Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaki flex 90 czy 110


darkman83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam wielki dylemat ponieważ chcę zmienić buty, do tej pory jeździłem na Alpinach z flex 50 i postanowiłem po 4 latach końcu je wymienić. Jeżdżę już dosyć dobrze w skali od 1 do 10 to daje sobie 8 wiec potrzebuje czegoś lepszego i mam do wyboru Salomon Mission RS 8 z flex 90 sezon 10\11 cena 770zł lub Salomon Impact 10 z flex 110 sezon 08\09 cena 743zł. Które byście mi polecili czy przesiadka z flex 50 na 110 to nie jest tak czasem rzucanie się z motyka na słonce? I pytanie jeszcze jedno czy równica jest kolosalna miedzy 90 a 110? Dziękuje z góry za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impakt jest twardszym butem nawet jesli oba modele miałyby oznaczenie flex 90. buty dobierz wygodne i tak by dobrze trzmaly nogę a to sprawy indywidualne. Nie kieruj sie tylko flexem bo to parametr mocno niewymierny. Impact 110 to bardzo dobre ale rowniez bardzo twarde buty wiec trzeba dobrze zmierzyć by pozniej nie cierpiec, jesli bardzo dobrze jeździsz to jest to wybor dobry

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jak Ci się do tej pory jeździło przy większych prędkościach i ostrzejszej jeździe w butach z flexem 50? Pytam bo to "dość mięciutki" but i teraz chcesz się przesiąść na nawet 110.

Ja jak jeździłem dawno, dawno temu w Nordicach z flex 50-60 i zacząłem już naprawdę dociskać na krawędziach to więcej z tego było niebezpieczeństwa niż pożytku i komfortu. Przy max zapiętych klamrach to były kapcie nie buty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam wielki dylemat ponieważ chcę zmienić buty, do tej pory jeździłem na Alpinach z flex 50 i postanowiłem po 4 latach końcu je wymienić. Jeżdżę już dosyć dobrze w skali od 1 do 10 to daje sobie 8 wiec potrzebuje czegoś lepszego i mam do wyboru Salomon Mission RS 8 z flex 90 sezon 10\11 cena 770zł lub Salomon Impact 10 z flex 110 sezon 08\09 cena 743zł. Które byście mi polecili czy przesiadka z flex 50 na 110 to nie jest tak czasem rzucanie się z motyka na słonce? I pytanie jeszcze jedno czy równica jest kolosalna miedzy 90 a 110? Dziękuje z góry za odpowiedz.

Tylko 110 i tylko buty z 2010 /11 ,starszych nie polecam bo można się nadziać na bubel

Ja tak jak Boogie przedstawiam tylko subiektywną opinię .

Od kwietnia tamtego roku miałem już 3 pary butów .

Najlepsze -110 RC FISCHER szczerze polecam ,

potem jeden wyjazd dupowate Rossi 90 są za miękkie ,

teraz Rossi Radical110 3 miękkie i ciepłe ale nie tak wygodne jak fischery .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jak Ci się do tej pory jeździło przy większych prędkościach i ostrzejszej jeździe w butach z flexem 50? Pytam bo to "dość mięciutki" but i teraz chcesz się przesiąść na nawet 110.

Ja jak jeździłem dawno, dawno temu w Nordicach z flex 50-60 i zacząłem już naprawdę dociskać na krawędziach to więcej z tego było niebezpieczeństwa niż pożytku i komfortu. Przy max zapiętych klamrach to były kapcie nie buty.

Dokładnie tak samo jak Tobie dlatego chce je wymienić, dodam że za te Alpiny dałem 199zł wtedy w makro, wiec wyobraź sobie jaki to super but :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzam pytanie o flex

