Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wspomnienie Lata - Żagle


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

...jakoś, takoś zimową porą naszło mnie na wspomnienie tegorocznego lata i dwóch wypraw żeglarskich.

Pierwsza z nich to Czerwiec i Bieszczady: Solina.

Skromny Porcik z okolic Polańczyka - to, tu charterowaliśmy łódź...

f87f5020fc1e27aemed.jpg

...Sasankę o wspaniałej nazwie: Bies!

830e0507721204dfmed.jpg

Wiecie w ogóle skąd się wzięła nazwa: Bieszczady?

Bies z Czadów...z tych trzech słów...hahaha - gdyby ktoś chciał wnikać bardziej to odsyłam po wyjaśnienie do jednego z Tomów popularnego komiksu Tytus, Romek i Atomek ;-)

Pierwsze "mile morskie" poczynione zostały w stronę Zapory...

bdb764c9985b26ebmed.jpg

Panorama zbiornika solińskiego w tym rejonie:

9cf9a946a8c859e5med.jpg

Kilka danych na temat tego sztucznego, w miarę "nowego" jeziorka z polskich Gór:

Zostało ono utworzone w 1968 roku poprzez spiętrzenie wód Sanu i Solinki przez zaporę, która ma 81,8 m wysokości (najwyższa w Polsce) i 664 m długości.

Pojemność

500 000 000 m³

Powierzchnia

2200 ha

Długość

26,6 km

Długość linii brzegowej

150 km

No to żeglujemy dalej...

e0e08fbb003a6829med.jpg

Oczywiście Autor za Sterem:

5c43a4413cb17181med.jpg

Mijamy po drodze Łajbę pochodzącą z tego samego Porciku...

Zwróćcie uwagę na jej nazwę...i reklamy na żaglach hahaha

55f3a14ce9480f9emed.jpg

W drodze do Chrewtu...

768650a7e9e1bab3med.jpg

...można ujrzeć po prawej stronie charakterystyczne suche drzewo, które pamięta lata, w których Solina była tworzona...

d2dcec204fa8f6c9med.jpg

Na koniec Rejsu złapała nas wczesna letnia Burza:

81200cc0a5f77f4cmed.jpg

Kilka dni wystarczy na to by poznać to ciekawe miejsce.

Jeśli ktoś przy okazji wędkuje - może liczyć na wspaniałe okazy ryb drapieżnych (pstrągi, sandacze, szczupaki) ale również można "natknąć się" na sporego Karpia...a okazy płoci są naprawdę imponujące.

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejs Drugi - Mazury

Drugi Rejs tegoroczny to Kraina Wielkich Jezior Mazurskich - Lipiec 2010.

Start z miejscowości: Piękna Góra nieopodal Giżycka.

Plan Zrobić jak najwięcej jezior, odwiedzić wszystkie znane ze Szkoły średniej i Studiów miejsca.

Kurs - północ.

Jezioro Kisajno

4d409192154cecd2med.jpg

Pierwszy port: Sztynort, potem jednodniowy rejs po Darginie i Mamrach (Autor i bezkres wód na połączeniu jezior: Dargin, Kisajno i Łabap)

b36ab436885008d9med.jpg

...zmiana kursu na południowy.

Mijamy kanał Giżycki i lądujemy w Wilkasach - jezioro Niegocin.

Kolejny port: Mikołajki - na zdjęciu nasza łódź: Solina

42a58204958e2f71med.jpg

Niezbyt lubię Mikołajki ze względu na hałas i olbrzymią liczbę ludzi...no ale wspomnienia...

d1108b7525bc5aedmed.jpg

Widok na Jezioro Mikołajskie:

1bfbb0daf3c307ebmed.jpg

...no i jedzonko! Sandaczyk z opiekanymi ziemniaczkami, surówka i do tego piwko - Bezcenne!

61d268af8857e441med.jpg

No i z Mikołajek to rzut beretem i jesteśmy na największym polskim jeziorze: Śniardwach.

