Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val di Fassa - Ciampac-Buffaure


aniuczek

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się w tym sezonie do Val di Fassa. W grę wchodzi zakwaterowanie w miejscowościach Pozza di Fassa i Alba di Canazei a więc najbliżej mi będzie do kompleksu Ciampac-Buffaure. Jadę z małymi dzieciakami, takimi do nauki jazdy a więc zależy mi na odpowiednich terenach do jeżdżenia dla nich ( stok, wyciągi-najlepiej dziecięce krzesło). Pytam forumowiczów, którzy tam jeździli czy jest to rejon odpowiedni dla takich maluchów? Chodzi mi właśnie, konkretnie o ten rejon Val di Fassa a nie o całą dolinę, bo w niej z pewnością znajdę odpowiednie miejsce. Ale nie chcę dojeżdżać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się w tym sezonie do Val di Fassa. W grę wchodzi zakwaterowanie w miejscowościach Pozza di Fassa i Alba di Canazei a więc najbliżej mi będzie do kompleksu Ciampac-Buffaure. Jadę z małymi dzieciakami, takimi do nauki jazdy a więc zależy mi na odpowiednich terenach do jeżdżenia dla nich ( stok, wyciągi-najlepiej dziecięce krzesło). Pytam forumowiczów, którzy tam jeździli czy jest to rejon odpowiedni dla takich maluchów? Chodzi mi właśnie, konkretnie o ten rejon Val di Fassa a nie o całą dolinę, bo w niej z pewnością znajdę odpowiednie miejsce. Ale nie chcę dojeżdżać:)

Tak, spokojnie - cała góra tego rejonu jest dość łagodna, na ogół szeroka i raczej nie przeludniona - czyli idealna dla dzieci :) Trasy oznaczone jako czerwone są raczej takie różowe - miejscami można spokojnie jechać na krechę, zwłaszcza w okolicach tego łącznika na Sella Brunech. Długi zjazd do Pozza do Fassa w końcowej części też bardzo spokojny, wręcz płaski - przy mokrym śniegu trzeba było odpychać się kijami albo brać go "z łyżwy".

Jedyna rzeczywiście trudna trasa to czarna do Alby, dość strome są też: trasa przy krótkim bocznym krzesełku na Buffaure di Sopra i górna część trasy z Sella Brunech w kierunku Alby - ale też nie żadne ekstremum, ot czerwone po prostu, tak to pamiętam.

Cały teren Ciampaca to taki kociołek, przypominający lodowcowe, spokojny i szeroki, a ogólnie teren jest bardzo malowniczy i w charakterze krajobrazu nieco inny od reszty Dolomitów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieco inne zdanie.

Stoki w kompleksie Ciampac-Buffaure nie są trudne - to prawda, ale niekoniecznie oznacz to że nadają się do nauki dzieci. Jest tam wiele płaskich odcinków, ale trzeba do nich dotrzeć a w większości oznacza to pokonanie nieco trudniejszych miejsc.

Na lekcje początkowe dla maluchów proponuje ci podjechanie do Belamonte. Stok idealny na narciarskie pierwsze kroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pozza di Fassa po drugiej stronie doliny niż Buffaure-Ciampac jest niezbyt duży teren nazywający się Ciampedia dostępny również z Vigo di Fassa. Tam na górze jest właśnie takie krzesło dla dzieci i stoczki stworzone do nauki dla dzieci. Dostać sie tam można albo trzema krzesełkami z Pozza (Pera) di Fassa albo wagonikiem z Vigo. Moim zdaniem to wymarzone miejsce do tego o co Ci chodzi, tym bardziej że jeśli dzieci już coś trocę będą umiały to mogą śmiało korzystać z niemal wszystkich pozostałych tras tego terenu.

Edytowane przez Bogdan B-13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...