Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

13 marca - Kasprowy, Nosal, Mosorny Groń


Ewa78

Rekomendowane odpowiedzi

W niedzielę wybrałam się na Kasprowy, pogody nie sprawdziłam..bo zaspałam no i niestety jak się okazało Goryczkowa i Gasienicowa niestey z uwagi na halny były nieczynne

Ale skoro juz przyjechałam to i wyjechałm...

picture.php?albumid=233&pictureid=1862

a na górze aż żal...ze wszytko stało, ale tak wiało, ze trudno było ustać..

za to jakie zimowo - lodowe piękne widoki

picture.php?albumid=233&pictureid=1863

picture.php?albumid=233&pictureid=1864

Piękny czerwony ratrak przygotowany do pracy...oby jeszcze popracował..

picture.php?albumid=233&pictureid=1869

Niestety sytuacja bardzo szybko sie zmieniała mój wagonik był ostatni około 10:00 kolejke zamkneli...dmuchało okrutnie..

Po mało udanym Kasprowym postanowiłam wybrac sie na Nosal, co mnie tam powaliło to krzesło...no jesli mówic ze Gat -owskie osrodki to skanseny...to co powiedzieć o tym krzesle..

picture.php?albumid=233&pictureid=1866

warunki były podłe powiem szczerze, muldy muldy cukrowy snieg i ciepło na potegę, stok wyglądał jak przeorany...

picture.php?albumid=233&pictureid=1867

picture.php?albumid=233&pictureid=1868

nie zabawiłam tam zbyt długo, warunki nie szczególne...ludzi umiarkowanie, pogoda coraz mniej łaskawa..słoneczko zaczynało sie chować..

Niedosyt poczułam i mysl przyszła jeszcze taka, a moze Mosorny Groń wracajac do domu? a czemu nie, ten stok nigdy nie zawodzi.

picture.php?albumid=233&pictureid=1872

no i pusto moi drodzy, pusto i oczywiście na górze muldy, ale co zrobić, ciepło...snieg wszedzie miał wyglad cukrowy

Babia cały czas majestatycznie spoglada na Mosorny Groń

picture.php?albumid=233&pictureid=1871

Tam zakończyłam swój dzień

picture.php?albumid=233&pictureid=1870

Dzień udany - maraton był niezły w poszukiwaniu dobrego sniegu, ale mimo cukrowych stoków, słoneczko było, dobry humor również.

A każdy dzień spędzony na stoku to dobrze spędzony dzień.

Edytowane przez Ewa78
  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna relacja. Szkoda, że Kasprowy stał.

Krzesło na Nosalu to ktoś już pisał, że tam nie może być większego krzesła, bo trasa nie pozwala i dodatkowo do tego antyku ma się sentyment.

Masz może więcej fot z Mosornego? Jestem ciekawy co się tam zmieniło. Po zdjęciu widzę stojącą armatkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna relacja!

O ile się nie mylę,to pierwszy raz jechałaś na Kasprowy?Współczuję,że debiut nie poszedł po myśli. :(

Ja bym mimo tego choć raz zjechał Gąsienicową,a później wyszedł z buta i zjechał Goryczkową na sam dół,jak Marboru. ;):cool:

Na Nosalu jeszcze nie jeździłem,w końcu muszę tam kiedyś zawitać.Jednak po ostatnich relacjach,chyba zaczekam na odpowiednie warunki... :P

A Mosorny jak zawsze niezawodny! :cool: Lubię to miejsce,może w przyszłym sezonie zaliczę,jak już będzie "po wszystkim"... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna relacja!

O ile się nie mylę,to pierwszy raz jechałaś na Kasprowy?Współczuję,że debiut nie poszedł po myśli. :(

Ja bym mimo tego choć raz zjechał Gąsienicową,a później wyszedł z buta i zjechał Goryczkową na sam dół,jak Marboru. ;):cool:

Johnny ja na Kasprowym jeździłam już na nartach, to nie był mój debiut....wiem ze to obciach wjechac i zjechać...kolejką... ale byc, a nie być, tyz źle.

Relacja jest. W niedziele Marboru by nie zjechał no chyba ze mu by nart nie szkoda bylo...kamienie...kamienie

Edytowane przez Ewa78
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna relacja. Szkoda, że Kasprowy stał.

Krzesło na Nosalu to ktoś już pisał, że tam nie może być większego krzesła, bo trasa nie pozwala i dodatkowo do tego antyku ma się sentyment.

