Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pillerseetal - Kitzbüheler Alpen


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jadę w brudnym, śmierdzącym IC PKP do W-wy. Już wszystko przeboleję byle pociąg dojechał punktualnie, bo nie mam specjalnie dużo zapasu czasu przed odlotem. :(

Rano wyjeżdżając z Bielska przekonałem się, że mimo dodatnich temperatur na drodze jest szklanka. Dwa efektowne boki, dyskoteka świecących kontrolek ABS, ABD, EPS, FBI, AGD i co tam jeszcze dały mi do zrozumienia, że nacisk na pedał przyspiesznika musi ulec zmianie. :D

A przygody z PKP zaczęły się już wczoraj, kiedy to nieświadomy rewolucyjnych zmian na PKP chciałem nabyć bilet drogą zakupu w kasie.

Wieczorem na dworcu była czynna tylko jedna kasa. Podszedłem, wydeklamowałem co chcę, dokąd i w odpowiedzi usłyszałem kwotę do zapłaty, która mało mnie z butów nie wyrwała. Przecież taniej można kupić bilet na samolot do W-wy!?

Myślę OK za zmiany na kolei trzeba zapłacić, bo ma być lepiej. Pogodzony z faktem większego uszczerbku w portfelu wciągnąłem kartę i podaję Panu.

W tym momencie słyszę - karta nie przyjmujemy!

- Jak to!? Odpowiadam. - Przecież miesiąc temu jeszcze płaciłem i nie było problemu!? dodaję

Na to Pan siedzący za szybą odpowiada znudzony - od dwóch lat nie przyjmujemy karty, tu jest kasa TLK, a nie IC. Jak Pan chce płacić kartą to musi Pan czekać, bo jest przerwa... Płaci Pan, czy nie!?

W ten oto sposób zapoznałem się z reformą PKP. :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie, właśnie rozważałem podróż do Warszawy sznelcugiem i po tej relacji dam sobie spokój. Tym bardziej, że miałem z córką jechać, a ona nie zrozumie tego wszystkiego.

A to błąd Rafał,

Tu Ci wrzucę cytat z kultowego filmu "Dzień Świra":

"Dziecko trzeba nauczyć pływać, a nie rzucać mu koło ratunkowe"

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sławek, ale zastosowałem pewien skrót myślowy. Ona poznała polskie warunki dogłębnie jeźdżąc kiedyś na zawody narciarskie, wstając o 3 rano, bez jedzenia, bez wc, w tłoku, ale mimo to z usmiechem na twarzy. Tak, więc trudów się nie boi, natomiast nie chcę jej tego dodatkowo fundować. A mamy po prostu alternatywę w postaci podróży do Wrocławia - samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem na lotnisku. Na szczęście IC dojechał do W-wy o czasie. :)

Teraz 1,5 godziny otu i Monachium. Potem bus i Austria. A jutro... :D:D:D

Ale jak byś ruszył o tej samej godzinie samochodem na Monachium to już byś widział kominy z Monachium:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka informacji na temat ośrodka Pillerseetal - kilka suchych informacji na temat tego ośrodka:

Odległość od granicy w Cieszynie ok 680 km(droga lądowa:D)

Trasy:

Łatwe 9 km

Średnie 7 km

Trudne 5 km

Łącznie 21 km

Infrastruktura:

Wyciągi krzesełkowe 2 szt (4 os.)

Wyciągi zaczepowe 5 szt

Deniwelacja ośrodka 571 m

Dół 885 m.n.p.m.

Góra 1456 m.n.p.m.

http://www.bergbahn-pillersee.com/deutsch/winter/index.htm

Można stwierdzić na podstawie tych informacji że nie jest to ośrodek w którym Polacy się zakochają:rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można stwierdzić na podstawie tych informacji że nie jest to ośrodek w którym Polacy się zakochają:rolleyes:.

I może dobrze. Będzie gdzie w spokoju odpocząć!

A tak dla wyjaśnienia. W Pillerseetal są trzy tereny narciarskie, a Ty musiałeś wyszukać najmniejszy! :D

W sumie jest tutaj 100 km tras narciarskich. Proponuję zerknąć tutaj: www.bergbahnen-fieberbrunn.at/skigebiet

Pozdrowienia z Fieberbrunn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dla wyjaśnienia. W Pillerseetal są trzy tereny narciarskie, a Ty musiałeś wyszukać najmniejszy! :D

No co, duży to nie sztuka znaleźć:D

No więc dalej...

Region Fieberbrunn:

Trasy:

Łatwe 19 km

Średnie 20 km

Trudne 4 km

Freeride 4 km

Łącznie 47 km

Infrastruktura:

Wyciągi krzesełkowe 3 szt

Wyciągi zaczepowe 4 szt

Koleje gondolowe 3 szt

Deniwelacja ośrodka 1190

Dół 830 m.n.p.m.

Góra 2020 m.n.p.m.

No to to by był drugi ośrodek, a trzeci:confused:

Waidring - Steinplatte:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co, duży to nie sztuka znaleźć:D

No to to by był drugi ośrodek, a trzeci:confused:

Waidring - Steinplatte:confused:

No i namieszałeś.

W Pillerseetal są trzy ośrodki narciarskie: Fieberbrunn, Steinplatte i najmniejszy - od którego wystartował SB Buchensteinwand.

Teraz jest poprawnie! SB nie mieszaj! :D

Ja jutro zaczynam jazdę od Fieberbrunn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośne myślenie.

Chyba wiem, dlaczego JC wybrał ten teren :).Być może chce przetestować nowe "zabawki": http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=12106&highlight=S%B1%2C+s%B1+JC+Fischer - zwłaszcza te szerokie pod butem, a okolica sprzyja: http://www.pillerseetal.at/en/events/winter/bigmountain.htm, chociaż raczej nie chciałoby się Mu chyba taszczyć takiego dużego bagażu takim kombinowanym transportem - może to tylko rekonesans przed właściwym freeride'owym wypadem.Tylko tak sobie głośno myślę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj pogoda była taka sobie więc zdjęcia które możecie zobaczyć tutaj nie są spektakularne.

Ośrodek Fieberbrunn bardzo sympatyczne. Polecam go tym wszystkim, którzy cenią sobie spokój, wypoczynek z rodziną i czami lubią wyskoczyć poza trasy. Podobno tutaj właśnie spada najwięcej śniegu w ciągu roku w całym Tyrolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ale nuda,żadnych korzeni,kamerdolców,borowin,przetarć,ciapy,deszczu,kałuż,kolejek i to cholerne słońce!Jak można jeździć w takich warunkach?To nie dla wytrawnych narciarzy... ;):D:P

Jeszcze musi pokazywać to żarcie! :eek:

A tak na serio to cuuuuuuuudownie!!! :)

Miłych szusów!!!

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test nart Fischer

Chyba wiem, dlaczego JC wybrał ten teren :).Być może chce przetestować nowe "zabawki": http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=12106&highlight=S%B1%2C+s%B1+JC+Fischer - zwłaszcza te szerokie pod butem, a okolica sprzyja: http://www.pillerseetal.at/en/events/winter/bigmountain.htm, chociaż raczej nie chciałoby się Mu chyba taszczyć takiego dużego bagażu takim kombinowanym transportem - może to tylko rekonesans przed właściwym freeride'owym wypadem.Tylko tak sobie głośno myślę ;).

Jasne że testowałem Fischery :D

Dowód poniżej:

167552_190887804270796_100000487329501_700574_6529354_n.jpg

167552_190887807604129_100000487329501_700575_1302476_n.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...