2 Tage am Pitztaler Gletscher und Rifflsee gültig!" a drugi raz:

"ab der 6-Tagesliftkarte sind die Bergbahnen Pitztaler Gletscher und Rifflsee im Skipass inkludiert"

co niekoniecznie jest tym samym, pewnie trzeba by to wyjasnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko, sprawdzilem na obu stronach jest informacja ze od 6 dnia w gore drugi osrodek jest w cenie przy czym cennik na stronie kaunertalergletscher

podaje raz:

"Pitztal Plus: ab 6 in 7-Tagespass --- 2 Tage am Pitztaler Gletscher und Rifflsee gültig!" a drugi raz:

"ab der 6-Tagesliftkarte sind die Bergbahnen Pitztaler Gletscher und Rifflsee im Skipass inkludiert"

co niekoniecznie jest tym samym, pewnie trzeba by to wyjasnic

Tak, to się zgadza. Napisał to już Darek, i ja w końcu sięgnąłem do źródła i wyedytowalem tamtego posta :)

Warto jeszcze dodać w tym wątku, że te dłuższe karnety obejmują także mniejsze Fendels i ew. Rifflsee

Sięgnąłem jeszcze po wersję angielską: "NEW: starting with the 6in7 up to the 14in16 multiple day ticket your ticket is valid for two days in this time at the Pitztaler Glacier and Rifflsee". To NEW uświadamia mi, że chyba w ub. sezonie (2 lat temu?) tego nie było. Na wiosnę 2009 tam właśnie krążyłem i pewnie bym taką wersję skipassu zauważył - ale pewności nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło ło ale się tu wyliczeń porobiło od wczoraj:) ja jużchyba od lipca mam zarezerwowane freeski na Kaunertal w terminie jak pisałem wcześniej na początek grudnia, 7 noclegów + wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja) + skipass na 6dni będe płacił 393 euro:) ale myśle że w przyszłym roku trzeba będzie odwiedzić być może Pitztal lub jakis inny lodowiec, w sumie na Kaunertal jade 3 raz i poprzednie dwa były naprawdę super, warunki i pogoda udane choć rok temu na Fendels jeżdziłem tylko jeden dzień, w końcu im sypneło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja jeszcze dwa słowa od siebie.

w zeszłym sezonie w marcu byłem w Fendels i kupowałem karnet na 6dni.

karnet ten obejmuje Fendels i Kaunertaler

- i jezeli kupujecie na min. 6 dni to 2 dni możecie wykorzystać na Pitztal i Rifflesee (to była ta nowość od zeszłego sezonu).

poza tym są opcje 6in7 4 in5 itp tzn. że kupując karnet na 4dni możecie sobie zrobić jeden dzień pauzę i wykorzystać go w ciągu 5.(sprawdzone przeze mnie!)

ogólnie Kaunertal jest bardzo przyjaznym lodowcem i kazdy znajdzie dla siebie jakąś traskę - polecam wszystkim pomimo mulącego dojazdu (dużo i długo serpentynek)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym są opcje 6in7 4 in5 itp tzn. że kupując karnet na 4dni możecie sobie zrobić jeden dzień pauzę i wykorzystać go w ciągu 5.(sprawdzone przeze mnie!)

tą opcję zawsze bierzemy, 6in7:) dzieki za info o Pitztal, musze to sprawdzic:)

info ze strony:

NEW: starting with the 6in7 up to the 14in16 multiple day ticket your ticket is valid for two days in this time at the Pitztaler Glacier and Rifflsee

Edytowane przez smiths23
info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...