Widok w jedną stronę, w kierunku na Wyspy: Pajęczej i Czarciego Ostrowia:

cf68f5cbb512b9b8med.jpg

Widok przed siebie w stronę Porciku Okartowo:

35e72d0a3a74e98emed.jpg

Ptactwa wodnego jest tutaj niemalże tyle co na Hitchcockich "Ptakach"

e720c6bae533fcd8med.jpg

Na tym akwenie żeglujemy kilka dni, a potem powrót do miejsca, z którego startowaliśmy.

Po drodze - bardzo fajny mały porcik na Jeziorze Jagodne - Kozin...i powoli do Domu.

Tego lata odbyłem jeszcze jeden Rejs (nie miałem swojego aparatu a koledzy zdjęć nie przekazali) po Wielkich Jeziorach Mazurskich - tym razem "ze szczegółowym" uwzględnieniem północnych Jezior: Mamry, Święcajty, Dargin, Łabab oraz przepięknym Jeziorem Dobskim, gdzie znajduje się słynna Wyspa Kormoranów, fotki pod linkami:

http://mazury.info.pl/atrakcje/kormoranow/

oraz Wyspa Gilma kryjąca kiedyś w swoich granicach grodzisko Galindów i święty gaj, miejsce gdzie przeprowadzano pogańskie rytuały i oddawano cześć bożkom (gdy Krzyżacy zajęli Prusy, na ruinach grodziska wznieśli niewielki zamek): http://www.google.com/images?hl=pl&q=wyspa+gilma+zdj%C4%99cia&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=wTUgTcXhM82n8QO-vY2_BQ&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CEMQsAQwAw&biw=1280&bih=612

Kończąc "Wspomnienie Lata"...ostatnia fotka...

6538cfd2690593bbmed.jpg

...taką "Łódeczką", tej wielkości nie pływałem...ale cóż by to była za przygoda...

pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

to i ja coś rzuce:)I etap tall ship races 2010 odcinek antwerpia-allborgzdj:1.wyścig2.zbióka wszystkich jednostek na lini startu i puszczanie ich w kolejności wedlug klas A, B, C, D,3.zdjęcia zrobione nam z pokladu polskiego jachtu... Queenian czy jakoś tak

DSCN0053.jpg

100_6542.jpg

PICT0009_2.jpg

DSCN0053.jpg.67aabb4dca07d31feaf0d49988f86809.jpg

100_6542.jpg.68f2bd9acc76cc159ac9f233f01f2447.jpg

PICT0009_2.jpg.0b857c847faaa263face9b2167e02103.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja coś rzuce:)

I etap tall ship races 2010

odcinek antwerpia-allborg

zdj:

1.wyścig

2.zbióka wszystkich jednostek na lini startu i puszczanie ich w kolejności wedlug klas A, B, C, D,

3.zdjęcia zrobione nam z pokladu polskiego jachtu... Queenian czy jakoś tak

O ten Allborg chodzi ? Jest i śnieg co prawda zdjęcie z grudnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02-07-2011 zaczynam 21 dniową wałęsade po WJM startuje w Piaskach Bełdany a potem gdzie wiatry poniosą w tym roku na Trimie 24 , a we wrześniu od 10-tego tygodniowa powtórka :D przydała by się banderka z logo forum:D

Edytowane przez magelan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
dziekuje, ale ceny wpolsce jak zawsze, odstraszaja…

duzo robilem windsurfing (wlacznie z kiekrzem)

tutaj udoskonalilem start z plazy i start z wody……

10 dni temu wrocilem z turks&caicos - tylko fakt ostatnio przebytej operacji zatrzymal mnie przed sprobowaniem tego sportu

ale chyba to nieuchronnie nadchodzi….

Tak Jan ceny w Polsce są kosmiczne . Syn już mi w tym roku o tym marudził i pokazywał filmy . Fajna zabawa .

Życzę szybkiego powrotu do pełni zdrowia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...