Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

14 Miejsc na Wiosenną jazdę


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

JACK :

Jest więcej niż trzy chałupy (zobacz na satelitę ) .

Tutaj podaję LInk do biura wynajmującego kwatery.

Na satelite patrzec nie musze, bo bylem tam wielokrotnie.

To byla przenosnia. Szkoda ze niektorzy tego nie lapia.

To nie jego z buta poptraktowalem a jakiegos gryzpiorka ktory nie mial pojecia o czym pisze.

Nie wydaje mi się by ten "gryzipiórek" nie wiedział o czym pisze .

Zacytuję tu księdza Tischnera:

Bo tak ogólnie, toś był mądry, ale konkretnie, toś głupi. A Stasek był mądry konkretnie. I to jest hrubo róźnica: być mądrym ogólnie i być mądrym konkretnie.

No i ten gryzipiórek czy Rosignol jest mądry ale tylko ogólnie bo penie ani jeden ani drugi(ten drugi to zresztą stwierdza) w tym ośrodku nie byli, natomiast JACK jest mądry konkretnie bo był tam i to jak stwierdza wielokrotnie.

Sławku nie obraź się ale wolę "puste" artykuły z innych serwisów niż czytanie Twoich zaczepnych postów.

Ja te artykuły czytam i dla mnie są wartościowe .

Źle zrozumiałeś moje stwierdzenie "puste".

Tak owszem są wartościowe, przy czym wiem że są forumowicze(ja się również do nich zaliczam) którzy jak otwierają wątek który się nie mieści na monitorze to nawet nie wnikają o czym to jest. Więc ja bym to raczej widział tak: znajdujemy coś w sieci co uznajemy że powinno się pojawić na naszym forum opisujemy to własnymi słowami w kilku zdaniach, a dla zainteresowanych podajemy link do całego artykułu.

I tak na pewno osiągnie się zdecydowanie większe zainteresowanie danym zagadnieniem.

Więc kolego Marboru "puste" miałem na myśli "pójście na łatwiznę" i pisanie na forum przy pomocy myszy[kopiuj-wklej] i nie odnosiło się w nawet minimalnym stopniu do treści przekopiowywanych przez Ciebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrozumiałeś moje stwierdzenie "puste".

Tak owszem są wartościowe, przy czym wiem że są forumowicze(ja się również do nich zaliczam) którzy jak otwierają wątek który się nie mieści na monitorze to nawet nie wnikają o czym to jest. Więc ja bym to raczej widział tak: znajdujemy coś w sieci co uznajemy że powinno się pojawić na naszym forum opisujemy to własnymi słowami w kilku zdaniach, a dla zainteresowanych podajemy link do całego artykułu.

I tak na pewno osiągnie się zdecydowanie większe zainteresowanie danym zagadnieniem.

Więc kolego Marboru "puste" miałem na myśli "pójście na łatwiznę" i pisanie na forum przy pomocy myszy[kopiuj-wklej] i nie odnosiło się w nawet minimalnym stopniu do treści przekopiowywanych przez Ciebie.

Mi wszystkie wątki mieszczą się na ekranie :cool:

Widzisz i tu się znowu nie zgadzamy, mamy odmienne zdanie i spojrzenie na forum.

Bo widzisz, ja wolę wkleić treść artykułu w całości bo twierdzę, że wklejenie samego linku z poprzedzającym go jednym, dwoma zdaniami nie stanowi dla większości zachęty do czytania - i to właśnie jest pójście na łatwiznę.

Nieskromnie rzecz ujmując myślę, że moje pojmowanie tego "problemu" jest bardziej właściwe, ponieważ w większości tych, w ogóle mało czasochłonnych czynności ;) kopiuj-wklej...wywołuje dyskusję na forum Forumowiczów, powoduje to, że jest zdecydowanie więcej odsłon takich Tematów...

...i ogólnie, w efekcie na Skionline można znaleźć praktycznie wszystko - a to podnosi niewątpliwie jakość Forum.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieskromnie rzecz ujmując myślę, że moje pojmowanie tego "problemu" jest bardziej właściwe, ponieważ w większości tych, w ogóle mało czasochłonnych czynności ;) kopiuj-wklej...wywołuje dyskusję na forum...

