Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

14 Miejsc na Wiosenną jazdę


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Narty po sezonie? Tylko na wiecznie pokrytych śniegiem alpejskich lodowcach. Oto 14 najlepszych takich miejsc w Europie:

1. Argentiere - Francja

Jeździć u stóp najwyższej góry Europy Mt Blanc (4810 m nad poziomem morza), w słynnej dolinie Chamonix - to nie marzenie. Można to zrobić na jednym z najpiękniejszych lodowców na naszym kontynencie.

Najdłuższy zjazd: z Les Grands Montets do Argentière (8,5 km długości oraz 2000 m różnicy poziomów)

Najlepiej mieszkać w: Argentière (samo Chamonix jest snobistyczne i drogie)

www.chamonix.com

2. Girose i Mont de Lans - Francja

Oba lodowce znajdują się w Les Deux Alpes - jedna z bardziej znanych francuskich stacji narciarskich. Na Girose - z mniejszą liczbą tras, prawie wyłącznie łatwych - kolejka dociera aż na wysokość 3568 m nad poziomem morza! Na Mont de Lans tras jest osiem (od łatwych do bardzo trudnych) - to jeden z największych lodowców Europy, na którym mogą szaleć narciarze i snowboardziści. Zwłaszcza ci ostatni mają tu świetne warunki do jazdy, łącznie ze snowparkiem położonym na wysokości 3200 m nad poziomem morza. Uwaga - stacja raczej dla osób młodych i żądnych wrażeń także poza nartami, ze sporą liczbą dyskotek.

Zjazdy: niezbyt długie, rzadko przekraczające kilometr

www.les2alpes.com, www.les2alpes.pl (uboższa wersja w języku polskim)

3. Peclet - Francja

Lodowiec leżący w Trzech Dolinach - największym ośrodku narciarskim świata. Na zboczach trzech połączonych ze sobą dolin - Courchevel, Méribel i Belleville - znajduje się osiem kurortów, 295 tras o łącznej długości 600 km oraz 180 wyciągów mogących w ciągu godziny przetransportować 260 tys. osób! To tu znajduje się Val Thorens, najwyżej położona stacja narciarska w Europie (2300 m nad poziomem morza).

Zjazdy: trzy trasy po ok. 1,5 km

www.les3vallees.com, www.ski-france.com (jest wersja w języku polskim)

4. Presena - Włochy

Włochy słyną z pięknych widoków - lodowiec otoczony jest majestatycznymi górami. U podnóża Preseny położona jest bardzo znana wśród Polaków stacja narciarska Passo Tonale.

Zjazdy: Presena (1,7 km długości i 153 m różnicy poziomów)

Najlepiej mieszkać w: Passo Tonale

www.passotonale.it

5. Hochjoch - Włochy

Kolejne urokliwe miejsce we włoskim Tyrolu Południowym (stąd niemiecko brzmiąca nazwa lodowca), a więc już w Alpach. Leżąca u podnóża Hochjoch stacja narciarska Maso Corto (niemieckie Kurzras) jest również bardzo popularna wśród naszych rodaków - więcej jest tylko Włochów. To dlatego od kilku lat odbywają się tu latem Polskie Dni, na które zjeżdżają celebryci z naszego kraju.

Najciekawszy zjazd: niezwykle stroma "Schmugglerrinne" - to nazwa nieprzypadkowa, bo kiedyś ta trasa służyła przemytnikom do ucieczki przed celnikami - biegnąca częściowo przez lodowiec (8 km długości i 1800 m różnicy poziomów)

Najlepiej mieszkać w: Maso Corto

www.valsenales.com

6. Marmolada - Włochy

Jedno z najpopularniejszych miejsc narciarskich wypadów Polaków we Włoszech jest jednocześnie jedynym dużym lodowcem w urokliwych Dolomitach. A nawet w nich Marmolada uchodzi za królową ze względu na zapierające dech widoki i charakterystyczny wygląd samej góry. Atrakcją jest kolejka linowa z miejscowości Malga Ciapella na Punta Rocca - wagoniki wznoszą się nad doliną na wysokość kilkuset metrów.

