Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sprzęt dla niej i dla niego


Falubaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i chciałbym prosić o wszelkie porady sugestie jaki wybrać sprzęt. Rozpocznijmy od NIEJ:

1. K

2. 31

3. 58

4. 160

5. 1 sezon - tydzień nauki

6. 2 w porywach do 3

7. jeszcze brak, lecz wybór padł na Dalbello A55, Flex 50

8. brak

9. ciężko mówić o preferencjach, Pani uczy się jeździć i póki co koncentruje się na tym, aby jechać tam gdzie chce

10. do modeli do tej pory "namierzonych" można zaliczyć:

- Volkl Nieve 142cm

- Head First/Fine One 142/146cm

- Blizzard Viva Passion/Cross 143/146cm

- Rossignol Passion 146cm

- K2 t-nine First Luv 143cm

Dla niej szukamy nart zdecydowanie używanych. Powinny być ładne ;) - chodzi oczywiście o szatę graficzną. Najlepiej w tonacji jasnej (szare, białe). Chyba muszą być łatwe i przyjazne w prowadzeniu na przygotowanych stokach. Kiedy ONA już się określi z preferencjami, wtedy wymienimy na coś konkretniejszego. Czy to dobra droga?

11. Jeśli mają być używane, to mam nadzieję że 400zł powinno wystarczyć, a drugie tyle na nowe buty.

Teraz ON:

1. M

2. 33

3. 88

4. 180

5. 2 sezony - łącznie 3 tygodnie jazdy

6. wydaje mi się że 5, chociaż może być 4

7. jeszcze brak, ale wydaje mi się że nie mogę kupić zbyt wygodnych butów, bo mogę za rok lub dwa tego żałować; czy sztywność w granicach 60-80 będzie dla mnie dobra?

8. brak, pamiętam tylko swoje pierwsze narty - stary model Kneissla, jeszcze nie taliowany i bardzo miło je wspominam

9. dopiero wyrabiam sobie preferencje, ale mogę już zauważyć, że:

- lubię szybkość,

- lubię raczej długie skręty,

- chociaż skręcam jeszcze tylko w ześligu, to pewnie niedługo będę próbował jeździć na krawędzi, ale ciężko mi teraz powiedzieć czy to mi się spodoba,

- mimo, że spróbowałem tylko 1 raz, to już wiem, że lubię też nierówne i nieprzygotowane trasy,

10. za poradą kilku sprzedawców internetowych mój wstępny wybór zawężyłem do:

- Blizzard Magnum 7.4 IQ 09/10 - 163cm

- Blizzard Cross Ride IQ 09/10 - 163cm

- Blizzard Sport Ride IQ 09/10 - 163cm

Dlaczego tylko Blizzard? Nie wiem, nie pytajcie się. Część z Was będzie się pewnie śmiać, ale ja sobie wymyśliłem narty czarne lub prawie czarne z jak najmniejszą ilością kolorowych bajerów... ;)

11. Na narty nie chciałbym przekroczyć 1100zł a na buty 500zł. Buty oczywiście też czarne ;P

Jak to jest z kijkami? Moja żona była uczona bez, ale nie pamiętam z jakiego względu. Ja kijki używałem od początku i wydaje mi się, że wolę je mieć w rękach mimo, że rzadko je wykorzystuję.

Czy 130cm kijki dla mnie (180cm wzrostu) i 110cm kijki dla żony (160cm wzrostu) to dobry wybór, czy jednak trzeba przymierzyć?

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj zrobcie oboje tak:

przeznaczcie większość kasy na buty bo to jest podstawa musza być przede wszystkim wygodne dla Niej buty z flexem 50-65 nie wazne jak firma- wygodne.

dla Ciebie także flex ok 80-9o mniej moze być za miękko i także maja byc wygodne nie wazna firma nie wazny kolor nie bądz baba :-D

co do nart dla niej- tutaj mozna na 2 spróbować;

na początek wypożyczać i to jest chyba właściwa droga zeby sie nauczyc jeździc bo na początku robi sie duze postępy i lepiej odłożyć kasę i za rok kupic coś zdecydowanie lepszego

