Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

SzCyrk pełen atrakcji...


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

np. na FACEBOOKu dzięki akcji internautów, TV Polsat emitowała "Kevina" w Święta, a mieli w tym roku odpuścić :rolleyes:, także jest to przykład, że im więcej nas tym lepiej

To jest pomysł, tylko GAT nie ulegnie takiej akcji, bo to nie od nich zależy. Szefostwo pcha całą kasę do kieszeni, a jestem pewien, że z tych ich "dodatkowych premii" uzbierało by się co roku na kanapę i jeszcze by na orczyk zostało - taka moja teza :)

Poza tym kto ulega naciskom ludzi skoro administracyjnie ciągle stoi w PRLu? Kasa się sypie to po co inwestować.

Nie łudźmy się, skionline.pl to duża społeczność ale nie obejmuje wszystkich narciarzy. My zrobimy bojkot, to może kilkaset nie zjawi się już w skansenie. Ale co z tego, to kilkaset to kropla w morzu, bo przyjadą inni i zapełnią nasze miejsca na stoku.

Jakby ktoś na poważnie myślał o bojkocie, to trzeba by było zaciągnąć do współpracy nie tylko nasz kochany portal ale i inne strony o tematyce narciarskiej i snowboardowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia rodem z fatalnej komedii pomyłek :rolleyes:

Tylko potwierdza to nasze postanowienie i już drugi sezon omijamy to miejsce szerokim łukiem.

A naprawdę szkoda, bo możliwości ogromne tylko jakoś właściciele zawzięli się, że w stronę klienta ręki nie wyciągną i basta. ;)

Fakt, ostatni raz jak byliśmy w SzCyrku dwa lata temu w dzień powszedni było naprawdę przyzwoicie. Podkreślacie to również w postach, że na stok nigdy w święta i weekendy.

Tylko co z osobami (m.in. ja :( ), które w tygodniu pracują, a o wolne ot tak sobie nie jest łatwo, nie mówiąc o ograniczonej ilości dni urlopu. Mamy nie jeździć, bo nasze ośrodki nie radzą sobie :confused: zrezygnować z szusowania i tylko czekać na te kilka dni w Austrii... nie doczekanie.

Chyba nie tędy droga. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jeszcze dorzucę... ;)

Niby ośrodkiem tym rządzi GAT,ale przecież zatrudnia tam ludzi i to zapewne miejscowych.Nic by się nie stało,gdyby tak w przypadku awarii zorganizowali punkt do zbiórki,informowali przez głośniki gdzie on się znajduję i pokierowali ludzi gdzie trzeba.Miejscowi mówią,że to GAT pogrąża Szczyrk - prawda - ale sami też nie robią nic,żeby choć trochę poprawić wizerunek ośrodka. :rolleyes:

Dlaczego jak tylko powieje spadają liny?Moim skromnym zdaniem jest to wina oszczędzania na wszystkim.Przyglądałem się tam np. na koło napędzające wyciąg - przecież ono jest tak powyginane i ma takie luzy,jakie nie miewa nawet najgorsza teściowa! ;):P Podobnie wyglądają te podtrzymujące liny na słupach.Nic dziwnego,że jak tylko powieje i trochę szarpnie w bok,lina spada.

Jeśli już istnieje ryzyko spadnięcia liny,a mimo wszystko decydują się na otwarcie ośrodka,powinni mieć plan awaryjny i jakieś busiki w gotowości.Przecież nie od dziś wiedzą,kiedy lina spada,to nie w tym roku się zaczęło. :P

Powiem też coś pozytywnego... Jak chcą,to potrafią przygotować trasy,niewątpliwie tu jest jakiś postęp.

Druga sprawa to niewątpliwa nowość,nawet w stosunku do zeszłego sezonu.Otóż mimo przygotowania pozostałych tras do Czyrnej(poza Bieńkulą),były one zamknięte!Najwidoczniej uznano,że jest tam za mało śniegu i mimo wyratrakowania tychże tras,oficjalnie były zamknięte!

