Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

"Łatwe" slalomki?


quba0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Sporadycznie jeżdżę na tyczkach (SL i GS), typowo amatorsko - raz w roku obóz z sekcją narciarską z mojego uniwerku, start w paru zawodach akademickich (Wintercupy, AMP).

Ze slalomami mam problem, gdy jest stromo i twardo - wygląda na to, że kupiłem za trudne dla mnie narty, bo nie jestem w stanie ich docisnąć.

Są to Dynamic VR 27 SL, długość 165 cm, promień 11,5 m:

http://www.skionline.pl/worldskitest/?co=test&id_testu=258

Czytałem na forum i w internecie, że te narty są dla ciężkich zawodników, którzy mają siłę i potrafią je wykorzystać - ja na razie nie daję rady :P

Ja jestem bardzo szczupły, 180 cm i ok. 58 kg.

Czy są jakieś narty, slalomówki, które możecie mi polecić tak aby łatwiej mi się jeździło i żebym mógł się szybciej te slalomy jeździć?

Może warto kupić trochę krótsze narty, np. 160 cm?

W niektórych testach czytałem, że Rossignole są dobre dla ludzi o mniejszej wadze i sile.

W grę wchodzą narty używane z przed sezonu lub dwóch, np. ten model:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2395&id_modelu=3071

Czekam na rady, może są tutaj osoby jeżdżące sportowo i coś doradzą.

Z góry dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie zbytnio na jeździe na tyczkach ale moim zdaniem jako użytkownika to takie Dynastary musiałbyś sobie przetestować, jak na slalomki to mało sztywne są (no ale twoja waga niska więc być może byłyby ok). Ja teraz sie rozglądam, za jakąś "łatwą" slalomką coby do jazdy dowolnej się nadała i wieść gminna niesie, ze takimi są tegoroczne Elan SLX i Salomon 3V oraz Kneisle Red Star SC, tak przynajmniej twierdzą Ci co jeździli i porównywali różne slalomki. W NTNie to masz opisane albo na Co kupić, wnioski z obu źródeł dosyć podobne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos twojej zacytowanej opinii innych, że Rossignole są dobre dla osób o niższej wadze.

Jeździłem na serwisowych Rossignol 9S, choć nie na slalomach, ważę sporo. Zawsze miałem wrażenie, że są to narty twarde, ale w takim wymiarze, w jakim slalomki być powinny. Tam gdzie trzeba było wykazywały się prawdziwym twardzielstwem, ale potrafiły być elastyczne i przyjazne.

Tak więc może rzeczywiście Rossignol 9S nadałby się Tobie. Trzeba by było spróbować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie zbytnio na jeździe na tyczkach ale moim zdaniem jako użytkownika to takie Dynastary musiałbyś sobie przetestować, jak na slalomki to mało sztywne są (no ale twoja waga niska więc być może byłyby ok). Ja teraz sie rozglądam, za jakąś "łatwą" slalomką coby do jazdy dowolnej się nadała i wieść gminna niesie, ze takimi są tegoroczne Elan SLX i Salomon 3V oraz Kneisle Red Star SC, tak przynajmniej twierdzą Ci co jeździli i porównywali różne slalomki. W NTNie to masz opisane albo na Co kupić, wnioski z obu źródeł dosyć podobne.

Elan SLX to są narty które mają w środku 2 blachy tytanowe , są twarde ale jak ktoś dużo waży i jest aktywny lub ma super umiejętności to będzie sobie chwalił. Kolega niestety nie pasuje do tych najlepszych nart slalomowych na świecie. Jeżeli mięki Elan to coś ze speedwave, chyba 8 ma promień skrętu koło 13. Ps. Od 2005 roku stoją u mnie w piwnicy piękne SLX:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wcześniej wspomniał, przy twojej wadze uważam że najlepszy byłby Kneissl Red star SC. Elan SLX to twarda decha dla gościa >70kg a Kneissl to najłatwiejsza narta w grupie SL. Poszukaj może na allegro jakieś używki, a jak chcesz się na nich przejechać to napisz do przedstawiciela.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem parę slalomek szukając łatwiejszej (ze względu na wiek 52 l., 185 cm, 105 kg). Te łatwiejsze (np. nieprodukowany już Salomon SC, Head Supershape)) były za łatwe i jakieś takie bezpłciowe, te trudniejsze (Volkl SL, Dynastar) super, ale pół dnia na stoku to już było wyzwanie dla kolan. W zasadzie zostały do wypróbowania Rosignole 9S i 8S, które korcą mnie 70 mm pod butem i łatwiejszą jazdą na rozjeżdżonych stokach. W "długich" nartach już trafiłem - Salomon Tornado - popróbowałem parę nart GS - zostaję przy Tornado, uniwersalne, a rano na wyratrakownym stoku niwiele odbiegają od GSów. Zresztą gdzie w Polsce jeździć na GSach?

