Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Styl klasyczny na carvingach...


frowyz

Rekomendowane odpowiedzi

No tak - ładnie ale... Jak dla MNIE to trochę za głębokie te skręty robią ;) Zbyt dużo prędkości wytracają......

pozory mylą

gwarantuję Ci ,że jadąc czysto na krawędziach przyspieszenie nart i uzyskiwane prędkości są znacznie większa niż podczas jazdy tzw. klasykiem (cokolwiek przez to rozumiemy:rolleyes: )

a tak w ogóle dyskusja na temat tego jaki styl jest najlepszy przypomina mi trochę rozmowy o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozory mylą

gwarantuję Ci ,że jadąc czysto na krawędziach przyspieszenie nart i uzyskiwane prędkości są znacznie większa niż podczas jazdy tzw. klasykiem (cokolwiek przez to rozumiemy:rolleyes: )

a tak w ogóle dyskusja na temat tego jaki styl jest najlepszy przypomina mi trochę rozmowy o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi:)

To takie przyspieszenie gdy na lodzie ja bym jechał na łyżwach a kolega na butach . Zdecydowanie na krawędziach pojadę wszędzie nawet na prostym stoku jak gdzie a na płaskich nartach będą stali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nie rozumiemy się. Nie znam ani jednego dobrego "carvingowca" który by nie potrafił jeździć tzw techniką "klasyczną".

Wątpię czy jest wogóle możliwe nauczenie sie jazdy na krawędziach bez podstaw "klasycznych".

a ja znam wielu 'carvingowców' (cudzysłów celowy!!!- oczywiście mówimy o innych narciarzach, choc tak samo nazywanych), którzy tego nie potrafia i widząc kilkunastocentymetrowe kopczyki śniegu bredzą coś o muldach, lodzie i nieprzygotowanym stoku..... ;)

Masz rację - to nie jest możliwe, ale usilnie propagowane przez jednodniowych instruktorów.... ;) (bez obrazy dla tych, których interesuje też efekt ich pracy a nie tylko 70PLN/h..... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja znam wielu 'carvingowców' (cudzysłów celowy!!!- oczywiście mówimy o innych narciarzach, choc tak samo nazywanych), którzy tego nie potrafia i widząc kilkunastocentymetrowe kopczyki śniegu bredzą coś o muldach, lodzie i nieprzygotowanym stoku..... ;)

Masz rację - to nie jest możliwe, ale usilnie propagowane przez jednodniowych instruktorów.... ;) (bez obrazy dla tych, których interesuje też efekt ich pracy a nie tylko 70PLN/h..... )

Wydaje mi sie iz rozmawialismy o ludziach którzy potrafia jeździć tzw "carvingiem" a nie tych którym sie tylko wydaje iz potrafią.

W jeździe "carvingowej" małe muldy nie przeszkadają.

Mi chodzi o to iz jazda na krawędziach raczej otwiera nowe możliwości niz coś zabiera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...