Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zillertal vs Livigno vs Les Trois Vallees?


Bronco_BY

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Początkowo myślałem o Zillertal czy 3 dolinach we Francji, ale kumpel znalazł ofertę w Livigno...cenowo bardzo tanio. Czy warto myśleć o Livigno? Gdzie jest haczyk? Całość z dojazdem, ski passem, zakwaterowaniem - 1500 PLN za tydzień...Austria i Francja wyjdzie około 3500-4000 PLN.

Ktoś może porównać?

Dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyjazd do Livigno skalkulowałeś na 1500 zł to w jaki sposób Austria wychodzi Tobie ponad 2 x tyle?Dojazd kosztuje mniej,bo jest bliżej,kwatery są w tych samych cenach,różnica na skipassie (zakładając,że pojedziesz do Livigno w okresie free-ski) to jakieś 100 e,czyli 400 zł-skąd taka różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zillertal:

1. Ski pass - 220 EUR

2. Zakwaterowanie - 170 EUR

3. Wypożyczenie nart - 125 EUR

4. Samolot - 300 EUR

Inne wydatki

Jeśli chodzi o Livigno - to jest oferta z biura podróży. Nie mam sielonego pojęcia jakie warunki zakwaterowania - mówią, że apartament. Mówią też, że ski pass jest jakieś 130 EUR.

Mi też nie chodzi o pieniądze tylko....jakość wypoczynku i t.d., wyciągi, ceny na miejscu....widoki...

Jeśli wyjazd do Livigno skalkulowałeś na 1500 zł to w jaki sposób Austria wychodzi Tobie ponad 2 x tyle?Dojazd kosztuje mniej,bo jest bliżej,kwatery są w tych samych cenach,różnica na skipassie (zakładając,że pojedziesz do Livigno w okresie free-ski) to jakieś 100 e,czyli 400 zł-skąd taka różnica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd masz ta kalkulacje cenowa ale jesli chodzi o LIVIGNO to masz poby z dojazdem i karnetem.Dojazd masz liczony autokarem a nie samolotem więc nie porównuj z Zillertal.Do Zillertal masz dużo bliżej ilość tras nieporównywalnie więcej ,a cenowo pobyt z karnetem i dojazdem to ok. 400 euro.Przelpot samolotem plus transfery lotniskowe dla mnie to porazka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zillertal:

1. Ski pass - 220 EUR

2. Zakwaterowanie - 170 EUR

3. Wypożyczenie nart - 125 EUR

4. Samolot - 300 EUR

Inne wydatki

Jeśli chodzi o Livigno - to jest oferta z biura podróży. Nie mam sielonego pojęcia jakie warunki zakwaterowania - mówią, że apartament. Mówią też, że ski pass jest jakieś 130 EUR.

Mi też nie chodzi o pieniądze tylko....jakość wypoczynku i t.d., wyciągi, ceny na miejscu....widoki...

Porównując te same warunki :

Skpass 6-dniowy Zillertal- 199 e na 600 km tras

LIvigno-123-189 e na 6 razy mniej tras

Dojazd - do LIvigno na pewno droższy (jest dalej + płatny tunel)

Kwatery - te same pieniądze

Wypożyczenie nart - te same pieniądze

Jeśli pojedziesz do Livigno poza sezonem w terminie tzw.free-ski to zaoszczędzisz może z 300-400 zł ale nie więcej , a dostaniesz za to...dużo mniej niż np w takim Zillertalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale nikt mi nie wmówi, że jest w stanie przejechać 600 km tras w 6 dni. Byłam w 3 dolinach we Francji i jest faktycznie rewelacyjnie, ale Livigno nie jest złe, bardzo lubię to miejsce. Jeżeli się znudzisz w ramach ski pasu możesz skoczyć do Bormio lub Isolaci (nie wiem czy dobrze napisałam nazwę). Możesz również pokusić się o wycieczkę do St Moritz. Kasę jaką zaoszczędzisz możesz spokojnie wydać na imprezki, a jest gdzie. Jestem naprawdę zaawansowanym narciarzem (od 7 r ż) i w Livigno się z pewnością nie nudzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale nikt mi nie wmówi, że jest w stanie przejechać 600 km tras w 6 dni.

