Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Raport Świętokrzyskie 2010/2011


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Część świętokrzyskich stoków jest czynna. Sprawdź, gdzie poszusujesz

Pojeździć można w Bałtowie, Niestachowie oraz w Kielcach, na Stadionie i Telegrafie, ale tu chętnych do szusowania nie ma.

Warunki na czynnych trasach są dobre. Ośrodek w Niestachowie czynny jest dzisiaj i jutro od 12 do 19. - Śniegu jest około 80 centymetrów - informuje Agnieszka Dyk, współwłaścicielka Ośrodka Narciarskiego w Niestachowie. – Stok jest dzisiaj jeszcze czynny, na stronie internetowej na bieżąco podajemy informacje o godzinach otwarcia. Przed wyjazdem na narty na wszelki wypadek można zadzwonić albo sprawdzić w Internecie czy wyciągi działają.

W Bałtowie oraz na kieleckich Stadionie i Telegrafie warunki są dobre, ale chętnych do jazdy jest niewielu. – Na trasach zjazdowych są dobre warunki, ale nie ma narciarzy - tłumaczy pracowniczka ośrodka na Telegrafie.

Pozostałe stoki w województwie, w Krajnie, Tumlinie, Bodzentynie i Sandomierzu zostały zamknięte do odwołania. – Czekamy na przymrozki i śnieg, żeby można było ratrakować trasy – mówi Andrzej Rogowski z ośrodka narciarskiego w Tumlinie. – Do tego czasu trasy będą zamknięte.

Żródło: Echo Dnia.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prognoza jest obiecująca (dzisiaj w nocy pierwszy przymrozek), więc w weekend zapowiadają się świętokrzyskie szusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru - wybierasz się - może się stykniemy?

Wybieram się, wybieram.

Tylko jeszcze nie wiem dokładnie gdzie: Niestachów bądź Tumlin (to bardziej prawdopodobne - jeszcze nie byłem w tym roku w Tumlinie i przydałoby się zrobić małą relację dla Skionline :)), być może Bałtów.

Gdzie? - dopiero pewnie będę wiedział w piątek popołudniu lub w sobotę z samego rana - jestem uzależniony od Drugiej Połowy.

Małe WZF - oczywiście bardzo chętnie.

Jak będę wiedział już co i jak - to dam znać na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część świętokrzyskich stoków jest czynna. Sprawdź, gdzie poszusujesz

Pojeździć można w Bałtowie, Niestachowie oraz w Kielcach, na Stadionie i Telegrafie, ale tu chętnych do szusowania nie ma.

Warunki na czynnych trasach są dobre. Ośrodek w Niestachowie czynny jest dzisiaj i jutro od 12 do 19. - Śniegu jest około 80 centymetrów - informuje Agnieszka Dyk, współwłaścicielka Ośrodka Narciarskiego w Niestachowie. – Stok jest dzisiaj jeszcze czynny, na stronie internetowej na bieżąco podajemy informacje o godzinach otwarcia. Przed wyjazdem na narty na wszelki wypadek można zadzwonić albo sprawdzić w Internecie czy wyciągi działają.

W Bałtowie oraz na kieleckich Stadionie i Telegrafie warunki są dobre, ale chętnych do jazdy jest niewielu. – Na trasach zjazdowych są dobre warunki, ale nie ma narciarzy - tłumaczy pracowniczka ośrodka na Telegrafie.

Pozostałe stoki w województwie, w Krajnie, Tumlinie, Bodzentynie i Sandomierzu zostały zamknięte do odwołania. – Czekamy na przymrozki i śnieg, żeby można było ratrakować trasy – mówi Andrzej Rogowski z ośrodka narciarskiego w Tumlinie. – Do tego czasu trasy będą zamknięte.

Żródło: Echo Dnia.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prognoza jest obiecująca (dzisiaj w nocy pierwszy przymrozek), więc w weekend zapowiadają się świętokrzyskie szusy.

no właśnie, to jest jakiś absurd: śniegu full a chętnych nie ma! w zeszłą środę pojechałem na telegraf i czekałem do 11 aż się 4 chętnych zbierze żeby puścili wyciąg. dzisiaj (rano mrozik i super pogoda) zadzwoniłem i powidzieli mi, że od 16. A ludzie się męczą pół dnia żeby do białki dojechać i postać następne pół w kolejce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj zaliczyłem Bałtów - warunki luks!