Wstyd się przyznać, jeżdżę już 6 sezon, a dopiero teraz postanowiłam kupić sprzęt. Buty zawsze były moim utrapieniem, bo za każdym razem coś nie pasowało. Teraz oceniam swój poziom na średnio zaawansowany, lubię szybką jazdę, na małym promieniu skrętu i b. dobrze sobie radzę z czerwonymi trasami, nawet tymi bardziej stromymi. Czarne też się trafiały, ale już nie szło tak gładko. A więc pytanie: jaki flex jest najlepszy w tej sytuacji?? (wzrost 160, waga 53kg). Pani w sklepie zaproponowała mi 50 (salomon divine nie pamiętam, ale chyba 4). Co o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać, jeżdżę już 6 sezon, a dopiero teraz postanowiłam kupić sprzęt. Buty zawsze były moim utrapieniem, bo za każdym razem coś nie pasowało. Teraz oceniam swój poziom na średnio zaawansowany, lubię szybką jazdę, na małym promieniu skrętu i b. dobrze sobie radzę z czerwonymi trasami, nawet tymi bardziej stromymi. Czarne też się trafiały, ale już nie szło tak gładko. A więc pytanie: jaki flex jest najlepszy w tej sytuacji?? (wzrost 160, waga 53kg). Pani w sklepie zaproponowała mi 50 (salomon divine nie pamiętam, ale chyba 4). Co o tym sądzicie??

Wybierz buty z indeksem 80, będzie OK pod warunkiem że nie kupisz za dużych, muszą być dopasowane idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz buty z indeksem 80, będzie OK pod warunkiem że nie kupisz za dużych, muszą być dopasowane idealnie.

tak, wiem że but musi na początku być bardzo ciasny i dobrze przylegać na długość jak i na szerokość stopy. Dzięki za info:) Jak ktoś ma jeszcze coś do powiedzenia na ten temat to byłabym bardzo wdzięczna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jak Ci się do tej pory jeździło przy większych prędkościach i ostrzejszej jeździe w butach z flexem 50? Pytam bo to "dość mięciutki" but i teraz chcesz się przesiąść na nawet 110.

Ja jak jeździłem dawno, dawno temu w Nordicach z flex 50-60 i zacząłem już naprawdę dociskać na krawędziach to więcej z tego było niebezpieczeństwa niż pożytku i komfortu. Przy max zapiętych klamrach to były kapcie nie buty.

Mam pytanie, jakie teraz masz buty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jakie teraz masz buty?

no właśnie żadne. to mój pierwszy sprzęt, zawsze wspierałam się na wypożyczalniach, raz lepszych raz gorszych. W końcu zmądrzałam i postanowiłam zainwestować we większa radość z jazdy:)

Łaaaa przepraszam nie doczytałam, że to pytanie nie do mnie, Jeszcze raz sorka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem że but musi na początku być bardzo ciasny i dobrze przylegać na długość jak i na szerokość stopy. Dzięki za info:) Jak ktoś ma jeszcze coś do powiedzenia na ten temat to byłabym bardzo wdzięczna. Pozdrawiam

Posłuchaj, nikt nie udzieli Ci wiążącej rady bo tu chodzi o Twoje stopy. Czuję się nieco bardziej kompetentny bo wszystkie moje dziewczyny:cool: mają Twoje parametry i wszystkie jeżdżą w butach o indeksie 80 i 90, nawet swoją księgową zapakowałem w takie buty mimo że jej umiejętności to najwyżej żałosne 4, ale daje sobie radę i wręcz twierdzi że dopiero teraz zaczyna panować nad nartami. Jaki wniosek ? Flex to sprawa drugorzędna, liczy się dopasowanie skorupy do stopy, można mieć dopasowane 80siątki i czuć się w nich znakomicie lub żle dobrane 60siatki w których każda godzina to tortura, bo są zbyt duże...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli!!!!!

oba buty pasują na stopę, są wygodne, spędziłeś w nich trochę czasu w czasie przymierzania, masz odpowiednie doświadczenie i wybór waha się tylko przez różnice flexu 90-110

to brałbym te twardsze bo buty tracą trochę flex z tego co słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj, nikt nie udzieli Ci wiążącej rady bo tu chodzi o Twoje stopy. Czuję się nieco bardziej kompetentny bo wszystkie moje dziewczyny:cool: mają Twoje parametry i wszystkie jeżdżą w butach o indeksie 80 i 90, nawet swoją księgową zapakowałem w takie buty mimo że jej umiejętności to najwyżej żałosne 4, ale daje sobie radę i wręcz twierdzi że dopiero teraz zaczyna panować nad nartami. Jaki wniosek ? Flex to sprawa drugorzędna, liczy się dopasowanie skorupy do stopy, można mieć dopasowane 80siątki i czuć się w nich znakomicie lub żle dobrane 60siatki w których każda godzina to tortura, bo są zbyt duże...