No raczej:rolleyes::

Na 100 ostatnio otwartych tematów bez odzewu pozostało:

Twoich 30

moich 4

Bończy 12

Osoba Bończy nie pojawia się dlatego że jest moderatorem tylko dlatego że zakłada tematy według schematu który opisuję pw.

No i może jeszcze Boogie 11

Wychodzi na to że obaj odstajemy od normy, przy czym ja przez skromność wrodzoną nie zamierzam polemizować który z nas w złym kierunku odstaje;).

Od Jacka nauczyłem się tylko jak krytykować innych na forum .:mad:

Oj tam, nie przesadzaj JACK nie krytykuje nikogo z forum, tylko jakiegoś pismaka który korzystając z okazji że jest "sezon ogórkowy" pisze na temat ich wyrobu, tyle że ogórków się nie wyrabia tylko produkuje, po prostu nie ma za bardzo pojęcia o tym co pisze i nie jest to odosobniony przypadek. Ostatnio czytałem w mojej fachowej prasie wypociny mojego kolegi po fachu, no i powiem że takich pierdół to dawno nie czytałem:eek:, począwszy od technologi produkcji, na sprzedaży skończywszy:cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię Jack-a i fajnie by było gdyby swoją wiedzą podzielił się ze mną bo może namówię żonę by raz spędzić urlop w "zimnych krajach"

Naprawdę warto, bo to dopiero daje możliwości porównania tego co u nas z tym "innym światem narciarskim". Ja staram się spedzać 2 tygodnie w Alpach a resztę Kraj. Jak masz ochotę to pytaj, bo troche też już widziałem i zjeździłem. A i dla żony też się coś znajdzie do spędzenia miło czasu, jak ty będzisz dawał czadu.:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej:rolleyes::

Na 100 ostatnio otwartych tematów bez odzewu pozostało:

Twoich 30

moich 4

Bończy 12

Osoba Bończy nie pojawia się dlatego że jest moderatorem tylko dlatego że zakłada tematy według schematu który opisuję pw.

No i może jeszcze Boogie 11

Wychodzi na to że obaj odstajemy od normy, przy czym ja przez skromność wrodzoną nie zamierzam polemizować który z nas w złym kierunku odstaje;)

Skoro robisz takie podsumowania, to zrób proszę jeszcze podsumowanie w podziękowaniach za te posty i liczbie wyświetleń.

Wówczas Obraz jakości pisania mojego i Twojego będzie trochę bardziej wiarygodny Mądralo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, z tego co pamietam z j polskiego , to ogorki sie hoduje.....:)

No to muszę Cię zmartwić, szkoła do której uczęszczałeś wprowadziła Cię w błąd. Owszem nad ogórkiem mogą być prowadzone prace hodowlane celem uzyskania nowych odmian, ale to co nabywasz w sklepie/na straganie jest efektem produkcji:).

Skoro robisz takie podsumowania, to zrób proszę jeszcze podsumowanie w podziękowaniach za te posty i liczbie wyświetleń.

Wówczas Obraz jakości pisania mojego i Twojego będzie trochę bardziej wiarygodny Mądralo.

Wiesz, tyle że opcja podziękowań, reputacji pojawiła się na forum troszkę wcześniej niż Ty na tym forum, a jeszcze troszkę wcześniej to było tak że było widać ilu jest użytkowników forum i nawet prezes nie widział kto jest, tylko się pytał np o północy "kto tu jeszcze jest?". Tak że nie mądrzyj się...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tyle że opcja podziękowań, reputacji pojawiła się na forum troszkę wcześniej niż Ty na tym forum, a jeszcze troszkę wcześniej to było tak że było widać ilu jest użytkowników forum i nawet prezes nie widział kto jest, tylko się pytał np o północy "kto tu jeszcze jest?". Tak że nie mądrzyj się...:cool:

Mowa jest o ostatnio 100 rozpoczętych Postach, sam o nich wspominasz - więc nie przeinaczaj całej dyskusji, że kiedyś to było tak, a teraz inaczej...szczerze, to mam to gdzieś jak było kiedyś - ważne jest tu i teraz.

