Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla przyciężkiego i podstarzałego ale z dużymi chęciami i sporym doświadczeniem


Anteks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie jeżeli można coś w tym temacie dodać to ze swojej strony polecam narty crosowe np. Atomic sx 10 choć niekoniecznie tę markę. Powód to szalenie uniwersalna narta i moim zdaniem tajna broń na giganta a i slalomowo można pojeździć bez problemu a dlatego giganta bo nie musisz tak kręcić jak na slalomce.,no i są stosunkowo sztywne co przy Twojej wadze ma znaczenie .Narty zbyt miękkie np. 8 będą za wiotkie i pod ciężarem będą trzepotały dzioby . Podsumowujć - narty typu cross Jorguś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

pojeździłem i dzielę się spostrzeżeniami

Przez tydzień, na zmianę jeździłem na dwu nartach:

1. K2 Charger, 174 cm, http://k2skis.com.pl/p/17/charger.html

2. Atomic D2 VF 75 ORANGE, 157 cm, http://leexosport.pl/product/D2-VF-75-ORANGE-sezon-10%7C11,AA0002550166

1. stabilna, ciężka narta, nieźle sprawująca się w długim skręcie, nieźle trzymająca krawędź, sprawiająca wrażenie krótszej. Dość wolne przejście na drugą krawędź. Ocena pozytywna, ale bez rewelacji.

2. Pięknie jeżdżąca krótki skrętem narta, bardzo stabilna na krawędzi, szybka z krawędzi na krawędź, dobrze radząca sobie w głębszym śniegu. Przy tej długości narty szybciej nie dało się pojeździć. Duża łatwość jazdy i spora przyjemność. To narta "nie dla mnie" ale pozytywne wrażenia i zdziwienie pozostało.

1 gorsza od mojego metrona b5 a 2 lepsza przy małych prędkościach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

kolejne próby wybrania narty "dla siebie"

Przez tydzień porównywałem Metrona b5 z Blizzardem g-force pro 167 cm.

Jeździłem na niezbyt stromych stokach.

Blizzard jest cudowny.

Metron ma przewagę tylko przy głębszym śniegu i "bardziej zmęczonym stoku" gdzie 75 mm pod butem daje mu przewagę nad 71 mm.

Największa różnica występuje przy niższych prędkościach, choć przy dużych też wolę Blizzarda.

Tak łatwo jak na tej narcie jeszcze nie jeździłem a i krawędź trzyma bardzo dobrze, a takie były moje potrzeby.

Zwracając nartę w wypożyczalni u generalnego importera na Polskę wyraziłem chęć nabycia tych nart. Okazało się, że nie mają już ani jednej pary nie tylko w rozmiarze 167 cm, ale również 174 cm. Widać, poza mną jeszcze inni testowali tą nartę.

Polecam nartę wszystkim którzy chcą jeździć z przyjemnością ale bez atletycznego przygotowania.

Teraz czekam na nartę na rocznik 2012, o której słyszałem jeszcze pochlebniejsze opinie od testerów, którzy już na niej jeździli. Jeśli szczęści się do mnie uśmiechnie, to za dwa, trzy tygodnie podzielę się swoimi uwagami na temat tego modelu.

Będę wdzięczny za sugestie, co jeszcze przetestować, bo bez testu narty nie kupię. Cena nie gra roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sugestie, co jeszcze przetestować, bo bez testu narty nie kupię. Cena nie gra roli.

Rossignol 8SL. Moje dane 185cm/100kg, 51 lat. Obecnie Volkl AC30 184 cm, do niedawna Tornado. Od dłuższego czasu poszukiwałem łatwiejszej slalomki ukierunkowanej na nartę w miarę uniwersalną. Po wczorajszych testach w Kluszkowcach zdecydowałem - 8SL 170 cm. Stabilna, 70 mm pod butem, łatwa i przyjemna. Jako drugie narty chyba znalazłem to, czego szukałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

nadal szukam nart

Kupiłem sobie OSTATECZNE narty. Head magnum 170 cm.

Świetnie trzymają krawędź, są super dynamiczne z krawędzi na krawędź, ale... po 3 ch godzinach jazdy na nich kończą się moje możliwości.

Szukam JEDNAK czegoś bardziej przyjaznego, czyli jak w temacie "dla podstarzałego".

Szczególnie liczę na opinie fachowców, których tu nie brak, a którzy jeździli na modelach już na nowy sezon.

Wczoraj rozpocząłem myślenie o nartach, bo rozpocząłem przygotowania do sezonu:mad:, po słodkim lenistwie na żaglach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...