Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Seiser Alm/Alpe di Susi


ARI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - może ktoś był w Dolomitach w miejscowości jak w tytule (występuje również pod nazwą Seiser-alm) i może powiedzieć jak tam jest "śniegowo" w II połowie lutego - czego się spodziewać.

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.

Edytowane przez ARI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seis-am-schlern - skąd wytrzasnąłeś taką nazwę? Jakbyś nie napisał Seiser Alm to w życiu bym nie wiedział, o co chodzi. Po włosku to Alpe di Siusi.

http://www.skionline.pl/stacje/?co=stacje&id_miejscowosci=610

Tu jest galeria: http://www.skionline.pl/galerie/?co=galerie&g_rodzaj=alpe%20di%20siusi&g_co=galeria&g_id=296&g_numer_zdj=1

Ja byłem tam i polecam. Miły, kameralny ośrodek, ze wspaniałymi widokami. Rewelacyjny na wypad rodzinny! A jak się znudzi to myk do Val Gardena.

Polecam ci małą chatkę na stoku (muszę poszukać nazwy) ze wspaniałym jedzeniem. W jednym ze swoich programów Makłowicz tam gotował i polecał. Ja tez miałem okazję zakosztować tamtejszych specjałów i jeszcze raz gorąco polecam!

Tu jest zdjęcie chaty

alpe_di_siusi_pc144527.jpg

Śniegowo nie powinno być żadnych problemów!

Edytowane przez JC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - może ktoś był w Dolomitach w miejscowości jak w tytule (występuje również pod nazwą Seiser-alm) i może powiedzieć jak tam jest "śniegowo" w II połowie lutego - czego się spodziewać.

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.

Jak to w Dolomitach - nie ma problemu :) Cały region Dolomiti Superski deklaruje, że 90% powierzchni jest pokryte systemami naśnieżania. Wyłączając rejony typu Marmolada, czy jakieś inne wysoko położone, to takie coś jak Seiser Alm/Alpe di Susi pokryte jest w 100%. Pod koniec marca nigdzie nic nie brakowało.

Seiser Alm/Alpe di Susi - to nazwy rejonu czy ośrodka, odp. niemiecka i włoska; Seis am Schlern/Susi Allo Scillar - to nazwa miejscowości u podnóża :)

Oprócz tego, że ten obszar jest częścią wielkiego systemu Dolomiti Superski, to jest połączony skipassem z Val Gardena, tzn. najmniejszy karnet obejmuje oba te ośrodki - poczytaj także o tej sąsiedniej dolinie, którą uważam za świetną. Tu było coś o komunikacji, i nie tylko:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11295

(...)

Polecam ci małą chatkę na stoku (muszę poszukać nazwy) ze wspaniałym jedzeniem. W jednym ze swoich programów Makłowicz tam gotował i polecał. Ja tez miałem okazję zakosztować tamtejszych specjałów i jeszcze raz gorąco polecam!

Zupełnie off topic: jestęś pewien, że gotował gdzieś w Seiser Alm? :) Oglądałem kiedyś program, w którym gotował na stoku w Dolomitach, podjechał chyba na nartach, opowiadał ogólnie o Tyrolu Południowym, itd. - ale było to gdzieś przy chatce w Alta Badia - na 100% :)

Edytowane przez gajowy01
odp. dla JC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pamiec bywa ulotna

mozna sie posluzyc google i beda Panowie zadowoleni

Jeśli to sugestia a propos Makłowicza - to skorzystałem... i wychodzi na to, że był i tam, i siam i owam :)

http://www.tvp.pl/styl-zycia/kuchnia/maklowicz-w-podrozy/wideo?id=&sort_by=POSITION&sort_desc=false&start_rec=48&listing_mod=1&with_video=

Znalazłem i Alpe di Susi, i Val di Fassa, Val Gardena i Val Badia, Maso Corto i pewnie parę innych - sporo tego ...zawsze Bobka lubiłem :)

Przypomniało mi się też, że zaczynał od Szymoszkowej - kiedyś, dawno, pewnie jeden z pierwszych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to sugestia a propos Makłowicza - to skorzystałem... i wychodzi na to, że był i tam, i siam i owam :)

http://www.tvp.pl/styl-zycia/kuchnia/maklowicz-w-podrozy/wideo?id=&sort_by=POSITION&sort_desc=false&start_rec=48&listing_mod=1&with_video=

Znalazłem i Alpe di Susi, i Val di Fassa, Val Gardena i Val Badia, Maso Corto i pewnie parę innych - sporo tego ...zawsze Bobka lubiłem :)

Przypomniało mi się też, że zaczynał od Szymoszkowej - kiedyś, dawno, pewnie jeden z pierwszych programów.

ok zgadza sie

Edytowane przez alfredoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

potwierdzam wypowiedż Janusza , ze śniegiem nie ma problemu ,ja jezdzę zawsze po 15 marca i od kilku lat jest ok, ale trasy to raczej do nauki ,rodzinne,jak się chcesz wyszaleć to do val gardeny na ten sam karnet. Można zjechać gondolą do st.ulrich i z tamtąd na secedę, albo autobusem przez las do monte pany i dalej wyciągami, wtedy to i sella rondę możesz machnąć (ale wtedy karnet na całe dolomity potrzebny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...