Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Head Iqon TT80 - jeździł ktoś?


bratPit

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

szukam alternatyw zakupowych dla K2 Moto Comp i ich następcy K2 Hellfire i zastanawiałem się jakie wrażenia są z jazdy na powyższych Head-ach?

szukam nart 160-164cm i martwi mnie relatywnie mały promień dla tych Headów (piszą o 13m) - K2 miały prawie 15m przy tej długości i to mi bardzo odpowiadało,

dzięki za opinie,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem te narty i porównywałem do swoich Dynastarów, które mają identyczną geometrię jak TT80 - wzięta z nart slalomowych. Nie jeździłem na nich dużo ale odczucia miałem takie: - narty do jazdy średnim skrętem i długim (przeznaczenie do preferowanego rodzaju skrętu można częściowo ośiągnąc przez dobór długosci nart), krótki skręt też dają radę ale to na pewno nie jest slalomka lub choćby narty Sc. Narty dobrze jada w gorszych warunkach, na twardym jak trzymają nie wiem ale są to deski dosyć twarde wiec przypuszczam, ze będzie nieźle. Geometria i sztywność powodują, że jazda ześlizgiem (klasykiem?) jest nieco trudniejsza i wymaga siły jak i przystosowania się do nich - tak przypuszczam. Mi sie generalnie podobały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem te narty i porównywałem do swoich Dynastarów, które mają identyczną geometrię jak TT80 - wzięta z nart slalomowych. Nie jeździłem na nich dużo ale odczucia miałem takie: - narty do jazdy średnim skrętem i długim (przeznaczenie do preferowanego rodzaju skrętu można częściowo osiągnąć przez dobór długości nart), krótki skręt też dają radę ale to na pewno nie jest slalomka lub choćby narty Sc. Narty dobrze jada w gorszych warunkach, na twardym jak trzymają nie wiem ale są to deski dosyć twarde wiec przypuszczam, ze będzie nieźle. Geometria i sztywność powodują, że jazda ześlizgiem (klasykiem?) jest nieco trudniejsza i wymaga siły jak i przystosowania się do nich - tak przypuszczam.

jeżeli chodzi o długość nart właśnie celuję w stosunkowo długie jak na mój wzrost (170cm) ale skoro powiadasz że te narty są raczej na średni i dłuższy skręt to powinno być OK,

podsumowując Twoją wypowiedź można zatem stwierdzić że to taki 'race carver?' z charakterystyką między slalomką a gigantką?

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ją sklasyfikować, raczej od konceptu typu Fischer Progressor się to trochę różni, po prostu dobre narty do jazdy skrętem średnim, na których da sie także całkiem nieźle pojechać długi i krótki, do tego dosyć uniwersalne, dynamiczne o sportowym charakterze - w sumie mógłbym je mieć:)

dzięki Mihu

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...