Więc co, może przeliczysz jak tak dobry jesteś z matematyki?

...cóż, pewnie tego nie zrobisz, bo Demagogię masz opanowaną do perfekcji - jak zawsze zresztą...a fakty i rzeczywistość są zgoła inne...nie pierwszy to i ostatni raz zresztą.

Dyskutować z Tobą nie ma sensu.

Jak Ci moje pisanie przeszkadza to jest taka opcja "ignoruj"...będzie po kłopocie...a ja też będę bardziej zadowolony jak w "moich" wątkach nie będę Cię widział.

pozdrawiam

Mariusz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego SB czytałem dzisiaj kolegi opis ośrodka :

I to jest odpowiedź jakiej spodziewam się otrzymać na forum . Brawo

Natomiast kolega Jack odpowiada :

I czego dotyczy ta odpowiedź ?

Nawet jak był 20 razy to co widział oprócz śniegu , nart i 3 chałup ?

Rozgraniczmy subiektywne oceny od wartościowych opisów .

Dla mnie laika w sprawach Alp artykuł "gryzipiórka" przekazał dużo wiedzy .

Od Jacka nauczyłem się tylko jak krytykować innych na forum .:mad:

Rossi, 20 razy w Chamonix nie bylem. Tylko 5 razy.

Moja opinia na temat Argentiere, jazdy po "lodowcu" po ktorym sie tam nie jezdzi tak jak napisalem to doswiadczenie wlasne. Oprocz tego ze tam bylem, mam przyjemnosc miec w tej okolicy znajomego, ktory pracuje w tym osrodku.

Oprocz tego koledzy spedzili tydzien mieszkajac w hotelu w Argentiere i psioczyli niesamowicie na ta wioche, w ktorej nie ma co robic.

A Chamonix to rowniesz tanie hoteliki i pensjonaty, super restauracje i kafejki.

Zerknalem na kolejne miejsca opisane w tym artykule i pelno w nim niescislosci. Blednych informacji, czy kontrowersyjnych tresci.

Jakim cudem np autor poleca mieszkac w Zermatt, a Chamonix uznaje za snobistyczne? Skad te kryteria sie wziely? Jesli Chamonix za drogie to jednak Cervinia powinna byc polecana bo tansza!

Laax moze i jest slynne dla snowboardzistow, ale ja wybralem Flims do mieszkania, duzo lepsza lokalizacja. Swoja droga osrodek to 3 miejscowosci Flims, Laax i Falera. A sam lodowiec jest malenki.

Stubai jako najlepszy osrodek dla rodzin z dziecmi? Hmmm nie sadze.

Ja z dzieckiem wole jechac do Serfaus, Nassfeld, czy Obergurgl.

W Stubai tez bylem i wiem dlaczego z synem tam nie pojade, a do osrodkow ktore wymienilem w Austrii jak najbardziej i to w kwietniu spokojnie na nartach tam pojezdze (no moze za wyjatkiem Nassfeld).

Moze dla Ciebie Rossi to ceny artylul, jak dla mnie wprowadza ludzi w blad niepotrzebnie i nierzetelnie opisuje sytuacje.

Ale to moja subiektywna opini, do ktorej jak sadze mam prawo.

Jesli chcesz sie sugerowac wyborem stacji na kwiecien sugerujac sie tym artykulem, prosze bardzo, ja nie skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co, może przeliczysz jak tak dobry jesteś z matematyki?

A nie no pozostawię to Tobie, dowartościujesz się, czasu masz dużo to działaj:p

Jak Ci moje pisanie przeszkadza to jest taka opcja "ignoruj"...będzie po kłopocie...a ja też będę bardziej zadowolony jak w "moich" wątkach nie będę Cię widział.

Jasne, marzyło by Ci się to i zresztą nie tylko to:p, ale nie licz na to:p:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pyta to uściślam, uściślę jeszcze że ogórków nigdy nie produkowałem, jak i również nie hodowałem, ale nie zarzekam się, bo nigdy nie wiadomo co człeka w życiu spotka:p.