Najdłuższy zjazd: Pista Bellunese z Punta Rocca na Passo Fedaia (12 km i 1800 m różnicy poziomów)

Najlepiej mieszkać np. w Arabba

www.marmolada.com, www.arabba.it

7. Theodul - Szwajcaria

To lodowiec w słynnym Zermatt pod szczytem Matterhornu (4478 m nad poziomem morza) - najczęściej ponoć fotografowanej góry Europy. Właściwie są to dwie połączone ze sobą stacje narciarskie - Zermatt i włoska Cervinia (jeździ się na jednym karnecie).

Zjazdy: jest kilka tras po 2-3 km długości

Najlepiej mieszkać w: Zermatt

www.zermatt.ch

8. Vorab - Szwajcaria

Ośrodek Laax to mekka snowboardzistów z całego świata, z największym w Europie halfpipe'em. Na lodowcu wyznaczono tylko dwie trasy - niebieskiej i czerwonej. W Laax są jednak świetne warunki narciarskie, bo aż 70 proc. z 220 km tras znajduje się powyżej 2000 m nad poziomem morza.

Zjazdy: dwie krótkie trasy

Najlepiej mieszkać w: Laax

www.laax.com

9. Stubai - Austria

Uważany za jeden z najlepszych alpejskich ośrodków dla rodzin z dziećmi (na samym lodowcu czeka na maluchy Klub Narciarski Myszki Miki, te poniżej 10 lat jeżdżą tu za darmo) i jeden z najlepszych, jeśli chodzi o warunki śniegowe.

Najdłuższy zjazd: Fernau Mauer (4 km długości i 700 m różnicy poziomów)

Najlepiej mieszkać w: Neustift

www.stubaier-gletscher.com (jest wersja w języku polskim)

10. Hintertux - Austria

Jeśli chodzi o lodowce, prawdziwa mekka polskich narciarzy i snowboardzistów. Niezależnie od pory roku można tam zawsze spotkać sporo naszych rodaków. Lodowiec położony jest na końcu doliny Zillertal - jednego z najlepszych miejsc do zimowych szaleństw w całych Alpach (w dolinie ulokowało się kilka znanych ośrodków narciarskich, np. Mayrhofen). U podnóża lodowca znajduje się miejscowość Hintertux, z dolną stacją kolejki.

Najdłuższy zjazd: "Gletscherrunde" z Gefrorene Wand do samej doliny (12 km długości i 1750 m różnicy poziomów; poza głównym sezonem duża jej część jest zamknięta)

Najlepiej mieszkać w: Hintertux, by nie tracić czasu na dojazdy

www.hintertuxergletscher.at (jest wersja w języku polskim)

11. Kaunertal - Austria

Drugi co do wielkości lodowiec w Austrii, położony w Tyrolu Zachodnim. Na lodowcu jest sporo snowboardzistów, dla których wybudowano profesjonalny snowpark. I sporo naszych rodaków.

Najdłuższy zjazd: z Nörderjoch do Ochsenalm (7 km długości i 950 m różnicy poziomów)

Najlepiej mieszkać w: Feichten lub Fendels (to również osobne stacje narciarskie)

www.kaunertaler-gletscher.at (jest wersja w języku polskim)

12. Mölltaler - Austria

Jedyny lodowiec położony w austriackiej Karyntii. Jego popularność rozpoczęła się dziesięć lat temu po wybudowaniu podziemnej kolejki Mölltaler Express o długości 4,8 km! Wywozi ona narciarzy do podnóża lodowca. Po wyjechaniu na górę można się napawać piękną panoramą z najwyższym szczytem kraju Grossglocknerem (3798 m).

Najdłuższy zjazd: połączone trasy nr 3 i 9 ze szczytu lodowca do dolnej stacji kolejki (7 km i 1000 m różnicy poziomów)

Najlepiej mieszkać we: Flattach

www.gletscher.co.at

13. Kitzsteinhorn - Austria

Jeden z najpopularniejszych lodowców odwiedzanych przez Polaków, położony najbliżej naszego kraju. To mekka młodych narciarzy - czasami mówi się o tej okolicy, że to austriacka Ibiza. Na Kitzsteinhorn znajduje się jeden z najbardziej znanych w Austrii snowparków dla snowboardzistów i miłośników freestyle'u, a także kilka tras freeride'owych.

