Narty - skionline.pl
Jump to content

WIND

Members
 • Content Count

  170
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

53 Excellent

About WIND

 • Rank
  Średnio zaawansowany
 • Birthday 07/01/1976

Personal Information

 • Imię
  Wojtek
 • Miejscowość
  Kruszyn

Ski equipment

 • Narty marka
  ROSSIGNOL 9X,VOLKL SL, VOLKL SC PSI
 • Buty marka
  NORDICA SPEEDMACHINE
 • Gogle
  UVEX

Skills

 • Styl jazdy
  CARVING
 • Poziom umiejętności
  7
 • Dni na nartach
  0
 1. Pozostaje Ci wziąć brzeszczot przeciąć swoje narty w kilku miejscach żeby się przekonać że narta składa się z wielu warstw nie tylko w centralnej części.
 2. http://www.elanskis.pl/rdzen.html http://sklep-*********/budowa-nart http://krystianokulewicznarty.blogspot.com/2014/04/jezeli-przeczytaliscie-moj-poprzedni.html
 3. cena pomijalna jeżeli dobrze pamiętam pomiędzy 20-30 euro (podniesienie krawędzi, ostrzenie, smarowanie)
 4. W zeszłym roku dałem narty do zrobienia w Cavalesse przy stacji kolejki na alpe cermis - narty przygotowane bez uwag. Sport Cermis Via Cermis, 1, 38033 Cavalese +44 139 731 3044 info@alpinresorts.com
 5. Jacku . Sam robię sobie narty od kilku lat. Zakładam że Bumer oddał swoje narty do serwisu maszynowego. Taki serwis w zdecydowanej większości charakteryzuje się tym iż dolna płaszczyzna narty jest delikatnie planowana, bok jest ostrzony na żądany kąt, smarowanie i gotowe. Podczas takiego serwisu podniesienie narty znika (trzeba je na nowo ręcznie zrobić prawidłem przed ostrzeniem bocznej krawędzi). Większość serwisów tego nie robi - bez specjalnego życzenie klienta - a każde nowe narty dziś wychodzą do sprzedaży z fabrycznym podniesieniem około 0,5 - 0,7. Drut powstaje na krawędzi podczas eksploatacji nart a nie podczas ostrzenia . Używanie diamentów lub kamienia ma na celu wykończenie krawędzi aby były dłużej ostre - bez wygładzenia, zahartowania (jak zwał tak zwał) krawędzie będą tępe po pierwszym dniu jazdy. Wg mnie dokładnie tak jak Bumer napisał zachowuje się mocno taliowania narta bez zrobionego podniesienia.
 6. Jakie ściągnięcie drutu po ostrzeniu? Po ostrzeniu wygładza się krawędź diamentem albo kamieniem. W tej sytuacji na 200% nie zostało zrobione podwieszenie - a ta narta jest mocno taliowania stąd taki efekt.
 7. No po prostu nie wierzę
 8. WIND

  pilne Soelden

  Z tego co się orientuję wjazd pod obydwa lodowce (dla osobówek ) jest otwarty tylko przed głównym sezonem - zarówno w tyg jak i w weekendy jest gratis. Kolejka na samych lodowcach działa od godz 9. Maximum Speed: 106,8 km/hDistance: 49,6 kmVertical: 8147 mSlope: 42°
 9. WIND

  pilne Soelden

  Ja jak jestem w Solden jak tylko mogę wciskam się zawsze pod sam lodowiec z rana - 1,5H jeździsz po lodowcu prawie sam zanim dojadą ludzie parkujący na dole.
 10. Zdjęcia w aukcji: http://allegro.pl/volkl-v-werks-rtm-84-181cm-i5788954785.html Mam problem we wgrywaniu tutaj zdjęć. Poproszę na PW o mail to prześlę.
 11. Witam. Chętnie sprzedam moje narty 2 letnie RTM 84 - stan b. dobry - standardowe ślady używania Racetiger SC PSI - stan niemal idealny. http://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,voelkl,v-werks-rtm,6955.html http://www.skionline.pl/sprzet/narty,10-11,voelkl,racetiger-sc-psi,4631.html W razie zainteresowania mogę przesłać dokładne zdjęcia.
 12. Tylko dlatego że stęskniłem się właśnie za "wioskowym mądralą" Mitkiem - Super książkowym narciarzem na 3+
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...