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu opis z wrażeń na współczesnych Elanach SLX , zreszta w innych testach też są tak oceniane wiec jest coś na rzeczy. Na starych SLXach też jeździłem i tamte były faktycznie bardzo sztywne i twarde ale te to juz chyba nie:

http://testujemynarty.pl/test/Elan-S5-SX-Waveflex

Tu znajdziesz też opisy innych slalomek. A długosc to moze i 160 byłaby lepsza dla Ciebie przy tej małej wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile można ufać NTN'owi, ale podaje on, że wśród komórek do "łatwiejszych" SL'ek należą Elany SLX FIS Waveflex, Head'y Worldcup iSL RD (te polecają najbardziej dla lekkich/słabszych narciarzy) a z kolei z wersji sklepowych Dynastary Speed Omeglass Ti, Elany SLX oraz Kneissl'e Red Star SC.

Co ciekawe tak jak komórki Head'a opisują jako stosunkowo łatwe, wybaczające błędy to już wersja sklepowa jest opisana jako "wymagające włożenia odpowiedniej energii".

Te Elany SLX wyglądają ciekawie, jak się trafi jakaś okazja to może kupię.

Co do jeżdżenia GS w Polsce, czasami się da, ja na zawodach zawsze jeżdżę na GS 12 180 cm, bo czasy są poprostu lepsze.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:DSzukaj Elana:D,co niektórym Tornado widzi się na tyczkach do SL:DNo można:)Nie ta narta i nie z tej grupy,a że wczesniejszy model miał mniejszy promień -to do slalomki ....:D;)

I tak widzimy te modele nart:p,nie lepiej byłoby zrobić różnicowanie cenowe,może mniej wypadków byłoby z powodu sprzętu:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu opis z wrażeń na współczesnych Elanach SLX , zreszta w innych testach też są tak oceniane wiec jest coś na rzeczy. Na starych SLXach też jeździłem i tamte były faktycznie bardzo sztywne i twarde ale te to juz chyba nie:

http://testujemynarty.pl/test/Elan-S5-SX-Waveflex

Tu znajdziesz też opisy innych slalomek. A długosc to moze i 160 byłaby lepsza dla Ciebie przy tej małej wadze.

Nie zastanowiłem się że SLX teraz mogą być łatwiejsze, moja opinia jest o nartach mających parę lat. W przyszłym roku spróbuje nowych Elanów to będę miał wyrobione zdanie i czuł różnicę między rocznikami o ile taka istnieje. Człowiek się starzeje i zamula jak mawiają moje dzieci. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu opis z wrażeń na współczesnych Elanach SLX , zreszta w innych testach też są tak oceniane wiec jest coś na rzeczy. Na starych SLXach też jeździłem i tamte były faktycznie bardzo sztywne i twarde ale te to juz chyba nie:

http://testujemynarty.pl/test/Elan-S5-SX-Waveflex

Tu znajdziesz też opisy innych slalomek. A długosc to moze i 160 byłaby lepsza dla Ciebie przy tej małej wadze.

mihu jak Ci się udało wrzucic link z "zakazanych testów" do posta bez rekacji moderatorów:D szacunek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mihu jak Ci się udało wrzucic link z "zakazanych testów" do posta bez rekacji moderatorów:D szacunek:)

Nie zajarzyłem o co chodzi, dopiero jak przed chwila przeczytałem temat o testach gigantek:eek:, cóż - zrobiłem to całkowicie bezwiednie i nie chciałem tu robić żadnej reklamy - chodziło mi tylko o te cholerne Elany:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...