Najdłuższy zjazd: Alpincenterabfahrt (3,6 km i 500 m różnicy poziomów)

Najlepiej mieszkać w: Kaprun

www.kitzsteinhorn.at

14. Zugspitze - Niemcy

W górnej części lodowca jest też snowpark z halfpipe'em dla snowboardzistów. Na szczycie Zugspitze jest platforma widokowa z niesamowitym widokiem na alpejskie szczyty.

Najciekawszy zjazd: Super G (2,9 km długości i 500 m różnicy poziomów; rozgrywane są na nim zawody Pucharu Świata)

Najlepiej mieszkać w: Garmisch-Partenkirchen

www.zugspitze.de (jest polska wersja strony)

Tekst: Roman Imielski

Całość + Mapy Tras na: http://narty.sport.pl/narty/1,110154,9246255,Szalenstwa_na_lodowcu,,ga.html

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z pewnością Autor nie uwzględnił kilku co najmniej miejsc...:P

Pitztal, Solden w Austrii...:) ciekawe co jeszcze dopiszecie?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty po sezonie? Tylko na wiecznie pokrytych śniegiem alpejskich lodowcach. Oto 14 najlepszych takich miejsc w Europie:

1. Argentiere - Francja

Jeździć u stóp najwyższej góry Europy Mt Blanc (4810 m nad poziomem morza), w słynnej dolinie Chamonix - to nie marzenie. Można to zrobić na jednym z najpiękniejszych lodowców na naszym kontynencie.

Najdłuższy zjazd: z Les Grands Montets do Argentière (8,5 km długości oraz 2000 m różnicy poziomów)

Najlepiej mieszkać w: Argentière (samo Chamonix jest snobistyczne i drogie)

www.chamonix.com

A w tym Argentiere to niby gdzie mieszkac?

Przeciez tam sa 3 chalupy na krzyz!!!

Jak ktos chce cos tanszego znalezc to bedzie szukal ponizej Chamonix, a nie powyzej (czytaj Argentiere)...

Trasy tam poza tym nie wioda po lodowcach, co sugeruje autor.

Zreszta do samego Argentiere male szanse beda zjechac, raczej trzeba bedzie ostatni kawalek zjechac gondola w kwietniu.

Reszty po tej wstawce juz nawet nie bede czytal, bo nie wiem po co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 SzCyrk Czyrna - Solisko - Polska

Jazda w największym ośrodku w Beskidach - nowoczesne wyciągi orczykowe,wyratrakoane trasy i moc atrakcji! http://gat.pl/70.php

2 SzCyrk Skrzyczne - Polska

Ni ma lodowców,ale jazda do kwietnia gwarantowana,po kamolach... :eek: http://www.szczyrk.cos.pl/

3 Nowa Osada

Jazda lepsza niż w Dolomitach - takich tras tam nie wiedzieli i tak przygotowanych. http://www.nowaosada.pl/

4Wisła Cieńków - rozmaitości

Takie wyboru tras zazdrości nawet SzCyrk,wszystko dobrze przygotowane... :eek: Zwłaszcza parkingowi zn kasami fiskalnymi! http://www.nowaosada.pl/

PS.jest wiosenna promocja i byłbym... :(

5 Wisła Stożek - narty na ostro!

Śnieg jeszcze jest,choć w małych ilościach,ale jazda w pełni! http://www.stozek.narty.pl/

W skrócie z Beskidów. :o:P

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fracja, Włochy, Austria....itd.. a gdzie Polska:)

nie wiem czy wiecie:) ale w Zywcu snieg z deszczem:) co za tym idzie wyzej, snieg:) np Korbielów..miałam chwile temy na telefonie i tam snieg...

