Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zmiana sprzętu.


MaciekPl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Zwracam się do Was z prośbą o podpowiedź przy wyborze nowego sprzętu (czytaj całego zestawu). Jestem facetem w wieku 36 lat, wzrostu 186cm, waga 90 kg, jeżdżę od 10 sezonów (głównie Austria i Włochy) na przygotowanych trasach. Do chwili obecnej używałem Salomonów CrossMax7 o dł. 180cm z butami Salomon Performa 5.0. Moje umiejętności wg. skali Kangurka ocenia na mocne 5 a słabsze 6 (czytając oceny niektórych osób po 2,3 sezonach to chyba jestem mało zdolny :) ) Dużo pisania ale konkret, chciałbym w tym sezonie zmienić sprzęt - cały. Poszukuję czegoś do jazdy krótkimi skrętami i do zabawy. Obecne nartki choć bardzo dobrze się spisały do tej pory nie bardzo na to pozwalają - dobrze by było coś krótszego. Czy możecie coś polecić?

Dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ogólnie to opisałeś i można Ci podpowiedzieć coś z bardzo szerokiej grupy nart. Jeśli to ma być coś do jazdy krótkim skrętem to masz dwie drogi:

a/ narty slalomowe z grupy race lub ich nieco bardziej łagodna wersja w postaci nart race sc i tu w zasadzie wybór narty daje każdy producent, długośc takiej narty możesz mieć nawet 165 cm.

b/ narty juz określane nie jako race ale będące pewnego rodzaju hybrydą pomiędzy nartą allround a race, do jazdy dowolnej dla zwykłych amatorów świetnie sie nadają i cechuje je wieksza uniwersalnośc niż narty slalomowe

Tu mogę Ci dać kilka przykładów ciekawych nart na których można jeździc krótkim skrętem (ale nie tak krótkim jak na slalomkach - tyle,ze na slalomkach to niewiele poza krótkim jest dobre a tu jest z tym lepiej).

Dynastar Contact Groove Ti (165-170cm), Fisher Progressor 9+, Elan Speedwave 12 i 14, Head Icon TT 60 i 80, Nordica Speedfire (170-175 cm).

Buty wygodne, gobrze trzymające o flexie 90-110, marka i rodzaj - według przymiarki najlepiej pasujące.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za podpowiedź! W zasadzie najbardziej odpowiada mi wariant "b" i czegoś z tej półki będę szukał. Zdaję sobie sprawę, że temat potraktowałem dosyć ogólnikowo jednakże właśnie o narty do takiej jazdy jak napisałeś są mi potrzebne. Wydaje mi się, że póki co nie potrzebuję typowych nart Race. Co do długości nart, to szukam właśnie 165 i tu zastanawiałem się czy będzie to dobra długość (czy nie za krótkie)? Ostatnio w kilku sklepach namawiali mnie sprzedawcy na 170 i więcej ale wydaje mi się, że krótsze dadzą trochę więcej frajdy z jazdy krótkimi skrętami.Wiem też, że stracą na stabilności ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na takich Dynastarach Groovach 165, mam 182 cm i ważę 86kg i jest ok, myślę, że dla ciebie jeszcze 165 mogłyby od biedy być, moze lepsza by była wersja Ti bo trochę twardsze. Podobnie Head TT 80, narty trochę twardsze od Dynastarów o dokładnie takiej samej geometrii. Pozostałe w tej długosci bedą na pewno za krotkie. Jeśli chcesz narty w takiej długosci to wybór sie zacieśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...