W zeszłym roku pisali warunki trudne i puszczali ludzi po kamorach... :eek:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny - dzieki za fajny esej... ;)

Dopisze tylko, że 6/01 podobne przeżycia dotyczyły każdego osrodka w Beskidzie sl. Chyba wszyscy, którzy mają narty pojechali na stoki......

Efekt był taki, że korek samochodów do Wisły zaczynał sie nieco PRZED Skoczowem, przejazd tego odcinka trwał ok. 4 godziny....... A 'parking' do Cienkowa łaczył sie z tym w Nowej Osadzie.... ;) ;)

A że akurat trafiłeś na SCyrk to tylko on dołozył swoje 'normalne atrakcje'....

Wypada, że w weekendy nalezy spokojnie zostać w domu, lub wybrac sie na basen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt był taki, że korek samochodów do Wisły zaczynał sie nieco PRZED Skoczowem, przejazd tego odcinka trwał ok. 4 godziny....... A 'parking' do Cienkowa łaczył sie z tym w Nowej Osadzie.... ;)

Tak sobie czytam....czytam i zastanawiam się:confused:

....że ja to chyba aż tak bardzo nie lubię na nartach jeździć:D

po jaką cholerę ktoś kto przyjeżdża na wysokość Skoczowa/Buczkowic i staje w korku w dalszym ciągu z uporem maniaka chce tam jechać:confused:

Ja nawracam i jadę do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam....czytam i zastanawiam się:confused:

....że ja to chyba aż tak bardzo nie lubię na nartach jeździć:D

po jaką cholerę ktoś kto przyjeżdża na wysokość Skoczowa/Buczkowic i staje w korku w dalszym ciągu z uporem maniaka chce tam jechać:confused:

Ja nawracam i jadę do domu.

A po taką, że jedzie na cały weekend i musi rozpalić w piecu bo goście na wieczór umówieni.... ;) ;) ;) (relacja była na podst. CB)

Edytowane przez mig12345
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam....czytam i zastanawiam się:confused:

....że ja to chyba aż tak bardzo nie lubię na nartach jeździć:D

po jaką cholerę ktoś kto przyjeżdża na wysokość Skoczowa/Buczkowic i staje w korku w dalszym ciągu z uporem maniaka chce tam jechać:confused:

Ja nawracam i jadę do domu.

Hahahahah, nad tys samym zastanawiałem się, wracając tego dnia ok 10 rano z Nowej Osady. Korek ciągnął się i ciągnął, ale widziałem tylko jedno (!!!!!) auto, które zawróciło. :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam....czytam i zastanawiam się:confused:

....że ja to chyba aż tak bardzo nie lubię na nartach jeździć:D

po jaką cholerę ktoś kto przyjeżdża na wysokość Skoczowa/Buczkowic i staje w korku w dalszym ciągu z uporem maniaka chce tam jechać:confused:

Ja nawracam i jadę do domu.

Skręcasz w ustroniu w prawo na goleszów 40km i wielka racza. Tam w tym roku kolejki były 1 raz, właśnie 06.01 (ale stało się 3min na lalikach). Z dojazdem żadnego problemu. Podziwiam tych co z uporem maniaka cisną się na tą marną nową osadę i stoją najpierw 1h w korku, później po 30min do wyciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny Narciarz! Trzymaj się! Tylko brakiem narciarzy, czyli bojkotem możemy ich wykończyć:).

