Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dla kobiety lubiącej szybką jazdę


agram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam 44 lata, 172 cm i 68 kg :)

Jeżdżę na nartach wiele lat, co nie znaczy, że jeżdżę świetnie, nad czym ubolewam.

W sezonie to jets zazwyczaj3-4 wyjazdy w polskie góry i 2 ray po tygodniu w Alpach.

2. Wiek - 44

3. Waga - 68

4. Wzrost - 172

5. Na nartach jeżdżę od 20 sezonów, ( 15-20. dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 6

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Rossignol - modlu nie pamiętam, o średniej twardości

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Salomon Crossmax 7,0 z sezonu 2002/2003 160 cm

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) -

10. Upatrzyłem sobie narty - tu mam dylemat... Moje typy to: K2 one luv, Rossignol attraxion III albo Dynastar Exclusive active

Co radzicie?

Lubię jeździć szybko, ale nie czuję się pewnie w trudnych warunkach. Zjadę z każdej trasy, ale dla mnie przyjemnością są konkretne czerwone trasy z nieco wiekszym nachyleniem.

Czasami, jak prawie każda kobieta lubię sie też pozwozić. Jednak przy tygodniowych wyjazdach jest to intensywna calodzienna jzda na nartach.

Będę wdzięczna za poradę,

Agnieszka

__________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te k2 i Rossi to za słabe, za miękie do twojego opisu, jak K2 damskie to tylko burning luv, jak Rossi to nawet att 6 moim zdaniem nie będzie wystarczający. Ja bym Ci radził poszukać narty unisex, coś np jak Fischer Progressor 8+, Elan Walvlex 10 (11), Salomon Aeromax Ti albo troszkę szersze deski, które ułatwią jazdę w trudniejszych warunkach - Salomon X Wings8 lub coś podobnego jak Head Peak 74 - dużo jest takich nart. No i długośc 160-165

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie, wszyscy mówią o krótszych nartach, ale ja nie jestem przekonana. Cały czas jeżdżę na 160 cm i to chyba jest dobra długość.

Co do nart to kiedyś jeździłam okazjonalnie na K2 i bardzo sobie chwaliłam, jednak nie pamiętam modelu. Nie mam moźliwości testować wszystkich modeli:) bo czasu brakuje...

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ta ocena umiejetności to trudna sprawa.

Jeżdżę wiele lat, bom niemłoda już:))) ale technika moja pozostawia wiel jednak do życzenia.

Lubię trasy wymagające, ale nie ekstremalne. to sprawia mi trudność to jazda w rozjeżdżonym i kopnym śniegu oraz na muldach zwłaszcza z nawiezionym śniegiem.

Napisała, że lubię szyko jeździć i to prawda, zwłaszcza długim skrętem.

Postanowiłam wypożyczyc do testu Dynastary w styczniu do Włoch, a na miejscu jak się da wypróbuję Attraxion 8 (to jednak trochę inna narta) i Kr Burnin. Potaem zdecyduję. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że udało mi się wstepnie wybrać - to teraz strasznie trudne:) no i jestem ciekawa wrażeń, bo narty jednak bardzo się zmieniły od 8 lat. Powiedziano mi, że po zmianie powinnam mieć poczucie, że "więcej mogę". To mogłoby być przyjemne;))

jak przetestuję to opowiem swoje wrażenia.

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

K2 burnin luv testowałem 07/08 08/09 i 09/10 jak jechałem do góry na wyciągu to dziwnie na mnie patrzyli bo to "damska" narta ale jak leciałem na dół to mało było osób które mogło dotrzymać kroku tak zapierniczały.

Tak na serio narta jak najbardziej godna polecenia. Dla mnie to tylko grafiką różnią się od crossfire na której też jeździłem. Da się na nich pojechać wszystko.

Przy moich 173 i 62 kg jeździłem na burnin luv 163 cm a do szybszej jazdy crossfire 177 cm.

Podsumowując narta bardzo dynamiczna,skrętna,świetnie trzyma krawędź.

Rozważyć należy dwie dł.163 i 170cm

pozdr.Torres

P.S i nie dajcie sobie wcisnąć zbyt krótkiej narty - wiem to po sobie. Obecnie nie kupię narty póki jej nie przetestuję ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo dziękuję za opis K2 burnin:))) Mało kto jeździ na tych nartach i malo jest o nich opinii użytkownikow (a raczej użytkowniczek). Tym bardziej jest to dla mnie cenne.

Właśnie jeśli chodzi o długość to teraz jak rozmawia się w slepie zawsze dziwnie na mnie patrzą jak mówię, że jeżdżę na 160 cm. pda zaraz pytanie "i jak sie pani na nich jeździ?" A ja ze 4 lata temu testowałam któreć K@ damskiem i jeżdziłam na 167 i byłam zdziwiona, że tak dobrze mi sie na nich jeździ.

Ciągle myślę o tych burnin. Mieszkam na Śląsku, a w Mikołowie jest importer K2 i może są narty do testów, muszę się dowiedzieć.

Pozdrawiam,

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze się dorzucę, żeby nie było za lekko:D;)

Zastanów się jeszcze nad taką deseczką:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2919&id_modelu=4054

Moja córa i połowica jeżdżą na takowej.

Dziewczyny są bardzo zadowolone.

Tutaj masz link do dyskusji o tej desce:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=8824

Życzę miłej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nabyłam drogą kupna :) w dobrej cenie nowe K2 burnin luv z sezonu 2009/2010, długość 163. Jeszcze nie doszły.

Ponieważ mam warunki dość podobne do koleżanki, czyli 37 lat/170 wzrost/62kg wagi/umiejętności 6 - postaram się podzielić wrażeniami, jak tylko wypróbuję moje nowe cuda. To będzie dopiero "długi weekend" 6-9 stycznia 2011 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

tak więc nabyłam w grudniu Burnin Luv 160 cm z serii 2010/11.

Tydzień temu miałam okazję wypróbowaćje na poważnie we Włoszech.

Jestem zakochana w moich nartach:)

Było twardo, nie było świeżego śniegu, po południu na trasach było trochę nawiezionego śniegu.

Dla mnie narty są świetne: dobrze trzymają na twrdym śniegu, nie miałam z nimi problemów na nawiezionych muldach, są szybkie ale nie poza kontrolą. Bardzo łatwo na nich przyspieszyć nawet na terenie o małym spadku.

Zostały wypróbowane na wszelkiej maści trasach - łatwych i trudnych. Naprawdę prowadzą się świetnie - inaczej, ale chyba płynniej i łatwiej niż moje poprzednie salomony Crossmaxy.

Co do długości to miałam 160 cm i tylko upewniłam się, że nie mogą dla mnie być krótsze.

Jestem zadowolona, że nie wzięłam modelu niższego, bo te są dla mnie stworzone:0

Pozdrawiam,

Agram

Edytowane przez agram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...