Żaden problem a raczej norma (przynajmniej u mnie:))Mój osobisty rekord to 140 km w 1 dzień w Nassfeld.Poza tym chyba fajniej mieć duży wybór tras,widoków itd. i codziennie szusować w innym ośrodku niż orać cały dzień 2 górki,które 2 razy da się objechać w ciągu jednego dnia.Jedyny plus Livigno to tani alkohol i paliwo - innych nie widzę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale nikt mi nie wmówi, że jest w stanie przejechać 600 km tras w 6 dni..

hm myślę,że jest to możliwe ja zrobiłem w tym roku w 7 dni około 420 km, a 2 dni ruszałem od 11 godziny, umiejętności około 5 , kondycja hm trudna do oceny...

można to sprawdzić na www.skiline.ccc ( napewno Austria )

mój największy wynik w ciągu jednego dnia to 78 km a zrobiłem to na Zillertal - Arenie wycieczka z Zell na Koenigslaiten i powrót na Arenę

a jak spojrzałem na najlepsze wyniki na skiline.ccc to zwariowałem .... ponad 100km

zresztą proszę bardziej dośw... uzytkowników o wpisy

najlepszych wyników

Ps.. kolega Jurek mnie wyprzedził :) i z postem i z wynikiem :))))

Pozdrawiam

Mirek

Edytowane przez miraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skiline o ile się nie mylę podaje długość przejazdu wyciągami więc trasowo przejechałeś więcej. Ale te statystyki są bardzo złudne i mocno fałszują obraz.

Przykład - Kronplatz: wjazd gondolą od Brunico zajmuje 16 minut - zjazd trasą czarna 6 km - 5- 6 minut, dochodzi wsiadani-wysiadanie-zdejmowanie nart i zakładanie i inne czynności, czyli w godzinę jeżdżąc szybką gondolą po szybkiej i wymagającej trasie przejedzie się ok 15-16 km, Turracher Hoeche - szybkie krzesło 2km, trasa 2,5km czerwono czarna, zjazd na raz - cykl 12 minut - czyli w godzine 12,5 km. W tych ośrodkach przy intensywnej jeździe wcale nie wychodziły mi na zliczeniach duże wyniki. ale np w Val Gardena gdzie wcale nie jeździłem intensywniej ale za to łapałem kupę przejazdów komunikacyjnych i czysto widokowych system pokazywał mi dużo bardziej wyśrubowane wyniki.

A wracając do tematu to w ośrodku jak dla mnie do jazdy naprawdę dobrej nadaje się 10-25% tras więc nie wiem po co miałbym przez tydzień zaliczać 600km, po prostu w Zillertall mam znacznie większy wybór tras i miejsc, to po prostu lepszy i znacznie większy ośrodek. A co kto lubi to inna sprawa, ja ostatnio spędzam czas w znacznie mniejszych ośrodkach i też się nie nudzę. Jeśli ktoś jednak ogólnie zapyta bez podawania preferencji i innych odcieni to zdecydowanie Zillertal

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skiline cdn... zgadza się ,że pokazuje wyciągi ( bo to są cenne informacje przede wszystkim dla właścicieli wyciągów ), a przekłamania biorą się z tego powodu ,że jeśli są 2 lub więcej alternatywnych tras dojazdu do tego samego wyciągu to system liczy pewnie jakąś średnia.... ( pewności nie mam ) :)

ale jak sprawdzałem wyciąg z jednym możliwym dojazdem to się zgadzało...

wiec daje to jakiś obraz.... a inna sprawa czy ktoś woli ilość km czy czas przejechanych km, najważniejsza jest frajda...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że faworytem jest Zillertal....w biurze pobdróży mówią też, że we Włoszesz słońce jest gwarantowane, a w Austrii często słaba pogoda. Prawda?