Nie o to chodzi;) Tylko o to, że takie kłótnie czy dziwne wymiany zdań, jak te z marboru nie mają za bardzo sensu. Każdy ma swoje zdanie, pisze co myśli. Macie jakieś napięte relacje między sobą, to załatwcie to na PW;)

I teraz napiszę coś za co może nie będziesz pałał do mnie sympatią, ale odstraszasz ludzi Sławku, nowi lubią uciekać do konkurencji, bo często w sposób dla nich nieprzyjemny komentujesz ich pierwsze posty:eek: Nie chcę mieć z tobą "na pieńku", chciałem Ci to napisać, abyś troszkę zrozumiał rację innych i to, że każdy może mieć - co prawda nie zawsze słuszne, ale odmienne zdanie od twojego;) Rozumiem, że jesteś moderatorem i masz prawo narzucać porządek, ale szanujmy osoby, które udzielają się na forum, bo to społeczność bez ludzi istnieć po prostu nie będzie. A trzeba powiedzieć, że wiele ludzi nie pisze tu tak po prostu, żeby coś napisać i podbić licznik postów;) Tą wypowiedzią nie przyjmuję żadnej ze stron konfliktu...

I wróćmy do tematu wątku, EOT. Bo Jack pisze z sensem a wy tu się kłócicie.

Edytowane przez Slash0r
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie no pozostawię to Tobie, dowartościujesz się, czasu masz dużo to działaj:p

Jasne, marzyło by Ci się to i zresztą nie tylko to:p, ale nie licz na to:p:D

Nie masz się czym martwić o moje dowartościowanie, i poczucie humoru - bo rozbawiasz mnie do łez swoim pisaniem i udowadnianiem racji :D :D :D

Co do tego drugiego - niezbyt obchodzi mnie to kim Tu jesteś...

...niestety z pewnością nie Przykładnym, Wzorowym (takim jest dla mnie Rafał - Bończa) i Odpowiedzialnym Moderatorem...a to, że ktoś powierzył Ci tę funkcję - niestety popełnił błąd (w moim mniemaniu)...

...a szkoda, bo na jakość Forum wpływają niestety Moderatorzy....według definicji zresztą.)

PS. Slash0r - sorry za offa...nie zamierzam już więcej dyskutować z SB. No i dzięks za mądre słowa.

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stubai jako najlepszy osrodek dla rodzin z dziecmi? Hmmm nie sadze.

No bo jest klub Myszki, a w każdym innym ośrodku jest tylko Kaczora, albo Misia Stramusia:p.

Pisze też że najdłuższy zjazd na Stubai to 4 km, co on to za pierdoły rozprawia:rolleyes:, ja już nie pamiętam dokładnie ale tego zjazdu to jest z 10 km na pewno:cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 10 km, to trasa tzw Wilde Grub, po której nie jeździ ratrak i nie utrzymywana sztucznie. Tzw dla orłów. oznaczona nr 14. Niektórzy ją polecają na skitury.

Dalbym glowe ze 5 lat temu gdy nia jezdzilem byla przejechana przez ratraki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalbym glowe ze 5 lat temu gdy nia jezdzilem byla przejechana przez ratraki.

I ja ale 4 lata temu, a znajomi byli w tym roku i też nią zjeżdżali, co prawda nie pytałem ich czy była ta trasa wyratrakowana ale oni to niedzielni narciarze więc domniemam że by nie jeździli nią gdyby było inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalbym glowe ze 5 lat temu gdy nia jezdzilem byla przejechana przez ratraki.

Może ci się tak zdażyło, bo na niższym odcinku, jak pamiętam jest poprowadzona drogą. Ja jeźdźiłem tam parę razy i takiego szczęścia nie miałem. Ale nie zaprzeczę, że tak mogło być.

Na mapach, zresztą oznaczana jest ona linią przerywaną w odróżnieniu od innych. Można sie wszystkiego tam spodziewać.

Edytowane przez mareknot
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...