2 kupić teraz i za rok sprzedac za bezcen i kupic kolejne:

z kolorystyka u mnie cięzko wiec w kobiecych nartach sie nie wypowiadam:)

dla Ciebie narty znowu nie badz baba kolor jest nie wazny!:)

wiec ja proponuje modele z grupy allround co to za grupa poczytasz w necie:)

a moje typy:

fischer viron 4.4 170cm

rossignol z3 bądz ambitniej z6,5 też 170cm

dynastar contact/ bądz grove 172cm

co do kijków i żona i ty: technika jest taka obracasz kijek łapiesz za talerzyk jezeli w łokciu masz kąt prosty to jest ok :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i chciałbym prosić o wszelkie porady sugestie jaki wybrać sprzęt. Rozpocznijmy od NIEJ:

1. K

2. 31

3. 58

4. 160

5. 1 sezon - tydzień nauki

6. 2 w porywach do 3

7. jeszcze brak, lecz wybór padł na Dalbello A55, Flex 50

8. brak

9. ciężko mówić o preferencjach, Pani uczy się jeździć i póki co koncentruje się na tym, aby jechać tam gdzie chce

10. do modeli do tej pory "namierzonych" można zaliczyć:

- Volkl Nieve 142cm

- Head First/Fine One 142/146cm

- Blizzard Viva Passion/Cross 143/146cm

- Rossignol Passion 146cm

- K2 t-nine First Luv 143cm

Dla niej szukamy nart zdecydowanie używanych. Powinny być ładne ;) - chodzi oczywiście o szatę graficzną. Najlepiej w tonacji jasnej (szare, białe). Chyba muszą być łatwe i przyjazne w prowadzeniu na przygotowanych stokach. Kiedy ONA już się określi z preferencjami, wtedy wymienimy na coś konkretniejszego. Czy to dobra droga?

11. Jeśli mają być używane, to mam nadzieję że 400zł powinno wystarczyć, a drugie tyle na nowe buty.

Teraz ON:

1. M

2. 33

3. 88

4. 180

5. 2 sezony - łącznie 3 tygodnie jazdy

6. wydaje mi się że 5, chociaż może być 4

7. jeszcze brak, ale wydaje mi się że nie mogę kupić zbyt wygodnych butów, bo mogę za rok lub dwa tego żałować; czy sztywność w granicach 60-80 będzie dla mnie dobra?

8. brak, pamiętam tylko swoje pierwsze narty - stary model Kneissla, jeszcze nie taliowany i bardzo miło je wspominam

9. dopiero wyrabiam sobie preferencje, ale mogę już zauważyć, że:

- lubię szybkość,

- lubię raczej długie skręty,

- chociaż skręcam jeszcze tylko w ześligu, to pewnie niedługo będę próbował jeździć na krawędzi, ale ciężko mi teraz powiedzieć czy to mi się spodoba,

- mimo, że spróbowałem tylko 1 raz, to już wiem, że lubię też nierówne i nieprzygotowane trasy,

10. za poradą kilku sprzedawców internetowych mój wstępny wybór zawężyłem do:

- Blizzard Magnum 7.4 IQ 09/10 - 163cm

- Blizzard Cross Ride IQ 09/10 - 163cm

- Blizzard Sport Ride IQ 09/10 - 163cm

Dlaczego tylko Blizzard? Nie wiem, nie pytajcie się. Część z Was będzie się pewnie śmiać, ale ja sobie wymyśliłem narty czarne lub prawie czarne z jak najmniejszą ilością kolorowych bajerów... ;)

11. Na narty nie chciałbym przekroczyć 1100zł a na buty 500zł. Buty oczywiście też czarne ;P

Jak to jest z kijkami? Moja żona była uczona bez, ale nie pamiętam z jakiego względu. Ja kijki używałem od początku i wydaje mi się, że wolę je mieć w rękach mimo, że rzadko je wykorzystuję.

Czy 130cm kijki dla mnie (180cm wzrostu) i 110cm kijki dla żony (160cm wzrostu) to dobry wybór, czy jednak trzeba przymierzyć?

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i porady.

Witam, z tym kolorem nie przesadzaj, bo to jest nieistotne jak pisze Boogie, ja sam ubieram się tylko na czarno i taką mam odzież na narty, ale buty mam już pomarańczowe, bo były najlepsze dla mnie a narty czerwono czarno srebrne i h..... Wie jeszcze, jaki tam kolor jest niema to znaczenia buty przykryją spodnie na nartach oblepi się śnieg i tyle z tego koloru zobaczysz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj zrobcie oboje tak:

przeznaczcie większość kasy na buty bo to jest podstawa musza być przede wszystkim wygodne dla Niej

buty z flexem 50-65 nie wazne jak firma- wygodne.

dla Ciebie także flex ok 80-9o mniej moze być za miękko i także maja byc wygodne nie wazna firma

nie wazny kolor nie bądz baba :-D

Czyli jednak buty kupować "na żywca" w sklepie, nie w ciemno z netu?