W Korbielowie na bank śnieg! :cool:

Już raz jechałem w ulewie na narty i... się nie zawiodłem! :cool:

Po prostu:nartuj się kto może,bo nie mało wiela czasu zostało! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACK :

Jest więcej niż trzy chałupy (zobacz na satelitę ) .

Tutaj podaję LInk do biura wynajmującego kwatery .

Szkoda że reszty nie czytałeś bo Marboru znalazł bardzo fajny artykuł którym chciał się z nami podzielić .

Trochę się dziwię że tak "z buta" potraktowałeś wysiłek kolegi z forum .Nie spodziewałem się tego po Tobie .

.

Na satelite patrzec nie musze, bo bylem tam wielokrotnie.

To byla przenosnia. Szkoda ze niektorzy tego nie lapia.

To nie jego z buta poptraktowalem a jakiegos gryzpiorka ktory nie mial pojecia o czym pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jego z buta poptraktowalem a jakiegos gryzpiorka ktory nie mial pojecia o czym pisze.

Nie pierwszy i nie ostatni raz zresztą, dlatego też ja jestem zwolennikiem opisywania sprawdzonych informacji nabytych drogą własnego doświadczenia, a nie pustego przekopiowywania artykułów z innych serwisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 SzCyrk Czyrna - Solisko - Polska

Jazda w największym ośrodku w Beskidach - nowoczesne wyciągi orczykowe,wyratrakoane trasy i moc atrakcji! http://gat.pl/70.php

2 SzCyrk Skrzyczne - Polska

Ni ma lodowców,ale jazda do kwietnia gwarantowana,po kamolach... :eek: http://www.szczyrk.cos.pl/

Zapomniałeś dopisać słynnego:

"Warunki doskonałe, na trasach zalega 5cm śniegu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy i nie ostatni raz zresztą, dlatego też ja jestem zwolennikiem opisywania sprawdzonych informacji nabytych drogą własnego doświadczenia, a nie pustego przekopiowywania artykułów z innych serwisów.

Sławku nie obraź się ale wolę "puste" artykuły z innych serwisów niż czytanie Twoich zaczepnych postów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to Mario? które z 14-nastu wybierasz? zatem ?....

Odpowiem może ja Ewo, bo w sumie też jestem Mario, Mariusz :D

Mi od jakiegoś czasu marzą się okolice Chamonix, więc może Argentiere?

Z tym, żeby dotrzeć tam z Polski to najlepiej samolot...a z tego co się orientowałem nie tylko samolot ale również wynajem auta najlepiej.

Koszty i czas...tego u mnie olbrzymi deficyt ostatnio :(

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chamonix mi sie marzyło...skromnie powiem ze miałam jechać teraz na koniec marca, ciułane cały rok "piniadze" wydam na kask, kurtkę i nartowanie po okolicach i z pewnoscią zostanie.... a trafiło sie Val di fassa w konkursie i tak juz pozostanie:rolleyes: z czego oczywiscie niezmiernie sie cieszę.

Edytowane przez Ewa78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chamonix mi sie marzyło...skromnie powiem ze miałam jechać teraz na koniec marca, ciułane cały rok "piniadze" wydam na kask, kurtkę i nartowanie po okolicach i z pewnoscią zostanie.... a trafiło sie Val di fassa w konkursie i tak juz pozostanie:rolleyes: z czego oczywiscie niezmiernie sie cieszę.

Nic się nie chwaliłaś Ewo, że konkurs jakiś wygrałaś :) ?

Co to za konkurs?

Ja czekam cały czas na oficjalne wyniki Newsweeka...i coś się doczekać nie mogę :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie chwaliłaś Ewo, że konkurs jakiś wygrałaś :) ?

Co to za konkurs?

Ja czekam cały czas na oficjalne wyniki Newsweeka...i coś się doczekać nie mogę :confused:

no pochwaliłam się ;) zobligowana do tego choc z natury skoromna;)

Fajnie fajnie:) jednego dnia dowiedzialam sie o dwóch wyjazdach do Włoch myslalm ze mi serce wyskoczy...zarówno jeden jak i drugi zupełnie nie spodziewany, bedą relację :) bedzie się działo...strasznie sie ciesze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...