Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Hintertux czy Solden


Marcin 76

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia gustu. Ja osobiście wole Hintertux. Poza głównym sezonem jest tam dość spokojnie.

Fajnie pojeździsz i w Solden i w Hintertux. W pierwszym sezon masz do maja włącznie a w drugim cały rok :rolleyes:.

Poczytaj w internecie i sam zadecyduj co wolisz. Na pewno na forum znajdą się wielbiciele każdego z tych ośrodków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będąc w Tuxie jest jeszcze szansa na pośmiganie w Zillertal Arenie w tym czasie?

raczej nie , wszystko zależy od pogody

ja byłem w zeszłym roku na Wielkanoc to pośmigalem ale to było sporo wczesniej !

jazda tylko w wyższch partiach gór

a i tak niżej była "kasza" od 12

małe szanse ale pogoda zrobi co chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wybieram się 20-27.04. do Austrii co wybrać, który ośrodek lepszy?

Nie mam porównania z Soelden, ale w zeszłym sezonie byłem praktycznie w tym samym terminie na Hintertux i było naprawdę dobrze. Warunki zimowe, praktycznie bez mokrego śniegu (no, może sporadycznie, w niższych partiach), słoneczko.

Polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będąc w Tuxie jest jeszcze szansa na pośmiganie w Zillertal Arenie w tym czasie?

Sezon w tym roku wyjątkowo jest długi w planach (późna Wielkanoc) - Zillertal Arena do 25.04, podobnie jak inne w dolinie Zillertal czyli Mayrhofen, i Hochfügen/Hochzillertal - ten nawet do 1.05.

W Zillertal Arena trasy schodzą dość nisko więc może być problem z komunikacją, np. między Zell a Gerlos itd. ale bliżej masz z Tuxa do Mayrhofen (start proponuję z Finkenbergu) - gdzie trasy są raczej wyżej położone - wg mnie będzie OK. Na końcu doliny w Hochfügen też powinno być dobrze.

W ostatnich latach było tak, że oni zamykali te ośrodki na początku kwietnia mając prawie wszystkie trasy otwarte, teraz późne święta zmuszają ich do dłuższego sezonu - i dobrze :)

Witam, wybieram się 20-27.04. do Austrii co wybrać, który ośrodek lepszy?

W związku z powyższym sugeruję Zillertal - lodowiec będzie tu i tu ale w Zillertal jest duża szansa na większy wybór :)

http://ski3.intermaps.com/zillertal/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solden.W tym okresie na Tuxie będzie czynny tylko lodowiec,owszem jest duży ale znudzisz się po trzech dniach.W Solden powinno być czynnych większość tras.W okolicy jest też Obergurgl-Hochgurgl ,super ośrodek około 15 min z Solden,a na deser możesz odwiedzić Pitztal ,jakaś godzinka drogi:D

Proponuję:3 dni Solden 2 dni Hochgurgl+1 Pitztal

Gwarantuję będziesz baaaardzo zadowolony:D:D:D:D

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wybieram się 20-27.04. do Austrii co wybrać, który ośrodek lepszy?

Nie pomieszalo Ci sie cos z tym terminem?

Od srody do srody, w czasie swiat wielkanocnych?

Obawiam sie ze mozesz miejsc nie znalezc juz w tym czasie.

Jesli rzeczywiscie tak chcesz jechac to raczej dostepnosc miejsca (watpliwa) zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solden.W tym okresie na Tuxie będzie czynny tylko lodowiec,owszem jest duży ale znudzisz się po trzech dniach.

Nie jest to prawda - patrz post wyżej :)

W Solden powinno być czynnych większość tras.

Niekoniecznie - nie mam 100% pewności ale w ub. sezonie w tym okresie działały tylko oba tereny lodowcowe, czyli tylko trasy u góry.

