Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybieramy narty


maciek1504

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć - M

2. Wiek - 24

3. Waga - 61

4. Wzrost - 175

5. Na nartach jeżdżę od dziecka, "bardziej" od kilku sezonów , 6 dni austria/włochy + wekendy PL i CZ

6. Moje umiejętności określam na 6/5

7. Moje buty to - Rossignol exalt 80

8. ten sezon na Head shape one 163, r13,8 wczesniej shit

9. Preferuję styl jazdy: raczej szybko, po przygotowanych stokach, skręty dłuższe, ale lubię odcinkami skrócić.

10. Upatrzyłem sobie narty - z "lepszych" jeździłem tylko na tych headah, więc nie mam upatrzonego modelu

11. Mój budżet na narty to około -1000-1200 czy nowe czy używane to zobaczymy co wyjdzie.

Moje narty to jakiś head 170 r18 z makro za 400zł, przy większej prędkości zaczynały się ześlizgiwać z toru jazdy (zawsze ostrzone przed sezonem) więc w tym roku wypożyczyłem w zasadzie jakie były, a były shape one jak wyżej napisałem, różnica kolosalna, nagle mogłem spokojnie zrobić skręty na krawędziach bez żadnego ślizgania nawet przy większej prędkości. wiem że techniki brakuje ale chcę dalej się rozwijać i pytanie jakie narty mi pomogą a nie będą ograniczać jak poprzednie. ścigał się nie będę, chociaż próbowałem jeździć na rozstawionym gigancie i sprawiało mi to ogromną frajdę. próbowałem jeszcze z nartami head supershape ~155 r11 ale na tych nieco dłuższych było znacznie przyjemniej, i na rossignolach 155 r13 ale też z makro i też pojawił się problem uślizgiwania na twardym śniegu przy prędkości. i jakie propozycje w takiej sytuacji? czy długość ~163 do mojej wagi jest ok? niestety na dłuższej nie jeździłem poza moimi 170 ale te pozostawię bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem dwojakie opinie o tych nartach, tzn jedni piszą że super, a inni narzekają na ten patent z dwoma promieniami. jak to z tym jest, czy jest jakaś wyraźna różnica między nimi a nartami z jednym promieniu? proszę o wypowiedź osoby które mogą je porównać z innymi z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa promienie to marketing i nic więcej, narty jadą przeważnie takim promieniem jakim jest w stanie pojechać na nich narciarz, one same nie jadą. Jeździłem na nich i moim zdaniem jestem w stanie pojechać na nich bardzo wieloma promieniami ale uściślajac to dobrze jadą skręt średni i długi. Jest sporo nart, które mają stosunkowo krótki promień skrętu w danych technicznych a krótkim jeżdżą słabo za to fantastycznie ciągną długi skręt. Sam promień wynika tylko z geometrii narty i jest to liczba nie mówiąca całej prawdy oo nartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa promienie to marketing i nic więcej,

Nie do końca się mogę zgodzić z tym że dual radius w progressorach to chwyt marketingowy. Zgadza się narta pojedzie tak jak się ją porowadzi i przeważnie w tej narcie używa się większego promienia ,ale promień na dziobie zdecydowanie ułatwia inicjacje skrętu. Uważam też ze nie ma co patrzeć na ten krótszy promień jako promień główny bo można na tych nartach pojechać w krótkim ale wiąże się to z ciągłym dociskaniem dziobów. Po całym dniu chyba bym miał dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się mogę zgodzić z tym że dual radius w progressorach to chwyt marketingowy. Zgadza się narta pojedzie tak jak się ją porowadzi i przeważnie w tej narcie używa się większego promienia ,ale promień na dziobie zdecydowanie ułatwia inicjacje skrętu. Uważam też ze nie ma co patrzeć na ten krótszy promień jako promień główny bo można na tych nartach pojechać w krótkim ale wiąże się to z ciągłym dociskaniem dziobów. Po całym dniu chyba bym miał dość.

Prawie na każdych nartach można pojechać krótkim skrętem i wiąże się to przeważnie z jakimiś warunkami jak i umiejętnościami jadącego przedewszystkim, na jednych łatwiej, na innych trudniej, czasem więcej siły, czasem mniej itd. Promień to tylko geometria i czasami jego odczyt niewiele znaczy, niektóre narty z dużym promieniem pięknie sie prowadzą krótkim skrętem a czasem z małym promieniem dobrze ciągną długi skręt a w krótkim są takie sobie. Progressor 8 pojedzie krótkim skrętem ale przy wiekszej predkości ma tendencję do układania sie w lini spadku stoku, traci wtedy stabilnośc i pewnosć - taka jazda by tego uniknąć wymaga sporo umiejętności i siły, szybko doszedłem do wniosku, że męczyć te narty w krótkim to strata sił i czasu.. Jak dla mnie w średnim super, w krótkim tak sobie - a dwóch radiusów "za Chiny" nie wyczułem - jak i wielu innych rzeczy, które rózni producenci podają by zachęciś klienta . A co do inicjacji skrętu - jest ok ale podobnie jak w wielu innych nartach bez dualradiusa, wszystko zależy do czego porównać, zresztą te roznice ciężko wyczuć i ja ich często nie wyłapuję jakoś wyraźnie. Żebym nie był źlle zrozumiany - to bardzo fajne narty są a moja uwaga tyczy się tylko danych podawanych i możliwości tego sprzętu.

Edytowane przez mihumor
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Mam takie pytanie. Zastanawiam się nad zakupem nart tylko nie wiem, które wybrać. W sklepach jest ogromny wybór, w każdym doradzają mi inne i już sam nie wiem na co się zdecydować! Mam 18ocm wzrosty, ważę około 78kg. Na nartach jeżdżę od dziecka, ale nie powiem, że potrafię jeździć na poziomie zaawansowanym raczej wysoki poziom średnio-zaawansowany. Zdarzyło się, że raz 2 sprzedawców w 2 rożnych sklepach poleciło mi te same narty. Są to narty Head Shape Rx. Trochę o nich poczytałem, znalazłem trochę opinii i recenzji jak np: https://4narty.pl/recenzja-nart-head-shape-rx/   Może ktoś z Was ma lub miał takie narty i może coś o nich powiedzieć?!

Z góry dzięki, zależy mi na szybkich odpowiedziach bo sezon już się zaczął.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...