Baba nie jestem, tylko taki okres w życiu :D Chciałem być cały czarny i już... Żarty, żarty... oczywiście, że nie będę się upierał.

Flex 80-90 oznacza, że pewnie tańszych niż za 700zł nie kupię?

co do nart dla niej- tutaj mozna na 2 spróbować;

na początek wypożyczać i to jest chyba właściwa droga zeby sie nauczyc jeździc bo na początku robi

sie duze postępy i lepiej odłożyć kasę i za rok kupic coś zdecydowanie lepszego

2 kupić teraz i za rok sprzedac za bezcen i kupic kolejne:

z kolorystyka u mnie cięzko wiec w kobiecych nartach sie nie wypowiadam

No musimy to przemyśleć, ale jestem na 80% przekonany żeby kupić już teraz jakieś używki.

dla Ciebie narty znowu nie badz baba kolor jest nie wazny!

wiec ja proponuje modele z grupy allround co to za grupa poczytasz w necie

a moje typy:

fischer viron 4.4 170cm

rossignol z3 bądz ambitniej z6,5 też 170cm

dynastar contact/ bądz grove 172cm

Rozważę te typy, chociaż Rossignol i Dynastar wyskakują trochę cenowo ponad moje plany. Ja budżet mogę sobie o tyle akurat zwiększyć, ale to chyba jednak za dużo za narty dla mnie.

Jak to jest z używanymi nartami? Podejrzewam że można się naciąć, ale część z nich jest pewnie wartościowsza niż nie jedna nowa, prawda?

Czy 170cm to nie za długie jak na mnie?

Nurek, a Ty masz jakieś propozycje nart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170 nie za dlugie

takie uzywane powinieneś juz kupic w dobrej cenie wcale nowe byc nie musza :)

co do butów to jest podstawa dobre wygodne buty to jest taka baza z której sie człowiek rozwija i buty w necie ok ale na początek musisz je zmierzyc w sklepie pochodzic w nich posiedziec itd najlepiej wziac do domu. poczytaj na forum wiele tematow o butach bylo.

nie badz przekonany na 80% bo jak sie uczy to wyporzycz jej niech sie nauczy złapie bakcyla a dopiero jej kup narty bo tak jak mowilem na początku człowiek robi szybko postępy a zmieniac narty co sezon to tez średnio bo $ . zakup dla niej porządne buty porządne wygodne takie w jakich sie czuje dla siebie i dla niej NOWE pamiętaj nowe buty zadne uzywki. i wtedy dopiero zobaczysz ile Ci zostało na narty i zdecydujesz co i jak. jak cos to pytaj:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Buty stanowczo w sklepie, a jeszcze lepiej w kilku sklepach - im więcej zmierzysz, tym lepiej. W necie możesz porównać ceny. Butów dla siebie taniej jak 700 zł raczej nie kupisz.

Długość ok 170 cm jest dla Ciebie jak najbardziej właściwa. Narty tak jak pisze Boogie - środkowe modele z grupy allround - na pewno da się znaleźć pod kolor:)Używane - dla mnie w porządku - sam takie kupuję. Tutaj dobrze mieć pewne doświadczenie. Inne wyjście, może dla Ciebie lepsze - kupno nowej narty z poprzednich sezonów.

Dla Pani najniższe modele z nart kobiecych - poprzeglądaj dział ,, sprzęt''.

Długość około 150cm. Według mnie, używane to dobre wyjście - narta i tak wystarczy maksymalnie na dwa sezony - potem kupisz lepszą, nową. Przeglądałem allegro - pierwsza z brzegu pasująca do twoich wymagań

http://www.aukcjoner.pl/gallery/004020947,2-Narty-Carvingowe-K2-First-%C5%81adne-damskie-149cm.html - krawędzi już niewiele, ale jeszcze do pojeżdżenia - kolor pewnie pasuje:)

Pozdrawiam

Mirek

Ps. No i się spisałem, a Boogie mnie wyprzedził. Nic, masz trochę inne odpowiedzi, ale to On jet ekspertem.

