Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pogoda w Grudniu w Dolomitach ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem Michał i właśnie się zarejestrowałem na forum

i z tego co widzę będę tu stałym bywalcem !

Tyle celem wstępu i przywitania się

Nie fajnie od samego początku zaczynać prośbą

ale chciałbym Was zapytać czy ktoś był już w połowie grudnia

we Włoszech w Dolomitach ??

dokładnie 11.12-18.12 ??

Pytam ponieważ wybieram się ze znajomymi do Marillevy i zastanawiam sie

czy zdąży dołożyć tam na tyle śniegu aby pośmigać ??

Chciałbym również zapytać czy ktoś się orientuje jak wyglada pogoda w tym terminie tzn czy wali non stop śniegiem , wieje itp ?? czy da się śmigać na nartkach ( wyciągi chodzą ) ??

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.:)

Jeśli byłbyś uprzejmy jeszcze troszkę bardziej swój profil wypełnić.

Ja bywałem w Marilewie ale nie w połowie grudnia.

Jedź spokojnie ,będzie fajnie.

Nikt nie da Ci gwarancji czy nie będzie nadmiernie sypało.

Natomiast trasy będą naśnieżone i przygotowane.

No chyba żeby nie mroziło wcale (aż do grudnia) to wtedy nie zrobią sztucznego śniegu.:rolleyes:

Ale to mało,bardzo mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum!

Byłem trzy razy w tym rejonie, w tym terminie, jeżeli chodzi o pogode to na łącznie 18dni nartowania jeden dzień miałem pochmurny:D Tak to cały czas słońce, no i nie wiało. Na jednym z wyjazdów warunki śniegowe nie dopisały i dużo tras i wyciągów było pozamykanych ale wtedy to w całej Europie było tak kiepsko ze śniegiem! Nie masz czym sie przejmować, napewno konkretnie pojeździsz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum!:)

Temat pogody grudniowej co chwilę pojawia się na forum i za każdym razem jest taka sama odpowiedź:

To pogoda i wszystko jest możliwe, to są zdarzenia w ogóle nie do przewidzenia.

Jeśli będzie tylko mróz to śnieg wcale w Val di Sole nie musi padać, bo makarony zrobią śnieg:).

Z tego co pamiętam to w ostatnich latach raz się zdarzyło że wyciągi ruszyły dopiero na święta to było w sezonie 2006/2007, wtedy było tak że praktycznie cały sezon np. w Zillertal nie było zjazdu do parkingów:(.

A jak będzie w tym roku?

To się dopiero okaże:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 95% będziesz miał śnieg, a ile go będzie nikt nie wie.

Tak jak pisali koledzy jak będzie mróz to narobią sztucznego na ful.

Dwa lata temu w grudniu dowaliło tyle śniegu, że ze ski busa nie było widać gdzie się jedzie, takie były zwały na poboczach równo z autobusem.

Na pewno będzie super.

Uważaj na godziny wjazdu na górę, bo jak zechcesz przejechać do Marilevy i Madonny to 6 osob. krześle na Orso Bruno kolejka nawet 20-30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na godziny wjazdu na górę, bo jak zechcesz przejechać do Marilevy i Madonny to 6 osob. krześle na Orso Bruno kolejka nawet 20-30 min.

:eek:

Na Orso Bruno czasem zdarza się "korek", ale 20 - 30 minut to chyba jakby prąd ukradli na pół godziny.

Raczej zwróciłbym uwagę aby pilnować godziny powrotu z Madonny w stronę Marilewy-Folgaridy.

Stare 3-osobowe długie krzesło z Malga Vigo na Monte Vigo.

Dobrze byłoby w tej dziurze na noc nie zostać.;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem tzn. codziennie rano ok 15 min ale dłużej też się zdarza.

Jest na to sposób prosty.

Nie spać do posranej godziny tylko pierwszą gondolą z 1400 na Orso Bruno.

Po wyjechaniu zaś na krzesłem na Monte Vigo jechać w stronę Folgaridy lub Madonny.

Nie wracać na Orso Bruno bo wtedy stanie niemalże pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...