drugie pytanie - Jaki jest realny koszt 7-dniowej wycieczki do Zillertal? Są jakieś autokary z Warszawy, ktoś wie? Nie bardzo się chce jechać samochodem 1300 KM zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałam, że jesteście facetami i lubicie rekordy, mnie jakoś nie pszyszło do głowy żeby to policzyć ;).... Ja osobiście lubię zjechać sobie kilka razy tą samą trasą, jeżeli mi się spodoba. Z tą pogodą, to rzeczywiście prawda, chmury lubią zatrzymać się na pasie wysokich trztysięczników po stronie austriackiej, już kilka razy to przerobiłam jadąc do Włoch, po prostu po przekroczeniu Breneru wychodziło słoneczko! Ale wszystko zależy kiedy się wybierasz, i czy masz szczęście do aury.

Ps.O Zillertalu się nie wypowiadam, bo nie byłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoki masz zagwarantowane wszędzie, Alpy to po prostu piękne góry! Byłam w dziesiątkach miejsc i pod tym wzgledem się nigdy nie zawiodłam. Z pewnością im wyżej tym piękniej, ale jeżeli jedziesz w styczniu lub lutym, to powyżej 2000m może być bardzo zimno, a przy -20 raczej nie będziesz miał frajdy. Bliskość wyciągów zależy od wybranego hotelu. Na autokary uważaj, bo często zatrzymują się w wielu miejscach w Polsce zabierając ludzi i bardzo długo to trwa.

Życzę udanego wyjazdu, bez względu na miejsce!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest ktoś, kto był w tych miejscach i może porównać.

moja ocena w skali szkolnej:

chodzi o widoki, 3V - 5, L 3, ZT - 3

możliwość zamieszkania wysoko w górach, 3V - 6, L 4 , ZT 2

blisko stoków... 3V - 6, L- 4, ZT 2

chodzi o całą logistykę, 3V - 6, L -4, ZT 5

wyciągi 3V 6, ZT 5, L - 3

ceny L - 5, ZT - 4, 3V - 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrozumiałem:-) Czy z tego wynika, że ZT wypada najgorzej?

moja ocena w skali szkolnej:

chodzi o widoki, 3V - 5, L 3, ZT - 3

możliwość zamieszkania wysoko w górach, 3V - 6, L 4 , ZT 2

blisko stoków... 3V - 6, L- 4, ZT 2

chodzi o całą logistykę, 3V - 6, L -4, ZT 5

wyciągi 3V 6, ZT 5, L - 3

ceny L - 5, ZT - 4, 3V - 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale nikt mi nie wmówi, że jest w stanie przejechać 600 km tras w 6 dni.

Raczje nie o to chodzi zeby przejechac wszystkie trasy, ale zeby miec mozliwosc wyboru.

Latwiej wybrac cos dla siebie gdy masz 600km niz np 100km.

W jednej dolinie mozesz miec sniezyce, w innej juz slonce bedzie.

Val Thorens jest wysoko - fajnie jak juz kiepsko z sniegiem w pozostalych dolinach, ale gdy przymrozi i zawieje to lepiej uciekac stamtad do Meribel, czy Curchevel.

Jesli komus to obojentne gdzie jezdzi i wystarcza mu np 1 czy 2 porzadne trasy, a glowne znaczenie ma cena to raczej nie ma sensu sie pchac w 3V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na ALLSTAR (7 regionów w Austrii (St. Johann, Wagrain, Kitzbuhel i pozostałe), byłem w Solden i w Zillertal. Nigdzie nie ma takiego urozmaicenia i takiego super lodowca jak Hintertux w Zillertal. Polecam Zillertal z pełną odpowiedzialnością. Teraz jadę do Val Gardeny, ale jest to nieodwołalne życzenie naszych kobiet. Noclegi w Siusi - 1300 ze skipasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...