Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nartki na sezon 2010/2011


staszek2323

Rekomendowane odpowiedzi

Na nowy sezon sprawiłem sobie taki wynalazek Salomon Streetracer 600 długość 170 nie jeździłem jeszcze na czymś takim więc w końcu trzeba spróbować :D:D:D:D:D:D

Taliowanie podobne do slalomek - a to jest wersja dla Intersportu... oczekujesz jakiegoś komentarza? :)

Z ciekawości: używane? ile dałeś?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taliowanie podobne do slalomek - a to jest wersja dla Intersportu... oczekujesz jakiegoś komentarza? :)

Z ciekawości: używane? ile dałeś?

narta jeżdżona bardzo mało stan jak nowa krawędzie jak w nowych nartach promień bodajże 13 m czy coś w tym rodzaju dałem 300 zł

jeśli ktoś jeździł na takim wynalazku to może się podzielić wrażeniami

Edytowane przez staszek2323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gratuluję zakupu:)

Kolekcja rośnie:D

Moja kobita jeździ na Streetracerze 8W i bardzo sobie chwali.

Ta 600 dla Ciebie będzie pewnie miękka - popróbujesz na śniegu.

Pozdrawiam

Mirek

Myślę że mi wystarczy warze 80 kg za miękka chyba nie będzie a na zjazdówkach znowu nie jeżdżę cały czas sporadycznie tylko jak się mi nudzi no i jeżdżę spokojnie bez szaleństw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narta jeżdżona bardzo mało stan jak nowa krawędzie jak w nowych nartach promień bodajże 13 m czy coś w tym rodzaju dałem 300 zł

jeśli ktoś jeździł na takim wynalazku to może się podzielić wrażeniami

Pytałem dlatego, że akurat chyba dokładnie ten model, tylko długość 164 cm, stał w Intersporcie na Zakopiance w Kraku. Oglądałem go jeszcze jakoś w połowie ub. sezonu, ostatnia para za 500 zł ...nowe! :) Zapamiętałem je akurat ze względu na cenę. Oglądałem, ale stwierdziłem, że jakieś takie delikatne są i że mnie to na nic, a nikogo znajomego komu by podeszły akurat pod ręką nie było :)

Myślę że mi wystarczy warze 80 kg za miękka chyba nie będzie a na zjazdówkach znowu nie jeżdżę cały czas sporadycznie tylko jak się mi nudzi no i jeżdżę spokojnie bez szaleństw

Oparte chyba na tym modelu

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1304&id_modelu=1633

też sądzę, że będą miękkie ale może na wiosenne śniegi będą w sam raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na tym a dlaczego sądzicie że może być za miękka zawsze mogę ją wymienić na coś innego

Bo to był najniższy model z całej serii - najtwardsza 10, potem 8 a na końcu 6. Wersja dla Intersportu tej 6 to 600.

Moja kobita waży 54 kg i 8 wcale nie jest dla niej za twarda. Tyle, że ona jeździ na narcie 150 cm. Dla chłopa 80 kg ta 600 to będzie raczej miękka narta. Streetracer 8 rywalizował kiedyś w World Ski Teście w grupie allround

http://www.skionline.pl/worldskitest/?co=test&sezon=04/05&id_kategorii=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak może mi się na niej jeździć może być kiepsko bo jest miękka ?

i czy wymienić ją na coś twardszego

To zależy czego byś od niej chciał, czego od nart oczekujesz. Tak jak pisałem, mocne taliowanie, więc będzie łatwo inicjować skręt, wąska talia itd. - czyli podstawowe cechy slalomki ale w odróżnieniu od prawdziwych race'ów na twardym trzymać nie będzie (nie powinna) - śmigło się z niej zrobi. Dla odmiany może fajnie śmigać po muldach. Na miękkim, rozjeżdżonym śniegu może być całkiem OK, ale wiele zależy od tego jak ty jeździsz- zależy czy w takich warunkach przeszkadza ci wąska talia. Ja często śmigam na wiosnę na starych miękkich slalomkach-żwirówkach i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszku, nie wiem. Może Tobie się spodoba. To będzie raczej narta do takiej wolnej, lekkiej, relaksowej jazdy krótkim skrętem. Nigdy nie miałem na nogach nawet tego 8W żony - nie moja długość:)

Ps.Pisałem to równocześnie z gajowym - myślę, że On ma rację.