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nie boją się odwilży

Zima zdecydowała się na razie ustąpić i na dłużej zagości odwilż. Właściciele świętokrzyskich ośrodków zapewniają, że trasy przetrwają do końca ferii, bo są świetnie przygotowane z dużą ilością śniegu.

- Każdej nocy śnieżyliśmy stok od wielu dni. Na trasach leży go od 80 do 130 centymetrów. Tak gruba warstwa powinna przetrzymać odwilż, nawet plus 10 stopni Celsjusza. Gorzej będzie, jeśli pojawi się obfity deszcz, ale mam nadzieje, że do tego nie dojdzie. Do końca ferii trasa powinna być w dobrym stanie mimo odwilży – informuje Sebastian Dańda, właściciel ośrodka narciarskiego "Sabat” w Krajnie. – Od czwartku uruchamiamy kolejny wyciąg, taśmę dla najmłodszych narciarzy, uczących się jeździć.

W Bałtowie biała pokrywa ma od 80 do 120 centymetrów grubości zależnie od trasy. Tutaj także nie obawiają się odwilży. – Warunki są bardzo dobre, stok jest świetnie przygotowany i dodatnie temperatury przetrzyma. Można planować spędzenie u nas weekendu i drugiego tygodnia ferii – zapewnia Ewa Szumlak ze Szwajcarii Bałtowskiej.

Duże zapasy śniegu są także w Niestachowie. Na trasach leży około 130 centymetrów. Stok jest bardzo dobrze przygotowany.

- Wziąłem specjalnie urlop, żeby pojeździć na nartach, bo w weekend jest za dużo ludzi. Niestachów jest perfekcyjnie przygotowany i najczęściej tutaj jeżdżę. Lubię też Krajno. Z resztą wszyscy właściciele dbają o trasy, ale każdy narciarz ma swoją ulubioną. Moją jest Niestachów – przyznaje Marek Kisio z Kielc.

W Tumlinie i na Telegrafie w Kielcach biała pokrywa ma 100 centymetrów grubości, na Stadionie 70 centymetrów a w Bodzentynie pół metra.

Z prognoz długoterminowych wynika, że zima nie powiedziała ostatniego słowa. W połowie lutego mają wrócić mrozy.

Źródło: Echo Dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na stokach jest śnieg, można jeździć na nartach

W czwartek na większości świętokrzyskich tras warunki do jazdy są dobre, a w Niestachowie nawet bardzo dobre. Nieczynne są tylko orczyki w Bodzentynie i Sandomierzu.

Warunki poprawiły się, stok był ratrakowany, trasa jest równa, bez lodu, śnieg jest zmrożony, dobrze się jeździ. W nocy jeszcze nie dało się śnieżyć, mróz złapał dopiero nad ranem – informuje Andrzej Rogowski, właściciel stoku w Tumlinie.

W Niestachowie stok był ratrakowany, na trasach numer 1 i 2 panują bardzo dobre warunki do szusowania, a numer 3 i w przedszkolu narciarskim dobre. Na zjeździe leży około 70 centymetrów śniegu.

Na Telegrafie w Kielcach leży 80 centymetrów śniegu a na Stadionie 50 centymetrów. Warunki są dobre, a obsługa twierdzi, że jak na taką pogodę to nawet bardzo dobre. Jak tylko spadnie temperatura zostaną włączone armatki, aby odświeżyć białą pokrywę.

Na mróz czekają także w Bałtowie, gdzie warunki są dostateczne. Szkółka narciarska jest zamknięta a na pozostałych dwóch trasach leży 65 centymetrów śniegu.

W Krajnie miejscami widać ziemię, ale to przeszkadza w jeździe. Warunki są dobre, a śnieg przewiany.

W Bodzentynie stok jest zamknięty z braku śniegu. – Czekamy na możliwość śnieżenia. Na weekend chcemy przygotować krótką trasę do nauki, a głównego zjazdu raczej nie zdążymy – informuje Zdzisław Maniara, współwłaściciel ośrodka narciarskiego „Baba Jaga” w Bodzentynie.

Źródło: Echo Dnia.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Jutro wybieram się do Tumlina i mam nadzieję, że Stok będzie czynny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stokach jest śnieg, można jeździć na nartach

W czwartek na większości świętokrzyskich tras warunki do jazdy są dobre, a w Niestachowie nawet bardzo dobre. Nieczynne są tylko orczyki w Bodzentynie i Sandomierzu.