Ja póki co jestem twardy:)

niestety, ten jedyny skutaczny sposób jest w naszych Beskidach nieosiągalny/niemozliwy..... chyba, ze wszyscy pojadą na Racze... ;) ;) ale wtedy kolejka do parkingu zacznie sie w Jabłonkowie..... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, ten jedyny skutaczny sposób jest w naszych Beskidach nieosiągalny/niemozliwy..... chyba, ze wszyscy pojadą na Racze... ;) ;) ale wtedy kolejka do parkingu zacznie sie w Jabłonkowie..... ;)

Zdaję sobie sprawę, że taki bojkot nigdy nie nastąpi...:( bo na moje, Johnnego Narciarza i reszty bojkotujących miejsce przyjadą inni...ale pomarzyć można... Oczyma wyobraźni widzę panikę w Gacie (tudzież w gaciach) - stoki puste, narciarzy brak, dlaczego???????? W jaki sposób możemy przyciągnąć narciarzy do Szczyrku - dumają włodarze Gatu - a może by tak...wybudować nowe wyciągi, stworzyć system naśniezania, zakupić więcej ratraków - rzuca jakiś z mózgiem... Niestety to tylko wyobraźnia:confused:

Dlatego już za 11 dni wybieram sie do Nassfeld:D Jeszcze tylko 11 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahah, nad tys samym zastanawiałem się, wracając tego dnia ok 10 rano z Nowej Osady. Korek ciągnął się i ciągnął, ale widziałem tylko jedno (!!!!!) auto, które zawróciło. :eek:

To ja jechałem za Tobą dość troche czasu bo ok 11.30 i od Ustronia gdzie zaczynały sie dwa pasy i "pas zieleni" było co kawałek widać ślady tych co zawracali . Swoją drogą współczułem im wszystkim tego stania.

Ciekawe którędy to jeździcie na Racze że z Ustronia jest 40km ?? Lasami na nartach chyba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki ludzie tak za wszelką cenę będą cisnąć na narty,stojąc kilka godzin w korku,to nasze "kurorty" mogą być spokojne.Jeszcze bardziej zadziwia mnie,jak dochodzą nowi narciarze,odstawszy wcześnie w korku,stają do kolejki na godzinę,do tego widząc,że kolejki do wyciągów są równie długie... :eek:

Pewnie temu GAT czy SZON,DZWON i inni "kritersi" śpią spokojnie,w d... mają inwestycje,bo i po co?Hajs sam się ciśnie do portfela. :mad::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy temacie korków w stronę Szczyrku, Wisły ;)

W niedzielę krótko przed południem na drodze między Ustroniem Polaną a Wisłą przewrócił się samochód straży pożarnej (tuż za przejazdem), nie wiem co robili. :rolleyes: 4 duże jednostki straży ściągnęli na pomoc.

Efekt: zamknięta droga z obu stron, a samochody puszczali wahadłowo wąską dróżką koło rzeki.

Chyba nie muszę pisać jaki korek się zrobił :eek: Mieliśmy to szczęście, że byliśmy blisko centrum zdarzenia i staliśmy krótko, ale jadąc w stronę Istebnej strasznie było mi żal ludzi stojących w korku do samego centrum Wisły.

Pewnie w stronę Ustronia było nie lepiej...

Oto nasz kraj. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Jeszcze bardziej zadziwia mnie,jak dochodzą nowi narciarze,odstawszy wcześnie w korku,stają do kolejki na godzinę,do tego widząc,że kolejki do wyciągów są równie długie... :eek:

+ bo może myślą że na tym to wszystko polega...bo i skąd mogą wiedzieć że jest inaczej - skoro są NOWI i jedynymi ośrodkami w jakimi byli są GATcie....

