Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wasze typy na marcowy weekend


sliwek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić sobie przedłużony narciarski weekend (12-15 marca) gdzieś w Austrii. Niestety specjalistą od Austrii nie jestem, wieć zwracam się o poradę ;)

Jako że wyjazd krótki (urlop... 2 dni), dobrze żeby nie było daleko i dało się przeskoczyć w 6-7h od granicy, tak żeby jeszcze pierwszego i ostatniego dnia pojeździć. Ośrodek nie musi być z tych największych, ale parę km ładnych, zróżnicowanych tras by się przydało, najlepiej z przewagą czerwonych. No i żeby był śnieg :))) I ładna pogoda :P

Pierwszy wybór padł na Katschberg raz, że blisko (z Radomska 800 km), a dwa - w tym terminie jest promocja 149 EUR za apartament 4 noclegi + skipass 3 dni.

Patrzyłem jeszcze na Zell am See, i dolinę Gastein, ale tam chyba obecnie jest nienajlepiej z warunkami.

Jeśli ktoś ma jakieś inne pomysły, to będę wdzięczny za podzielenie się nimi :)

A tak w ogóle, gdyby ktoś chciał się zabrać, to piszcie na PW, bo "mogę mieć" 2-3 wolne miejsca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, ja bym Ci poddał pod rozważenie pobliskie Turracher Hoeche - byłem tam w podobnym terminie w zeszłym roku i warunki zarówno śniegowe jak i ludzko-ilosciowe były cudowne. Zresztą można pojeździć w obu tych ośrodkach bo są bardzo blisko położone i ja bym celował w takie rozwiązanie - zwłaszcza,że masz je na jednym karnecie. Od granicy dojedziesz w 6-7 godzin bez problemu, ja z Wiednia do TH w zeszłym roku dojechałem w 2 godz 15 minTu masz kilka zdjęc z połowy marca zeszłego roku z TH:

http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=3812&catid=member&imageuser=6864

Edytowane przez mihumor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii w okolicach Kaprun są dobre warunki powyżej 2000m. W sobote wróciłem z Saalbach Hinterglemm, spędziłem też jeden dzień w Kaprun. W Hinterglemm na 1000m śniegu poza trasami nie ma, śnieg padał od 6 tygodni raz i większość śniegu płynie bo codziennie jest pełne słońce od niemal 3-4 tygodni. Trasy poniżej 2000m są oczywiście dobrze przygotowane, ale zjazdy na 1000m po godzinie 11 to już słaba przyjemność. Jest kasza po armatkach i muldy ciężkiego śniegu. Dosyć sporo lodu się pojawia po południu.

W Kaprun z drugiej strony warunki są super, tylko było - 20C przez zeszły tydzień i nie każdy lubi taki mróz. Spadło w zeszłym tygodniu ok 50cm śniegu i naprawde można pośmigać. Zależy co lubisz i jak jeździsz. Jak szukasz świeżego sniegu to raczej szukaj miejscowości powyżej 2000m, a jeśli wolisz cieplejsze klimaty i potrafisz radzić sobie w trudniejszych warunkach to niższe góry też będą ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hochkar może uda się zaliczyć "po drodze" :) Z Radomska to 600km, można 2h później wyjechać ;). Na 4 dni jazdy to jednak trochę mało tras jest.

Ja pojadę i po muldach, tyle że pozostali mogą trochę nosem kręcić. Wiadomo - najlepiej szeroko, równo i twardo, a już na pewno bez lodu. Poza trasami raczej szczęścia nie szukam, chyba że jest naprawdę ładna warstewka puchu :)

Nie wiem jak sytuacja na Katschbergu (wydawała się OK), ale po Twoim opisie Saalbach i Kaprun to zostaje w zasadzie lodowiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miejcie mi tego za złe, ale wybór padł jednak na Katschberg :D Gdybym jechał sam, to Nosal wygrałby zdecydowanie:D Póki co wyjazd w sobotę w nocy, powrót we wtorek w nocy :) Teraz pytanie do bywalców - ktoś zna jakąś dobrą kwaterę w okolicy? Patrząc na mapę to chyba najlepiej szukać czegoś w Sankt Margarethen im Lungau - najlepszy dostęp do kilku ośrodków?

Lepiej rezerwować czy szukać czegoś na miejscu? Wiem że to generalnie kwestia preferencji, ale czy są tu jakieś specyficzne uwarunkowania lokalne w tym terminie, o których mogę nie być świadomy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...