Masz może więcej fot z Mosornego? Jestem ciekawy co się tam zmieniło. Po zdjęciu widzę stojącą armatkę:)

Slash0r - na Mosornym byłam kilka razy w tym roku...zmieniło sie wiele jest albo 12 albo 13 armatek i 12 dysz, hmmm albo 13 dysz...juz nie pamietam teraz nie liczylam, ale bylam poczatkiem lutego i relacje zamieściłam, uprzednio dokladnie wypytałam o te armatki i dysze.. Prawda taka ze ile razy tam nie pojade warunki są! mało ludzi! widoki zajefajne! No i Babia stoi i patrzy Ci centralnie w ten stok i na narciarzy:rolleyes:mozna odplynac :rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slash0r - na Mosornym byłam kilka razy w tym roku...zmieniło sie wiele jest albo 12 albo 13 armatek i 12 dysz, hmmm albo 13 dysz...juz nie pamietam teraz nie liczylam, ale bylam poczatkiem lutego i relacje zamieściłam, uprzednio dokladnie wypytałam o te armatki i dysze.. Prawda taka ze ile razy tam nie pojade warunki są! mało ludzi! widoki zajefajne! No i Babia stoi i patrzy Ci centralnie w ten stok i na narciarzy:rolleyes:mozna odplynac :rolleyes:

Racja! Pisałaś wszystko:)

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=12804&highlight=mosorny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny ja na Kasprowym jeździłam już na nartach, to nie był mój debiut....wiem ze to obciach wjechac i zjechać...kolejką... ale byc, a nie być, tyz źle.

Relacja jest. W niedziele Marboru by nie zjechał no chyba ze mu by nart nie szkoda bylo...kamienie...kamienie

Ale "spaliłem jasia"... :o:o

Aż tak źle na tym Kasprowym?Dziś patrzyłem na strony PKL i podawali brak warunków,ale też pisało coś o przerwie technicznej. :rolleyes:

Najwidoczniej ten halny i wysokie temperatury zepsuły warunki do reszty. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale "spaliłem jasia"... :o:o

Aż tak źle na tym Kasprowym?Dziś patrzyłem na strony PKL i podawali brak warunków,ale też pisało coś o przerwie technicznej. :rolleyes:

Najwidoczniej ten halny i wysokie temperatury zepsuły warunki do reszty. :(

z uwagi na zblizajacy sie koniec Twojej wolności wybaczam;)

chyba faktycznie sie stresujesz..ostresuj sie:p

nie no na Kasprowym nawet jak pi...dzi to jest ok:) taka specyficzna góra.

warunki hmmm - no moze ten lod bo jakos niebyło widac złych az tak prognoz, ale wiesz co halny potrafi.

PS w ZYWCU DMUCHO..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zjechałby, zjachał :D dwa tygodnie bez nart - a człowieka już nałóg telepie ;)

Ewo relacja bardzo fajna :)

Marboru, zobacz zdjecia Bończy z 75 -lecia... porównaj moje z ratrakiem i jego bez ratraka:)

mysle Mariusz ze było by Ci szkoda:) nart, wiało i wieje, zwyczajnie halny i ciepło jakie niesie topi snieg w mgnieniu oka, tylko do jutra bedzie ciepło:D w pt znowu ma byc minus;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru, zobacz zdjecia Bończy z 75 -lecia... porównaj moje z ratrakiem i jego bez ratraka:)

mysle Mariusz ze było by Ci szkoda:) nart, wiało i wieje, zwyczajnie halny i ciepło jakie niesie topi snieg w mgnieniu oka, tylko do jutra bedzie ciepło:D w pt znowu ma byc minus;)

Ewa... :)

Jak do roboty jeżdżę i po drodze widzę jeden z świętokrzyskich stoków...który całkowicie bez śniegu jest - to mam na Niego ochotę ;)

Cóż - jest się tym Nartoholikiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa... :)

Jak do roboty jeżdżę i po drodze widzę jeden z świętokrzyskich stoków...który całkowicie bez śniegu jest - to mam na Niego ochotę ;)

Cóż - jest się tym Nartoholikiem :D

no ok:) Nartoholik

ale nie wydajesz sie byc takim co o narty nie dba, sorry ale nie dam wiary:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z uwagi na zblizajacy sie koniec Twojej wolności wybaczam;)

chyba faktycznie sie stresujesz..ostresuj sie:p

nie no na Kasprowym nawet jak pi...dzi to jest ok:) taka specyficzna góra.

warunki hmmm - no moze ten lod bo jakos niebyło widac złych az tak prognoz, ale wiesz co halny potrafi.

