Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc przy doborze damskiej narty.


Capri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nadszedł długo oczekiwany przeze mnie moment wymiany nart i mając świadomość, że będzie to "długoterminowy związek", proszę pomóżcie mi w wyborze. Przyznaję, że ja mam już lekki mętlik w głowie;)

1. Płeć - kobieta

2. Wiek - 21

3. Waga - 48

4. Wzrost - 167

5. Na nartach jeżdżę od 10 lat na tygodniowe wyjazdy w Alpy, czasem jakiś weekend/y w Czechach

6. Moje umiejętności określam na dobrą 6

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty - idą do wymiany

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - fischery drs też 10letnie ;)

9. Preferuję styl jazdy- w zależności od warunków i nastroju, ale mniej więcej wszystkiego po trochę. Czasem rekreacyjnie, a czasem wolę mocno "przycisnąć"

10. Upatrzyłem sobie narty - Rossignol Attraxion VIII

11. Mój budżet na narty to około - do 2000zł

Podsumowując może nie jeżdżę jakoś wybitnie technicznie, ale raczej żadna trasa nie jest mi straszna. W sklepie z kilku zaoferowanych upatrzyłam sobie owe rossi i tu już pytanie do Was, co o tym sądzicie? I co z długością? (w sklepie pan stwierdził, że 146 będą idealne..)

Pozdrawiam i będę wdzięczna za wszelkie wskazówki =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rodzinka właśnie była baaardzo zaskoczona propozycją tej długości, stąd chciałam zasięgnąć obiektywnej opinii ;) Ale cieszę się, że popieracie mój wybór, bo chociaż wiem, że to sprawa indywidualnego dobrania, to ich 8 miejsce w ski-teście trochę ostudziło mój entuzjazm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 154cm. Sprzedawcy chyba nie ufają w doświadczenie klientów ale czym się kierował ten koleś żeby zaproponować Ci aż tak krótką nartę to nie wiem. Kupując przekaż mu od nas żeby przeszedł na dział skarpetek i czapek. ;)

Moja rodzinka właśnie była baaardzo zaskoczona propozycją tej długości, stąd chciałam zasięgnąć obiektywnej opinii ;) Ale cieszę się, że popieracie mój wybór, bo chociaż wiem, że to sprawa indywidualnego dobrania, to ich 8 miejsce w ski-teście trochę ostudziło mój entuzjazm :)

Jeśli mówimy o najnowszym teście to nie wiedzieć czemu narty Rossignola były słabo przygotowane przez serwisantów :confused: i stąd nie zawsze dobre oceny.

Edytowane przez Ambro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Mi proponują krótsze narty, mimo że mają dłuższe rozmiary, więc mam wrażenie, że jest w tym jakaś tendencja zachowań sprzedawców. Mówię, że chcę 160 cm, mają takie, a proponują krótsze argumentując, że takie będą lepsze dla mnie. Nie słyszałam, żeby faceci mieli takie problemy... :rolleyes::

Ostatnio pytałam o męskie slalomki (pierwsza i druga półka Salomona i Rossignola), a Pan uparcie mnie przekonywał do damskich nart z średniej półki twierdząc, że na damskich będzie mi zdecydowanie lepiej. Być może miał rację, ale nie znał umiejętności (nie specjalnie mnie o to wypytał...). Gdyby stwierdził, że na tamtych sobie nie poradzę, są za trudne etc., zdecydowanie bym mu zaufała, ale nie polecił mi też łatwiejszych męskich slalomek, mimo że o to prosiłam.

Edytowane przez beved
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy sprzedawca ma niezbędną wiedzę niestety, a przekonanie, że na krótszych nartach jest łatwiej pewnie jeszcze będzie długo w obiegu. Ja przy wzroście 167cm jeżdżę na nartach 163cm, wcześniej jeździłam na 160 bez rockera i uważam, że dla mnie ta długość jest super i przyczynia się do robienia postępów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...