Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w doborze nart


Saint

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzedni tematy chyba źle zatytułowałem:/ porada zamiast pytanie, pewnie dlatego nikt nic nie doradził... Dlatego też zakładam nowy z poprawnym prefixem

Moja dziewczyna chce się w końcu zaopatrzyć w swoje nartki, najbardziej by się jej podobały atomic cloud 9, podobno nie są wcale mocno sztywne, a były by to narty rozwojowe, jednak ostatnio przeczytałem gdzieś że narty z tzw "rocker'em" są duuuużo łatwiejsze w prowadzeniu i pozwalają szybciej opanować dobrą technikę jazdy czerpiąc z tego maksimum przyjemności, takimi nartami byłyby damskie narty K2. http://k2skis.com.pl/pages/10/pid:7

Atomici mamy okazję kupić za jakieś 1300zł dlatego najbardziej komplementarne byłyby K2 sweet luv, tylko że nie wiem czy te narty nie będą dla niej za "łatwe", na ile zapewnią dobre doskonalenie techniki i progres w zjazdach.

Poniżej "metryczka" mojej lubej, zerknijcie proszę i podzielcie sie swoimi opiniami.

1. Płeć - K

2. Wiek - 23

3. Waga - 52

4. Wzrost - 165

5. Na nartach jeżdżę od 3 sezonów, ( 10 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 3-4

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - flex 55-65

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - wypożyczalnia

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - rekreacja po przygotowanych trasach, początkujący

10. Upatrzyłem sobie narty - atomic cloud 9, k2 sweet luv, k2 true luv

11. Mój budżet na narty to około - 1000 - 1500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz fajnie napisane o "rockerze"http://waveamigos.blox.pl/2010/03/narty-z-rockerem.html

K2 sweet jest nartą dla początkujących narciarek,cloud 9 z myślą o zaawansowanych i średniozaawansowanych chcących doskonalić się w swojej jeździe.Myślę,że K2 będzie dobrym wyborem i to nie z powodu "rockera",ale ze względu na stopień zaawansowania i raczej korzystania z uroków zimy w okresie świątecznym i ferii;):rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cloud 9 z myślą o zaawansowanych i średniozaawansowanych chcących doskonalić się w swojej jeździe.

Czyli myślisz że cloud 9 będą za ciężkie?

Myślę,że K2 będzie dobrym wyborem i to nie z powodu "rockera",ale ze względu na stopień zaawansowania i raczej korzystania z uroków zimy w okresie świątecznym i ferii;):rolleyes:

Rozumie że mówisz o K2 sweet luv, tylko czy te narty po jednym intensywnym sezonie, nie będą już uniemożliwiały dalszego doskonalenia techniki?

Może leprze by były K2 true luv?

Jeszcze jedna sprawa, jak K2 to jaka długość? bo mają dostępne 149 a potem 156

Edytowane przez Saint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic cloud to bardzo dobre narty dla kobiet,ale nie jestem zwolennikiem wyboru najwyższej narty z katalogu tej grupy dla początkującej narciarki,nie można podchodzić w ten sposób,że ktoś ma się roziwjać,a ta narta później odda z nawiązką ciężar włożonej pracy.Nauka będzie przychodzić cięzko i wolno,a narty powoli ulegną zużyciu:pLepiej wybrać nartę na której od samego początku będziemy czuli się pewniej,a proces szkolenia będzie przyjemnością ,a nie "katorgą".Nawet jeśli taką nartę trzeba będzie wymienić po 2-3 sezonach z powodu wzrostu naszych umiejętności,to i tak jest większy pożytek w postaci właśnie tych umiejętności,nie mówiąc już o frajdzie na stoku.Może lepiej wybrać cloud 6-7,albo K2 true:rolleyes:Ale to jest tylko moja propozycja:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojego skromnego doświadczenia, na mojej własnej osobie, polecam narty dla średnio zaawansowanych, choć umiejętności nie koniecznie na to wskazują.

Kiedyś to samo doradzono mi i to był strzał w dziesiątkę.

Jak to już napisano powyżej przy takich nartach człowiek ożywa ;) szybciej robi postępy i staje się odważniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wypowiedzi,

Dzięki Waszym podpowiedzią daliśmy sobie spokój z cloud 9, szukamy czegoś w środku stawki.

Mojej dziewczynie też przypadły do gustu Salomony, może ktoś się orientuje czy warto zaopatrzyć się w takie nartki, czy zdecydowanie leprze są Rossignole, a jeżeli Salomony też by mogły być to co powiedzie o tym modeli:

http://allegro.pl/narty-salomon-zen-touch-j-l9-b80-10-11-144-i1345496404.html

Nie znalazłem go na stronie Salomona:/ więc nie wiem co mysleć, no i czy będzie odpowiedni do umiejętności.

Jeszcze ten model by nam odpowiadał finansowo: http://allegro.pl/salomon-wms-origins-amber-l9-wht-br-144-2011-w-wa-i1351153427.html

Tylko że może być znowu za słaba co?

eh:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki! ale sie ucieszyłem jak to zobaczyłem:):)

tylko że.... kurde:/ wiesz jak jest z kobietami...

"design"

Jakoś tak dziwnie na mnie spojrzała jak jej pokazałem te atomy, i rzecze do mnie "całe czerwone!?!?!" no i po ptokach:P ale będę ją jeszcze przekonywał:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki! ale sie ucieszyłem jak to zobaczyłem:):)

tylko że.... kurde:/ wiesz jak jest z kobietami...

"design"

Jakoś tak dziwnie na mnie spojrzała jak jej pokazałem te atomy, i rzecze do mnie "całe czerwone!?!?!" no i po ptokach:P ale będę ją jeszcze przekonywał:):)

Te akurat bardzo sympatyczne dla oka damskiego ;) Widziałam na żywo.

No ale gusta są różne, a jak wiadomo musi pasować wizualnie i kropka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...