Warunki poprawiły się, stok był ratrakowany, trasa jest równa, bez lodu, śnieg jest zmrożony, dobrze się jeździ. W nocy jeszcze nie dało się śnieżyć, mróz złapał dopiero nad ranem – informuje Andrzej Rogowski, właściciel stoku w Tumlinie.

W Niestachowie stok był ratrakowany, na trasach numer 1 i 2 panują bardzo dobre warunki do szusowania, a numer 3 i w przedszkolu narciarskim dobre. Na zjeździe leży około 70 centymetrów śniegu.

Na Telegrafie w Kielcach leży 80 centymetrów śniegu a na Stadionie 50 centymetrów. Warunki są dobre, a obsługa twierdzi, że jak na taką pogodę to nawet bardzo dobre. Jak tylko spadnie temperatura zostaną włączone armatki, aby odświeżyć białą pokrywę.

Na mróz czekają także w Bałtowie, gdzie warunki są dostateczne. Szkółka narciarska jest zamknięta a na pozostałych dwóch trasach leży 65 centymetrów śniegu.

W Krajnie miejscami widać ziemię, ale to przeszkadza w jeździe. Warunki są dobre, a śnieg przewiany.

W Bodzentynie stok jest zamknięty z braku śniegu. – Czekamy na możliwość śnieżenia. Na weekend chcemy przygotować krótką trasę do nauki, a głównego zjazdu raczej nie zdążymy – informuje Zdzisław Maniara, współwłaściciel ośrodka narciarskiego „Baba Jaga” w Bodzentynie.

Źródło: Echo Dnia.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Jutro wybieram się do Tumlina i mam nadzieję, że Stok będzie czynny.

Marboru

Rzeczywiście wczoraj było ok. dziś tzn. piątek deszcz i tragdia. Czekamy na śnieg i mróz.

PS

nie należy zbytnio ufać echu dnia tylko wyjrzeć za okno:)

pzdr600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dzisiaj zaliczony Telegraf w Kielcach oraz Tumlin.

Relacja - późnym wieczorem z wyjazdu oraz kolejny filmik z ćwiczeń :)

Warunki w świętokrzyskim do Nartowania - 1 klasa.

Nawet mnie nie wkurzaj :(. !!!!!!!

żarcik - przynajmniej popatrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie nie wkurzaj :(. !!!!!!!

żarcik - przynajmniej popatrzę.

Krzychu, wkurza to, mnie ta Twoja kontuzja :mad:

Gdyby nie ona, to z całą pewnością pośmigalibyśmy razem nie raz po Naszych Terenach :D

Ale co się odwlecze to nie uciecze :) dojdziesz do zdrowia i ponartujemy w przyszłym Sezonie razem :D :D :D wiele razy!

Relacja z dzisiejszego wypadu pod linkiem: http://www.skionline.pl/forum/showpost.php?p=127987&postcount=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocje na stokach

Marzec rozpoczął się wymarzonymi warunkami do jazdy na nartach w Górach Świętokrzyskich. Do tego jest piękna pogoda. A właściciele części ośrodków wprowadzili atrakcyjne promocje.

W Krajnie za karnet zapłacimy bez zmian, 30 złotych, ale w dostaniemy więcej, 12 wjazdów a nie 10 jak było w sezonie. - Warunki są wyśmienite, stok jest bardzo dobrze przygotowany, pogoda jest piękna, w czasie jazdy można się opalać w promieniach marcowego słońca – mówi Sebastian Dańda właściciel ośrodka „Sabat” położonego najwyżej w Górach Świętokrzyskich.

W Niestachowie warunki do jazdy są także wymarzone. W marcu można za darmo korzystać z przedszkola narciarskiego, a na czwartek przygotowano dodatkową atrakcję. – 300 pierwszych narciarzy będziemy częstować pączkami – informuje Agnieszka Dyk, współwłaścicielka Ośrodka Narciarskiego w Niestachowie.

W Tumlinie właściciel obniżył ceny biletów na wyciąg już w ubiegłym tygodniu. Jeden wjazd kosztuje 2,4 zł, a karnet dzienny 45 zł. Tutaj warunki są również bardzo dobre. Biała pokrywa ma 80 centymetrów grubości.

Z wyśmienitych warunków można korzystać także w Bałtowie, gdzie leży od 70 centymetrów śniegu na oślej łączce i 130 centymetrów na pozostałych dwóch trasach. W Kielcach na Telegrafie biała pokrywa ma 100 centymetrów grubości, a na Stadionie 70 centymetrów.

Źródło: Echo Dnia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...