PS w ZYWCU DMUCHO..

Dzięki! ;)

A jednak coś pozjeżdżać by się dało,oto fragment relacji Bończy:

... Warunki w Kotle Gąsienicowym, w górnej części rewelacyjne. Ponoć jednak na dole występuje brak śniegu, co dzisiaj zatrzymało wyciąg krzesełkowy.

Najwytrawniejsi narciarze, a w zasadzie jedna narciarka ;) mimo to zjeżdżali kotłem i podchodzili do góry na nogach. Ponoć warto było.

...

No chyba,że się sporo zmieniło przez te dwa dni. :o;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasprowy jest blisko, rozważam jeszcze przyszły weekend i drugie podejscie.. nie chodzi tu o zaliczenie, ale bycie tam:)

Trzeba sie szybko organizować, bo zima w tym roku nie była łaskawa dla narciarzy. Dzis rano poczułam u mnie nad rzeka zapach wiosny, nie zebym wiosny nie lubiła - ale jak sie posmakowało nart - to człowiek rozdarty - zima, czy wiosna;)

Bończa napisał również ze szkoda nart;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planowałem majówkę,ale chyba nic z tego nie będzie. :o:(

Raz,że śniegu nie ma,a dwa wydatki... :eek:;)

a to na 200 os wyprawiasz;)

widzisz ja sie buduje..wydatków tyle ze ho ho...ale zawsze cos sie wykombinuje, jak juz faktycznie kasy braknie zawsze mozna zrobić mały rekonesans szlakówpo Pilsku Romace Rysiance:) Kasprowy będzie stał w przyszłym roku, nie dasz rady teraz to dasz za rok:rolleyes:

z ta majówką moze byc kiepsko...bo sniegu mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to na 200 os wyprawiasz;)

widzisz ja sie buduje..wydatków tyle ze ho ho...ale zawsze cos sie wykombinuje, jak juz faktycznie kasy braknie zawsze mozna zrobić mały rekonesans szlakówpo Pilsku Romace Rysiance:) Kasprowy będzie stał w przyszłym roku, nie dasz rady teraz to dasz za rok:rolleyes:

z ta majówką moze byc kiepsko...bo sniegu mało

Wbrew pozorom 1 maja to idealny czas na nartowanie na Kasprowym. :cool:

Tutaj możesz sobie poczytać relację sprzed dwóch lat.

W tym roku już pewnie tak pięknie nie będzie,choć prognozy nie wyglądają źle. :rolleyes:

Ale pewnie teraz to więcej na wyprawach w góry czasu spędzę lub na... rybkach. :)

Moje wydatki nie kończą się na ślubie,mam na oku pewną działkę w okolicach... Żywca. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku już pewnie tak pięknie nie będzie,choć prognozy nie wyglądają źle. :rolleyes:

Ale pewnie teraz to więcej na wyprawach w góry czasu spędzę lub na... rybkach. :)

Moje wydatki nie kończą się na ślubie,mam na oku pewną działkę w okolicach... Żywca. ;)

ale mam teraz banana:) taka pogoda, to ja rozumiem:)

Zywiec piekne ma okolice;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna relacja Ewo. Szkoda tylko, że przejechałaś troszkę kilometrów i nie pośmigałaś na Kasprowym. No ale Nosal obaczyłaś z kilkoma zjazdami i na miłym dla mnie Mosornym trochę pojeździłaś. :)

Ze mna to jest tak, lubie jeździć autem, lubie jeździc na nartach, Zakopane..to tylko 90km - rzut beretem:)

Jeszcze pośmigam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 Marca

pani EWA opisala 13 a ja tak niechcący podam opinie z 20 marca

JAk wiem jest to jeszcze kalendarzowa zima, Od piatku sypnelo powedzmy z 15- 20 cm świeżego śniegu.

NA SOLISKU rano mgła, na Julianach widoczność na 5 metórw . Golgota fajnie przygotowana. OK 11 pojawia sie slonce na MAŁYM SKRZYCZNYM .... jutro wkleje fotki z komórki .ale co mnie bardzo zaskoczyło -wile barów zamkniętych a ja lubie zjeśc karczek czy szaszlyk - i nie było . Wiele osób poszukiwało takiego małego budnynku o nazwie toaleta........ a jak to odszukały to bardzo niemiły widok... CZym MY chcemy przyciagnąc turystow do Szczyrku - niskim poziomem uslug ..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...