Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

ŚREDNIOzaawansowana narciarka - które narty najodpowiedniejsze?


GooGoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu rozglądam się za nowymi nartami i mam duży problem z wyborem tych NAJodpowiedniejszych, troszkę o mnie

1. Płeć - kobieta

2. Wiek - 23

3. Waga - 46 kg

4. Wzrost - 158 cm

5. Na nartach jeżdżę od 6 sezonów ( 7 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na mocne 4 słabe 5

7. Moje buty to - Nordica B7

8. Teraz jeżdżę na nartach/model -

Salomon CROSSMAX 700 długość 150

9. Preferuję styl jazdy krótkim skrętem, raczej rekreacyjną, ale chciałabym też spróbować jazdy na krawędziach, po przygotowanych stokach

10. Upatrzyłem sobie narty -

FISCHER MY STYLE EXHALE + V9 2010/2011 http://www.zawojski.pl/narty-fischer-exhale-rf-my-styl-cat-139-id-882.aspx 145 cm

Narty FISCHER VIRON 2.2. sezon 10/11 http://www.zawojski.pl/narty-fischer-viron-22-sezon-1011-cat-140-id-890.aspx 150 cm

Fischer RX Fire 145cm + FS10 http://www.snowsport.pl/index.php?mod=detail&id=1880

narty ATOMIC CLOUD 7

11. Mój budżet na narty to około - 1000 zł

Chciałabym kupić narty "rozwojowe" które będą ułatwiać mi skręty i jednoczesnie pomogą pozbyć się pojawiającego się od czasu do czasu "pługowania" , a później będę mogła uczyc sie na nich jazdy na krawedziach.

czy dobry kierunek obrałam jesli chodzi o proponowane przeze mnie narty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to można polecać tylko to, czego się samemu spróbowało, stąd może brak odpowiedzi na temat wymienionych przez Ciebie modeli.

Dlatego ja mogę zarekomendować tylko Volkla Attivę Estrellę, dla mnie są to super narty, świetnie się sprawdzają w trudniejszych warunkach, mnie pomogły zrobić duży postęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Cloud 9 boję się że mogą być troszkę za twarde jak dla mnie i mogę sobie z nimi nie poradzić, a head power one to zdecydowanie nie ta kategoria cenowa ;/

gdy zasugerowałam w sklepie narciarskim że może by tak ROSSIGNOL ATTRAXION III usłyszałam że to narta nie na moją wagę i wzrost. Dlatego sama już nie wiem na co sie zdecydowac..

Edytowane przez GooGoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie napisałem...

Ja polecałem te Cloudy 9 bo jeździ na nich żona dobrego kumpla (umiejętności 4 do 5) i chwali sobie. Kilka razy przejechała się na nich też moja kobitka (umiejętności 6 z małym hakiem) i też stwierdziła, że przyjemnie się na nich śmigało. Tyle, że moja już z nich dużo więcej wyciskała na stromych trasach i głównie na krawędziach.

Rozwijając wypowiedź, moja znajoma jeżdżąca średnio (158cm wzrostu, 53kg wagi) ma wielką przyjemność z jazdy na Cloudach 9, a moja połowica, która jeździ naprawdę dobrze wycisnęła z tych nart naprawdę sporo. Warto więc żebyś poważnie pomyślała o tym modelu Atomica.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Virony 2.2 będą ok jeśli jesteś na etapie, ze jeszcze pługiem Ci się zdarza pojeździć, możesz też wziasc wersję 4.4 - bedzie nieco ambitniej ale też poradzisz. Rossignol Attraction 1 może także być, myślę, że z Attraction 3 także sie zaprzyjaźnisz - to łatwe i przyjazne narty, żona je miała,waży 50 kg i stwierdziła,że dla niej za miękkie - tyle,że lepiej jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze takie hmm w sumie głupie pytanie - ale na co - jakies parametry, taliowanie ?? - powinnam zwracać uwagę przy kupnie nart? jaki promien skretu, gdzie jest zawarta informacja to twardości nart? szczerze mowiac jestem w tym temacie totalnie niezorientowana i nie wiem jak powinnam dobrać narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

duzo poczytałam o nartach i jestem prawie zdecydowana na Dynastar Exclusive active http://allegro.pl/narty-dynastar-exclusive-active-red-45-wawa-148-i1488477422.html , chcialam sie tylko upewnić przed wydaniem nie małej sumy czy to dobry wybór? czy nie będą to narty dla mnie za twarde, za ciezkie? no i jaka dlugosc? czy 148 cm będzie ok? czekam na jakieś podpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

duzo poczytałam o nartach i jestem prawie zdecydowana na Dynastar Exclusive active http://allegro.pl/narty-dynastar-exclusive-active-red-45-wawa-148-i1488477422.html , chcialam sie tylko upewnić przed wydaniem nie małej sumy czy to dobry wybór? czy nie będą to narty dla mnie za twarde, za ciezkie? no i jaka dlugosc? czy 148 cm będzie ok? czekam na jakieś podpowiedzi, pozdrawiam

Jestem szczęśliwą posiadaczką tego modelu (wersja z przed kilku lat) i po prostu kocham te narty - wiem, że już pisałam to nie raz, ale co tam ;)

Dobre narty za rozsądną cenę i do tego cieszą oko :o

Mamy podobne parametry fizjonomii (jestem nawet ciutkę niższa od ciebie - 155cm i 49kg), więc jestem dość wiarygodnym recenzentem w Twoim przypadku i nie mam żadnych problemów z tymi nartami. Są po prostu rewelacyjne, wiele na nich nauczyłam się i zrobiłam spore postępy. Są wymagające, a zarazem naprawdę dobrze panuje się nad nimi.

Ja mam długość 143cm i są dla mnie idealne, ale jednak różnią nas te 3cm.

Jak ogólnie wiadomo przy takim "ogromnym" wzroście jak nasz szczególnie ciężko coś wybrać, bo jednak nart w tym przedziale nie jest tak wiele i dodatkowo dochodzi kłopot z dociążeniem przy naszej wadze.

Co do tego modelu mogę cię uspokoić z perspektywy 3 sezonów na tych nartach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Panie i Panów.

Skoro o damskich nartach to sie chetnie podłącze. Chcialbym kupic narty zonie. Jej parametry ;-) 50 kg i 158 cm. zaawansowanie takie powiedzmy jezdzi calkiem dobrze i szybko ;-) na niebieskich szlakach, czerwone jakos zjeżdza , czarne - nie zbliza sie narazie ;-).

Najchętniej kupiłbym jakis produkt K2 ale tam skok 142 a pozniej 149 i moje pytanie czy 149 nie beda za długie? no i który model najlepiej?

cloudy 9 to drugi wybór ( bo ładne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...