Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

płatne, ogólnodostępne slalomy


przem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam pytanie. Czy ktoś orientuje się gdzie rozstawiane są ogólnodostępne slalomy? W zeszłym roku słyszałem coś o stoku koło Rabki, gdzie rozstawiany był dwa, lub trzy dni w tygodniu (podobno) slalom gigant i każdy mógł na nim trenować za niewielką opłatą.

Czy ktoś zna może stoki na których ich właściciele organizują coś podobnego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam pytanie. Czy ktoś orientuje się gdzie rozstawiane są ogólnodostępne slalomy? W zeszłym roku słyszałem coś o stoku koło Rabki, gdzie rozstawiany był dwa, lub trzy dni w tygodniu (podobno) slalom gigant i każdy mógł na nim trenować za niewielką opłatą.

Czy ktoś zna może stoki na których ich właściciele organizują coś podobnego

Koło Rabki to na Polczakówce (Rabka Zaryte) - tam rzeczywiście ktoś czasem stawiał, albo raczej reklamował bo nie wiem co z tego wyszło.

2 lata temu widziałem pary tłukących tyczki ale to jakoś chyba z wlasnej inicjatywy (?) - stoczek krótki ale fajny i przyjazny dla tego typu pomysłów o ile wiem.

Kojarzę też podobne oferty z ub. sezonu z Jurgowa - ale było chyba dość drogo, rzędy paru dych (?).

Na Długiej Polanie w ub. sez. reklamowali weekendowe szkolenia (pt.-niedz.).

Ale... w tym sezonie jest chyba jakaś nowa szkoła w Kasinie i na stronie deklarują, że w poniedziałki i środy będą tyczki popołudniami 17.30-19 za 10 zł, więc OK :)

http://snieznica.pl/szkolka_narciarska

Brzmi nieźle i sam bym chętnie się wybrał bo mam blisko z Kraka - mam tylko obawy czy nie skończy się jedynie na planach, bo to czasem różnie bywa z chęcią rozstawiania.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabka Polczakówka (Zaryte) jest dość przyjazna dla wszelkich stawiaczy slalomów i gigantów, stąd wiele różnych grup z Krk i nie tylko tam się rozstawia na tygodniu.

Ja w ubiegłym sezonie śmigałem tamże z chłopakami, o których pisze SB, a którzy także sprzedają kije, narty itp.(wszelkie szczegóły znajdziesz na ich stronie oczywiście jak zaktualizują:)).

Generalnie było tak: każdy wtorek 19-21 SL, każdy czwartek 19-21 GS - 20PLN za wizytę + karnet.

ps. Gajowy, jak obczaisz Śnieżnicę i będziesz wiedział co i jak tam działa w powyższym temacie, to daj proszę znać.

Edytowane przez ravick97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak by zebrała się ekipa to można było by pogadać z kimś z Kasiny żeby ich utwierdzić w przekonaniu że to dobry pomysł.

Ja tylko postulowałby o przesunięcie na 18:30 ( stok jest do 22 wiec czasu nie braknie) żeby spokojnie po pracy można było się wyrobić.

Napisałem maila do tej szkoły z Kasiny z pytaniem czy faktycznie się odbywają te szkolenia.

Jak coś odpiszą to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie luzno zwiazane: jak sie jezdzi giganta przy sztucznym swietle? slalom to rozumie ale gigant to juz predkosc jest duza i mysle ze moga byc problemy z widocznoscia. Jakie sa wasze doswiadczenia?

I jeszcze jedno czy uzywacie "bialych" (znaczy bez zabarwienia) szybek w goglach? Moim zdaniem takie sa najlepsze do sztucznego swiatla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie luzno zwiazane: jak sie jezdzi giganta przy sztucznym swietle? slalom to rozumie ale gigant to juz predkosc jest duza i mysle ze moga byc problemy z widocznoscia. Jakie sa wasze doswiadczenia?

I jeszcze jedno czy uzywacie "bialych" (znaczy bez zabarwienia) szybek w goglach? Moim zdaniem takie sa najlepsze do sztucznego swiatla.

no właśnie wczoraj jak czytałem o treningach na śnieżnicy to się zastanawiałem jak się będzie jeździło gigant przy światłach.. nigdy nie jeździłem i pewnie niedługo to sprawdzę:) a szybki mam w goglach zmienne ale nie białe, lustrzanki i żółte które się dobrze sprawują na wieczornej jeździe.. wydaje mi się że bardziej tłumią sztuczne światło padające na śnieg i lepiej widać.. no ale nie wiem jak jest z "białymi" ktoś jeździ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie luzno zwiazane: jak sie jezdzi giganta przy sztucznym swietle? slalom to rozumie ale gigant to juz predkosc jest duza i mysle ze moga byc problemy z widocznoscia. Jakie sa wasze doswiadczenia?