W okolicy jest też Obergurgl-Hochgurgl ,super ośrodek około 15 min z Solden,a na deser możesz odwiedzić Pitztal ,jakaś godzinka drogi:D

Proponuję:3 dni Solden 2 dni Hochgurgl+1 Pitztal

Gwarantuję będziesz baaaardzo zadowolony:D:D:D:D

pozdrawiam

Tak, to prawda, że to super miejsca - ale istotny problem jest taki, że nie ma wspólnego skipassu, a ww. ośrodki należą niestety do tych najdroższych, więc kupowanie pojedynczych dni czy nawet po 2-3 trochę go pociągnie po kieszeni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda, że to super miejsca - ale istotny problem jest taki, że nie ma wspólnego skipassu, a ww. ośrodki należą niestety do tych najdroższych, więc kupowanie pojedynczych dni czy nawet po 2-3 trochę go pociągnie po kieszeni :)

Na Obergurgl i Soelden jest mozliwosc kupna wspolnego skipasu.

http://obergurgl.com/main/EN/GG/WI/skigebiet/skipasspreise/kombi_card/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Obergurgl i Soelden jest mozliwosc kupna wspolnego skipasu.

http://obergurgl.com/main/EN/GG/WI/skigebiet/skipasspreise/kombi_card/index.html

Tak, to prawda ale przecież to raczej proteza a nie normalny "flexi" skipass - tylko 1 dzień "skoku w bok" w wątpliwym układzie finansowym :) No i nie bardzo pasuje do wcześniej proponowanej rozpiski typu 3+2+1 :)

Gdzieś niedawno czytałem, że tam się też 2 rodziny kłócą od lat i nie mogą się dogadać co do wspólnego skipassu - cóż, górale widać bywają podobni :)

Inną, chyba długo oczekiwaną propozycją byłoby połączenie Sölden z Pitzal - są na wyciągnięcie ręki, na mapkach jest wrysowany projekt od lat - całość dałaby przecież efekt rewelacyjny - 3 lodowce w kupie, ogromny obszar na dużych wysokościach, ale nie ma póki co - nie znam przyczyn.

Tytułem uzupełnienia, może się komuś przyda: ciekawą propozycją na dolinę Ötztal jest inne "kombi": Hochötz + Kuhtai + Sölden - różne warianty w zależności od ilości dni - całkiem finansowo OK to wygląda:

http://www.hochoetz.at/main/EN/HO/WI/PreiseInfos/SuperSkiPass/index.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będąc w Tuxie jest jeszcze szansa na pośmiganie w Zillertal Arenie w tym czasie?

Sezon według kalendarza w Zillertal:

Gerlos - Haberllifte 15.12.2010- 10.04.2011

Zell am Ziller - Zillertal Arena 04.12.2010- 25.04.2011

Fügen - Spieljoch 04.12.2010- 25.04.2011

Hochfügen 20.11.2010- 01.05.2011

Hochzillertal 03.12.2010- 01.05.2011

Mayrhofen - Zillertal 04.12.2010- 25.04.2011

Eggalm - Tux - Lanersbach 04.12.2010- 25.04.2011

Rastkogel - Tux - Vorderlanersbach 04.12.2010- 25.04.2011

Hintertuxer Gletscher(sezon zinowy) 09.10.2010- 06.05.2011

To jest zestawienie według kalendarza, a pogoda oczywiście weryfikuje wszystkie opcje, począwszy od permanentnej zimy, na wcześniejszym zamykaniu ośrodków z powodu niewystarczających warunków śniegowych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za przydatne wskazówki dzisiaj zarezerwowałem apartament w Solden 20-27.04. mam nadzieję że to dobry wybór tym bardziej, że to moje pierwsze święta poza domem...

Super wybór.:D:

Też bede..:D:D:D

No to chłopaki życzę Wam żebyście mieli jajka i kiełbasę;) w pocie wyświęcone:p

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kwaterka ile wyniosła w tym terminie ?

podaj jakieś szczegóły bo w piatek jadę na Stubai ale coś mnie nosi to i kwiecień może "zrobię "

Za 2 osoby dorosłe i dziecko 10 lat 109,-EUR/doba za apartament 2-pokojowy z wyposażonym aneksem kuchennym. Do dyspozycji mamy jaccuzi, saune fińską i parową. Przystanek Skibussa 50 m, do wyciągu Gaislachkogl 400 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...