Edytowane przez Marucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja na stok jak jadę to tak bardziej pojeździć relaksacyjnie raczej nie rozwijam większych szybkości jeżdżę dosyć spokojnie nie jestem znawcą nart zjazdowych i pewnie nie poczuje czy mam za twardą czy za miękką jeździłem na jakiś starych Haed , Volki p60 i za bardzo nie czułem różnicy tyle że p60 lepiej skręcało bo miało mały promień skrętu

tam gdzie jeżdżę Korbielów , Żar , Istebna , czasem Zakopane to przeważnie jest rozjeżdżony śnieg i muldy

Edytowane przez staszek2323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już teraz nie wiem wymienić czy zostawić może ktoś jeździł na takich to coś doradzi szkoda mi tych nartek bo stan jest idealny

Jeśli bezproblemowo możesz wymienić a masz jakieś wymagania co do nart to wymień na coś poważniejszego...

albo

...zostaw, pojeździj - majątku nie wydałeś, ale na poziom 7 - nie spodziewaj się cudów. Możesz zaplanować, że to wyjście awaryjne, kupisz inne a te przeznaczysz do zabawy na wiosnę, na kamienie itp.

Tak jak pisałem, mam jedne stare na kiepskie warunki, i dzięki temu nie przejmuję się kiedy np. trafię na kamień - jakbym takich nie miał, to bym kupił jakieś tanie.

Ile masz wzrostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na innym forum takie porównanie i pomyślałem że je tu wkleję

Jeździłem na obu i raczej wielkiej róznicy nie ma. To oczywiście wrażenie subiektywne. Bardziej daje sie odczuć różnice w taliowaniu - sr6 jest bardziej allround, a SR8 bardziej race carve (choć przy jego małej sztywności trudno ją nazwac rasową race carve) - SR8 szuka skrętu i w jeździe na wprost próbuje wykręcać nogi, jak nie wiesz co to jazda na krawęzi to znienawidzisz SR8. Na SR6 łatwiej jeździ się rekreacyjnie i "klasycznie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dokonalem zakupu przy pomocy Jacka -http://vimeo.com/15002748

Serdecznie mu DZIĘKUJĘ:):rolleyes:Mam trochę obawy,czy nie przerośnie to moich możliwości,ale aj..tam,najwyżej będę się ślizgał jak demonstrator na filmie;)Narta super wygląda i ma naklejkę z wizerunkiem Bode Millera:D;),jutro jadę do serwisu w celu montażu wiązań i smarowania/jak zalecacie;)/.Oj będzie się działo:D,a z testów nic nie wiadomo o tej narcie-niby serwis dał ciała:confused:Teraz tylko zostaje czekać na śnieg:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu i zazdroszczę:).

Szczerze powiedziawszy zaintrygowały mnie jakiś czas temu te dechy, więc pogrzebałem w sieci tu i tam i muszę przyznać, że opinia odnośnie tytana z worldskitestu wywołała u mnie małą konfuzję:o

"Just – but only just – a good mark for the Head i. Supershape. Only average marks for edge grip and smooth running are an indicator for lacking service, therefore the ski was not able to show its full potential while getting tested. Our tip: Try for yourself and ask for top-service!"

no, ale teoretyczne rozważania to jedno, a ujeżdżenie dech to drugie.

Czekam więc na wrażenia z jazdy Darka, no chyba, że Agnieszka lub JC puści nieco pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...