I jeszcze jedno czy uzywacie "bialych" (znaczy bez zabarwienia) szybek w goglach? Moim zdaniem takie sa najlepsze do sztucznego swiatla.

ja jeździłem wczoraj gigant na poniwcu przy sztucznym świetle i miałem szarą szybe i było ok ale szarą jasną lecz tak jak mówisz białe przeźroczyste wydają się najbardziej odpowiednie i wcale nie jest tak źle prędkość duża a problemów z widocznością nie ma trzeba się po prostu skupić jeździ się trochę ciut inaczej niz przy normalnym świetle bo trzeba zapamiętać bardziej układ i tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeździłem wczoraj gigant na poniwcu przy sztucznym świetle i miałem szarą szybe i było ok ale szarą jasną lecz tak jak mówisz białe przeźroczyste wydają się najbardziej odpowiednie i wcale nie jest tak źle prędkość duża a problemów z widocznością nie ma trzeba się po prostu skupić jeździ się trochę ciut inaczej niz przy normalnym świetle bo trzeba zapamiętać bardziej układ i tyle:)

... jezdzisz z Wrocka? jedziesz przez Gliwice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrym sztucznym oświetleniu dużo łatwiej jechać giganta,niż przy naturalnym i bez kontrastu,a często zdarzają się takie warunki,że zupełnie nie widać nierówności.Nawet w goglach z 3 klasą ochrony/kilkanaście procent przepuszczanego światła,na warunki słoneczne/ nie ma problemu z kontrastem przy sztucznym świetle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Rabka Polczakówka (Zaryte) jest dość przyjazna dla wszelkich stawiaczy slalomów i gigantów, stąd wiele różnych grup z Krk i nie tylko tam się rozstawia na tygodniu.

Ja w ubiegłym sezonie śmigałem tamże z chłopakami, o których pisze SB, a którzy także sprzedają kije, narty itp.(wszelkie szczegóły znajdziesz na ich stronie oczywiście jak zaktualizują:)).

Generalnie było tak: każdy wtorek 19-21 SL, każdy czwartek 19-21 GS - 20PLN za wizytę + karnet.

ps. Gajowy, jak obczaisz Śnieżnicę i będziesz wiedział co i jak tam działa w powyższym temacie, to daj proszę znać.

Tymczasem nie wiem jak w Kasinie, choćby dlatego, że w tym tygodniu do weekendu zamknięta - a wcześniej bliżej mi było do Karyntii :)

ale wybieram się we wtorek na Polczakówkę, właśnie do ww. chłopaków.

SL - raczej te tyczki pomacać niż obtłuc ale popróbować trzeba :)

Chyba warto być wcześniej, karnet wieczorny 17-21 - 25 zł, jak by było trzeba to dysponuję busem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi na moje zapytanie.

Myślę że ta Kasina to niezły pomysł, tylko pytanie czy faktycznie wypali..

Co do jazdy przy sztucznym oświetleniu - jeśli jest stok dobrze oświetlony i dobrym, jasnym światłem jazda jest rewelacyjna.

Pozdrawiam!

z tą Kasiną to oni tam się wogóle zapędzili:) na stronie było już przed świętami że stawiają tyczki, dzwoniłem tam to mówili że zacznie się ostro po nowym roku, nie zaczęło.. napisali też gdzieś że co piątek robią zawody o jakiś tam puchar.. ehe.. widział zawody:) jak wracałem po nowym roku z katowic właśnie w dzień kiedy miały być te zawody, miałem w aucie sprzęt, stanąłem w Kasinie, poszedłem do szkółki i spytałem o te zawody i slalomy.. to takie oczy zrobili że ja byłem totalnie zaskoczony:) o zawodach nic, a o slalomach to tak "no wiem Pan, coś tam miało być ale my nie wiem tylko kolega którego nie ma dziś, najlepiej niech Pan dzwoni", no i macie teraz odwilż i zamknięcie do weekendu:) się najeździłem po gigancie hehe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...