Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pytanie o buty Rossignol


voltomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów. Czy ktoś z Was wie, jaki jest flex

butów Rossignol Axium. Używam ich od trzech lat do nart Rossignol Open

Carve 100. W tym sezonie chciałbym zmienić narty na twardsze (chyba będą

to Atomic sx7) i nie wiem, czy buty również muszę kupić nowe. Jeśli tak,

to o jakim flexie ? Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty 80-100 wg wygody i dobrego dopasowania a narty to zależy co od nich chcesz, co lubisz i gdzie jeździsz, jak Atomic SX to minimum 10. O tym Sx7 to zapomnij one sie już wygną jak tylko o nich pomyślisz:D

A jeśli narty innych producentów to jakie ? Jeżdżę raczej dużymi łukami

i po przygotowanych trasach, jeśli można tak powiedzieć o polskich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za krótkie i za miękie. jak chcesz dobre narty do jazdy długim skrętem i szybko to długośc minimum 170 cm a najlepiej wiecej i twardsze, Crossmax w10 a najlepiej 12

Jeszcze trochę podrążę ten temat. Widziałem dzisiaj w Makro narty Elan Race SX

168 cm.Napisano, że dla ekspertów(ja i ekspert :D:D:D). Może wiesz coś na temat tego modelu, bo na stronie elana nie mogę go znaleźć. Może to taka marketowa seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z nartą marketową, diabli wiedzą co to jest i co tam dali w środku. Chyba, że chce Ci się poszukać co to jest - sprawdź taliowanie, długość, promień skrętu i porównaj z ofertą katalogową Elana - jeśli coś jest w takich samych rozmiarach to być może ale i tak na 100% nie ma pewnosci. A ile w makro taka "ekspercka" narta stoi?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę podrążę ten temat. Widziałem dzisiaj w Makro narty Elan Race SX

168 cm.Napisano, że dla ekspertów(ja i ekspert :D:D:D). Może wiesz coś na temat tego modelu, bo na stronie elana nie mogę go znaleźć. Może to taka marketowa seria.

Witam

To raczej na pewno marketowa seria. Narta powstaje z taniego modelu przez przemalowanie i nadanie chwytliwej nazwy. Jak byś miał jej wymiary, to możesz sobie dopasować do czegoś z katalogu. Stawiam na E/Flex. Znalazłem nartę o takiej nazwie na jakiejś niemieckiej stronie, niestety bez wymiarów. Cena 340 euro. Wpisz w wyszukiwarkę i sobie porównaj czy to ta.

W temacie doboru nart.

Po trzech sezonach na nartach jechałem jakimś tam skrętem ciętym - bez wahania dałbym sobie 6. Po następnych siedmiu sezonach dość intensywnej jazdy daję sobie 6+ i pewnie za następne parę lat to zweryfikuję.

Jeździłeś do tej pory w bardzo miękkich butach dla początkujących i takiej narcie. Jeżeli czujesz, że do szczytu twoich narciarskich możliwości jeszcze kawałek drogi, idź środkiem:

- jeśli atomic SX, to nie 7 i nie 11 - raczej 9

- jeśli crossmax, to nie V6 i nie V12 - może V10

Gdybyś potrzebował topowej narty, to byś o tym wiedział. Początkującym też nie jesteś. Na razie unikaj skrajności.

Nie jestem fachowcem, to tylko moje przemyślenia poparte własnym, niewielkim doświadczeniem. Nie traktuj tego zbyt serio:)

Powodzenia w wyborze i zadowolenia z jazdy

Mirek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z nartą marketową, diabli wiedzą co to jest i co tam dali w środku. Chyba, że chce Ci się poszukać co to jest - sprawdź taliowanie, długość, promień skrętu i porównaj z ofertą katalogową Elana - jeśli coś jest w takich samych rozmiarach to być może ale i tak na 100% nie ma pewnosci. A ile w makro taka "ekspercka" narta stoi?

681 zł, czyli tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To raczej na pewno marketowa seria. Narta powstaje z taniego modelu przez przemalowanie i nadanie chwytliwej nazwy. Jak byś miał jej wymiary, to możesz sobie dopasować do czegoś z katalogu. Stawiam na E/Flex. Znalazłem nartę o takiej nazwie na jakiejś niemieckiej stronie, niestety bez wymiarów. Cena 340 euro. Wpisz w wyszukiwarkę i sobie porównaj czy to ta.

W temacie doboru nart.

Po trzech sezonach na nartach jechałem jakimś tam skrętem ciętym - bez wahania dałbym sobie 6. Po następnych siedmiu sezonach dość intensywnej jazdy daję sobie 6+ i pewnie za następne parę lat to zweryfikuję.

Jeździłeś do tej pory w bardzo miękkich butach dla początkujących i takiej narcie. Jeżeli czujesz, że do szczytu twoich narciarskich możliwości jeszcze kawałek drogi, idź środkiem:

- jeśli atomic SX, to nie 7 i nie 11 - raczej 9

- jeśli crossmax, to nie V6 i nie V12 - może V10

Gdybyś potrzebował topowej narty, to byś o tym wiedział. Początkującym też nie jesteś. Na razie unikaj skrajności.

Nie jestem fachowcem, to tylko moje przemyślenia poparte własnym, niewielkim doświadczeniem. Nie traktuj tego zbyt serio:)

Powodzenia w wyborze i zadowolenia z jazdy

Mirek

Oczywiście masz całkowitą rację. Tę "6-kę" przyznałem sobie po 5-ciu sezonach (tygodniowy wyjazd plus kilka jednodniowych wypadów na Górę Kamieńsk pod Bełchatowem). Myślę, że na ty poziomie zatrzymam się na długo

bo nie zamierzam jeżdzić tylko na najtrudniejszych trasach (chyba, że sytuacja mnie do tego zmusi). Narty zmieniam, bo chciałbym jeżdzić trochę

podkreślam trochę szybciej i poprawić więcej niz trochę technikę. Stąd moje pytania na forum.Pozdrawiam. Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...