W pewnym sensie masz rację, ale jednak po coś ten flex jest. Nie oczekuję tutaj precyzyjnego podania parametrów flexu, ale wydawało mi się, że ta 50-tka oferowana przez babeczkę w sklepie jest trochę za miękka jak dla mnie.Dziękuję:)D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jakie teraz masz buty?

Od ładnych paru lat mam:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_buty&id_grupy=716&id_modelu=594

Zdecydowanie lepsza kontrola nad nartą, a ja wariat jestem i lubię porządnie docisnąć. ;)

No cóż, po paru godzinach na stoku przy mrozie -15 niestety odpinam dolne klamry po każdym zjeździe. To dlatego, że mam wysokie podbicie i troszkę uwierają. Do - 10 jest luzik nawet 10 godzin. :D

Jeśli mogę coś doradzić to trzymaj się skali od 80 do 100. Wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nie napisałem, że wyję do księżyca z bólu. ;)

Problem u mnie pojawia się tylko przy dużych mrozach, a i tu aż takiej tragedii nie ma.

Jeszcze trochę w nich pośmigam.

nie no, nie chciałem żeby mój wpis został odebrany w taki sposób :)

raczej wiadomo że masochistą nie jesteś i jakby był problem to byś mu sam zaradził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flex 50/ 60 to naprawdę miękki but. Dobry na początek jazdy. Właściwie kilka, pierwszych dni.

Dla kobiety kilka lat jeżdżącej 80/90 będzie dużo lepszy. Flex flexowi nierówny i trzeba przymierzać buty. Z mojego doświadczenia do damskich stóp najlepsze są Salomony, Dalbello, Rossi. Bo to bardzo dobrze wykonane i komfortowe buty, i świetny design.

Dla faceta flex 90 będzie lepszy, tylko kup buty w firmowym sklepie. W Makro towar jest gorszej jakości, nawet pozornie te same modele. A oszczędność też nie taka wielka jak się wydaje. But musi być przede wszystkim wygodny. Do tej pory jeździłeś w miękkich butach to i tak różnica będzie wielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj, nikt nie udzieli Ci wiążącej rady bo tu chodzi o Twoje stopy. Czuję się nieco bardziej kompetentny bo wszystkie moje dziewczyny:cool: mają Twoje parametry i wszystkie jeżdżą w butach o indeksie 80 i 90, nawet swoją księgową zapakowałem w takie buty mimo że jej umiejętności to najwyżej żałosne 4, ale daje sobie radę i wręcz twierdzi że dopiero teraz zaczyna panować nad nartami. Jaki wniosek ? Flex to sprawa drugorzędna, liczy się dopasowanie skorupy do stopy, można mieć dopasowane 80siątki i czuć się w nich znakomicie lub żle dobrane 60siatki w których każda godzina to tortura, bo są zbyt duże...

" Bzdura Tygodnia ":eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 110 i tylko buty z 2010 /11 ,starszych nie polecam bo można się nadziać na bubel

Ja tak jak Boogie przedstawiam tylko subiektywną opinię .

Od kwietnia tamtego roku miałem już 3 pary butów .

Najlepsze -110 RC FISCHER szczerze polecam ,

potem jeden wyjazd dupowate Rossi 90 są za miękkie ,

teraz Rossi Radical110 3 miękkie i ciepłe ale nie tak wygodne jak fischery .

echhh co Ty piszesz... but robiony kiedys zapewniam ze jego skorupa lata wytrzymała np buty Dachstein, klamry w super stanie...

Rosi? jak to jest masz 3 kurtki, 3 pary butów ;) a Ty je pod kolor kurtki kupowałeś ?

skoro masz tyle butów tzn ze źle dobrałeś:confused:;)

Asia Vi - proponuje iśc do sklepu dobrze zaopatrzonego...odradzam Makro i inne wielkie markety intersporty itp. Tam sprzet moze nie byc najlepszy, jak dla duzych sklepów robiony.

Asia - zarezerwowac 2 godzinki i mierzyć , mierzyc ;) bo to indywiduala sprawa. Salomon Inpact 9 jest tak twardy jak 110 :) - zwyczajnie musisz poczuc buta. Jesli Twoje umiejetnosci sa takie jak piszesz myslę ze 90 będzie dobrze, ale sprawdzić, musisz duzo par:) I wcale nie jest tak ze sezon 08/09 to buble... dobrze jeszcze takiego byta na ciepło uformowac ;) tyczy się wkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...