Edytowane przez Marucha
dopisek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznać, że posłuchałem rady... No może nie wszystkich... ale buty zamierzam grzecznie przymierzyć w sklepie razem z żonką i kupić. Ewentualnie w sieci jeśli różnica w cenie będzie za duża. Z tym, że zrobię to zaraz po powrocie do domu - za 2 tygodnie, więc do tego czasu pewnie nie wytrzymam i narty jednak kupię w sieci.

W ciemno mam też zamiar kupić buty dla synka 5-letniego, o czym wcześniej nie wspomniałem. W tym przypadku, mam nadzieję że się ze mną zgodzicie, przymierzanie nic nikomu nie da. Synek i tak nie przekaże ważnych informacji, a pewnie wygodne będą dla niego te buty, które mu się najbardziej spodobają.

Wracając do nart, Boogie sory ale jednak kupuję mojej żonie deski już teraz. Marucha, Twoja propozycja była oczywiście bardzo trafiona, mojej żonie się dechy spodobały i dzielnie się o nie "biła", ale było chyba za dużo innych napalonych i cena razem z przesyłką doszła prawie do 500zł!! Tak czy inaczej szukamy kolejnych.

Czy mogę prosić o opinie na temat następujących nart na podstawie zdjęć? Po prostu nie mam takiego doświadczenia, a w każdym opisie można przeczytać o stanie nart określanym jako "bardzo dobry" lub "dobry +".

1) elan-white-magic-146-cm-2009-rok - zbyt drogie?

2) rossignol-passion-146-cm-r-12

3) rossignol-passion-iii

4) dynastar-exclusive-153-cm-limit

5) k2-first-luv-06-07

6) k2-true-luv-06-07 - nie za długa?

7) dynastar-exclusive-sensation-148cm - cena?

8) dynastar-exclusive-8-148-cm

dobra, chyba już wystarczy.

Jeśli chodzi o mnie, to nadal rozważam 3 modele Blizzarda, które wymieniłem wcześniej - raczej nowe, nie używki. Jednak po Twoich Boogie propozycjach mam pewne typy:

1) head-xenon-ix-3-0-163cm

2) kneissl-black-star-xc - szkoda, że takie długie (176cm)

3) volkl-racetiger-sc-168cm-2010r

4) fischer-viron-4-4-fs10-165cm - nowa

5) dynastar-contact-4x4-ultimade - podobają mi się, wiadomo dlaczego - Boogie nie komentuj ;)

6) rossignol-zenith-z3-oversize-170-cm-2009

7) blizzard-crs-sport-ride-165cm

Które polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Narty dla Pani:

Wszystkie, może oprócz nr 4 (pewnie za trudna), powinny być odpowiednie. Z tego co widać na zdjęciach wszystkie w przyzwoitym stanie.Jeżeli się na coś zdecydujesz, poproś o zdjęcia całych krawędzi. Co do ceny trudno się wypowiadać - w tych długościach to najbardziej chodliwe narty kobiece, stąd ceny.Spróbuj licytacji, bo przy takich kosztach może faktycznie lepiej wypożyczyć. Według mnie to długości 148 -153cm najbardziej odpowiednie.

Dla Ciebie:

Odpuść sobie narty w długościach 163-165cm - to nie są dla tych nart długości dostosowane do Twoich parametrów. Racetiger SC w tej chwili nie dla Ciebie. Black Star i Contact 4x4 też chyba za ambitnie. Pozostał Zenith:)

Pozdrawiam

Mirek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam okazję kupić dla żony narty Rossignol Comp 9J. Jednak są to narty juniorskie i w związku z tym czy są jakieś przeciwwskazania? Rozumiem, że narty dla dzieci są inaczej konstruowane i pewnie są projektowane pod niższą wagę, ale czy to je skreśla jako narty dla kobiety do nauki na 1-2 sezony?

Poza tym mamy już skompletowany sprzęt. Ja uparłem się jednak na nowego Blizzarda Magnum 7.4. Mam nadzieję, że długo mi posłużą. Dzisiaj właśnie kupiliśmy sobie nowe buty Dalbello, dla żony Aerro 55 (flex 45), dla mnie Axium 6 (flex 75-85). Obydwa pozostawiły na naszych stopach dużo lepsze wrażenie niż konkurencja Lange, Rossignol, Fischer czy Dolomite po ponad godzinie mierzenia. Oczywiście ocena subiektywna. Szczecinianom serdecznie polecam sklep rowerowo-narciarski przy ul. Wyszyńskiego - duży wybór i ceny jak w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abstrahując od tematu kolega falubaz po trzech tygodniach daje sobie 5 ,a ja trzydzieści lat na nartach w porywach 7,pytam o co tu chodzi ? Może od razu niech sobie kupi D2 a kije leki z triggerami. Przepraszam jak kogoś uraziłem ale mnie poniosło.