+ że tak właśnie MUSI wyglądać " kultura narciarska " ;-)

oczami wyobraźni widzę zaskoczenie, zdziwienie i niedowierzanie w oczach tych narciarzy jadących później np. do Oravy Leśnej, na Vratną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy - tzn nic nie wie? nie ma netu? telefonu? Jedzie na narty i nie wie gdzie jedzie:) bez przesady... zanim pojechałam do Jurgowa - dokładnie wszytko sprawdziłam, nawet to ze parking gratis;)

może inaczej... wg mnie wiele zależy od tego przy kim zaczynasz ... bo to od tych ludzi uczysz się narciarskiego "bycia" . To tak jak z wychowaniem, w dużej mierze kształtuje Cie " środowisko"

przykład 1: moja koleżanka wybierając się na narty ma jedno założenie: skoro świt na stoku, ( tylko czerwone i czarne trasy - najlepiej jedna - ta najdłuższa ),trudne warunki? - damy rade - byle da się jeździć, góra - dół , góra - dół , góra - dół, góra - dół, bez przerwy, szybciej, ciśnienie żeby nie marnować czasu, maxymalna ilość szybkich zjazdów, o 13 po wszystkim, obiad i do domu...

przykład 2: mój Zaraziciel Nartami ( i Nauczyciel ) - na stoku po wczesnym śniadaniu, bez ciśnień, zabawa - testowanie wszystkich tras - krótkie skręty, długie skręty," fun carving :P ", kilka zjazdów - przerwa na gorącą czekoladę, kilka zjazdów - chwila opalania w słońcu i chwila wspólnej analizy techniki i np/ plan " pierwszy zakłada ślad - reszta za nim " , kilka zjazdów - pora na piwko i obiad, siesta słońcu, kilka zjazdów, zmierzch - no to kończymy - i do domu ... bo narty muszą być fajne

ja wyznaję tę 2 zasadę - od takiej " formy" zaczynałam swoją naukę i obcowanie z nartami - tak mi się podoba.

a czym skorupka za młodu nasiąknie....

Edytowane przez mała_mi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ bo może myślą że na tym to wszystko polega...bo i skąd mogą wiedzieć że jest inaczej - skoro są NOWI i jedynymi ośrodkami w jakimi byli są GATcie....

+ że tak właśnie MUSI wyglądać " kultura narciarska " ;-)

oczami wyobraźni widzę zaskoczenie, zdziwienie i niedowierzanie w oczach tych narciarzy jadących później np. do Oravy Leśnej, na Vratną ...

mała mi - ja nie rozumiem o czym Ty piszesz... piszesz o nowych narciarzach, o tym ze byli tylko w ośrodkach Gatu.

Czy piszesze o narciarzach takich co dzień spedzają zajeb..aktywnie i o takich co na luzie jeżdzą - a jak to sie ma do korków na drodze????

moze nie rozumiem tego co piszesz, ale trochę coś pokręcone jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest brutalna prawda o Szczyrku

http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/0/1feeee6fd880f5d2c125767400327976?OpenDocument

A tak na marginesie chyba Szczyrkowianie i cała brać narciarska w Polsce powinna już "podziękować" p. Richterowi za skuteczne zniszczenie potencjalnie najlepszego regionu narciarskiego w środkowo-wschodniej Europie i dać mu największego BANA w dziejach polskiego narciarstwa amatorskiego jak i wyczynowego!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest brutalna prawda o Szczyrku

http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/0/1feeee6fd880f5d2c125767400327976?OpenDocument

A tak na marginesie chyba Szczyrkowianie i cała brać narciarska w Polsce powinna już "podziękować" p. Richterowi za skuteczne zniszczenie potencjalnie najlepszego regionu narciarskiego w środkowo-wschodniej Europie i dać mu największego BANA w dziejach polskiego narciarstwa amatorskiego jak i wyczynowego!!!!

Pozostaje tylko olać ten ośrodek,choć chyba jest on najfajniejszy w okolicy. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ bo może myślą że na tym to wszystko polega...bo i skąd mogą wiedzieć że jest inaczej - skoro są NOWI i jedynymi ośrodkami w jakimi byli są GATcie....

+ że tak właśnie MUSI wyglądać " kultura narciarska " ;-)

oczami wyobraźni widzę zaskoczenie, zdziwienie i niedowierzanie w oczach tych narciarzy jadących później np. do Oravy Leśnej, na Vratną ...

... czy Chopok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...