Spoko byli już lepsi z tymi ocenami :D a wyznacznikiem takich ocen jest jazda pługiem zauważ, że dopiero w ocenie 5 to słowo nie występuje wiec każdy myśli, że już jeździ na 5 skoro nie pługuje

Edytowane przez nurek1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abstrahując od tematu kolega falubaz po trzech tygodniach daje sobie 5 ,a ja trzydzieści lat na nartach w porywach 7,pytam o co tu chodzi ? Może od razu niech sobie kupi D2 a kije leki z triggerami. Przepraszam jak kogoś uraziłem ale mnie poniosło.

W porządku, zatem zmieniam swoje umiejętności na 3. Moje pytania:

1) Czy w takim razie powinienem sprzedać swoje dopiero co kupione narty i wymienić na inne? Jeśli tak to jakie?

2) Czy istnieje możliwość konfrontacji, aby któryś z forumowiczów łaskawie potwierdził naocznie czy zasługuję na 3?

3) Czy kolegę poniosło dlatego, że jest sfrustrowany, że po 30 latach może sobie wystawić "tylko 7"?

Dziękuję za konstruktywną dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, zatem zmieniam swoje umiejętności na 3. Moje pytania:

1) Czy w takim razie powinienem sprzedać swoje dopiero co kupione narty i wymienić na inne? Jeśli tak to jakie?

2) Czy istnieje możliwość konfrontacji, aby któryś z forumowiczów łaskawie potwierdził naocznie czy zasługuję na 3?

3) Czy kolegę poniosło dlatego, że jest sfrustrowany, że po 30 latach może sobie wystawić "tylko 7"?

Dziękuję za konstruktywną dyskusję.

Spokojnie niema, co się unosić też tak zrobiłem na początku i już tak zostawiłem:)

Odp.:

1. Absolutnie nie

2. Wystarczy nakręcić film może być telefonem

3. Pewnie się odniesie do tego zainteresowany

Pozdrawiam

Ps. odnośnie blizzarda i mocowania IQ niewiem czy w wszystkich modelach, ale w moich, które miałem strasznie skrzypiało połączenie narty z wiązaniem niewiem może to tylko tak ja miałem było to irytujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy w takim razie powinienem sprzedać swoje dopiero co kupione narty i wymienić na inne? Jeśli tak to jakie?

2 .

Nic nie musisz sprzedawać,narty magnum 7,4 IQ to fajna wielozadaniowa narta,pomimo opisów,że jest kierowana dla zaawansowanych narciarzy,spokojnie mogą na niej jeździć średniozaawansowani:rolleyes:.Nie jest tak bardzo szybka,ale posiada swoją dynamikę,jest stabilna i wybaczająca błędy.Dla niektórych trochę nudna;)

Nie irytuj się,jeśli ktoś nie chce wierzyć w Twoje umiejętności w skali forum,nie chodzi tu o wybór najlepszego narciarza,ale raczej o precyzyjne dopasowanie narty do umiejętności:rolleyes:Jeśli przez 3 sezony jeździłeś po około 40-50 dni w sezonie ,to wierzę,że możesz być w skali na poziomie 5-6;)

Dla żony szukaj raczej narty dla kobiet,w długości jak podał marucha:rolleyes:

PS.Jaką długość wybrałeś magnum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie mam zamiaru sprzedawać dopiero co zakupionej narty. Pytanie miało być retoryczne.

Długość to 170cm.

Nie jeździłem kilkadziesiąt dni w sezonie, mój ŁĄCZNY przebieg to 3 tygodnie. Nigdzie nie pisałem też, że moje umiejętności to 5 do 6, a wyraźnie zaznaczyłem, że "5 chociaż może być 4". Ja zawsze byłem raczej skromny i nie przeceniam swoich wartości. Ale jeśli kogoś to boli, to mogę zejść nawet do 1, tylko po co sobie od razu ze mnie kpić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narta w tej długości powinna Cię zadowolić.

Nikt nie chce Cię poniżać,uwierz ,że nie ma na tym Forum osoby,która by tego chciała.Chodzi o to,abyś był zadowolony z narty:rolleyes:

Przyznam,że 3 tyg. w 3 sezony to nie jest oszałamiający bagaż doświadczenia narciarskiego;),trzeba pamiętać,że narciarstwo to nie łyżwy,gdzie pewne wyuczone schematy pozostają na lata i zawsze jeździmy po tej samej powierzchni,czyli lodzie;)Jazda na nartach zawsze jest inna,nawet na tej samej trasie,tutaj wiele czynników ma wpływ na naszą jazdę i postępy.Jedynie poprzez częstą jazdę i w różnych warunkach możemy poznać i wyuczyć się pewnych zachowań.

Jak najbardziej dokonałeś dobrego wyboru,życzę przyjemności z jazdy i częstszego pobytu na stoku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Odp.:

1. Absolutnie nie

2. Wystarczy nakręcić film może być telefonem

3. Pewnie się odniesie do tego zainteresowany

Pozdrawiam

Ps. odnośnie blizzarda i mocowania IQ niewiem czy w wszystkich modelach, ale w moich, które miałem strasznie skrzypiało połączenie narty z wiązaniem niewiem może to tylko tak ja miałem było to irytujące

Według zalecenia zamieszczam 2 filmiki: jeden i drugi. Materiału niezbyt wiele, ale na obiektywną ocenę powinno wystarczyć? Ja oczywiście nie chcę wysokich ocen, sam widzę swoje niedociągnięcia, ale czy aż tak pomyliłem się szacując swoje umiejętności?

Odnosząc się jeszcze do tego "skrzypienia", to tak ja też po paru dniach używania nowych nart zauważyłem to skrzypienie - na szczęście jedynie przy chodzeniu po nierównym terenie, przy jeździe nie było (albo nie słyszałem).

Reasumując moje zakupy, aby inni poszukujący mogli wyrobić sobie opinię:

1. Żonie kupiliśmy nowe buty Dalbello Aerro 55 (flex 45) oraz używane z pierwszej ręki narty Elan Lady Magic 140cm w bardzo dobrym stanie. Do tego zwykłe kijki aluminiowe. Ciężko jest mnie niedoświadczonemu oceniać dopasowanie sprzętowe drugiej osoby, ale wydaje się, lepszej kontroli nad nartą (przynajmniej na najbliższe parę lat) żonie nie potrzeba, a buty są bardzo wygodne więc wszystko jest OK. Co do nart - wygląda na to, że również. Nie wiem czy lepiej gdyby żona miała zalecane tu przez forumowiczów 146-152cm, ale twierdzi że jeździ jej się dobrze.

2. Dla mnie nowe Dalbello Axium 6 (flex 75-85) oraz Blizzard Magnum 7.4 170cm i zwykłe kijki aluminiowe. Wcześniej tego sezonu miałem okazję pośmigać 2 dni w polskich górach na wypożyczanym sprzęcie (2 osobne wypożyczenia w różnych miejscach). Generalnie zwróciłem jedynie uwagę na długości podawanych mi nart - 156 i 158. Trochę się przestraszyłem, bo wtedy miałem już kupione swoje 170 ;) i ogólnie pomyślałem sobie że te moje nowe dechy to pewnie za długie i niepotrzebna strata pieniędzy, że lepiej sobie wypożyczać jeszcze przez 2 sezony, itd. Zmieniłem zdanie już pierwszego dnia jazdy na nowych nartach w Austrii. Nie wiem co ma tak duże znaczenie, czy model, sztywność, długość czy ostre krawędzie, ale podejrzewam że jak zwykle wszystko po trochu. Jestem póki co nimi zachwycony i jeździ mi się przyjemnie. Dzięki nim jakby automatycznie zacząłem próbować jazdy na krawędzi. Buty również dobrze oceniam i myślę, że długo mi posłużą.

3. Wcześniej nie wspominałem o juniorze (5 lat), który uczył się w zeszłym sezonie na wypożyczanym sprzęcie. Teraz dostał nowe buty Dalbello oraz używane narty TechnoPro Team 90cm. Ślizgi okazały się bardzo tępe, młody bardzo szybko wytracał prędkość, na najłagodniejszyc odcinkach często stawał, więc się wkurzał. Jednak na następny sezon przygotuję mu te narty odpowiednio i powinno być dobrze, bo reszta to chyba w tym wieku nie miała większego znaczenia. Takie odniosłem wrażenie, może się mylę.

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do mojego wyboru sprzętu - okazał się trafny.

Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...