Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Najdziwniejsze muzea w Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Co zrobiłeś dzisiaj dla obniżenia kosztów własnych? Co to jest Czartopłoch? Jak wyglądały pieniądze chlebowe, a jak smakował Sen Sołtysa? Nie wiesz? To znaczy, że koniecznie musisz odwiedzić te miejsca!

Muzeum nie zawsze kojarzy się z pompatyczną martyrologią i rodami królewskimi. Czasem jest poświęcone rzeczom zwykłym, codziennym, a jego bohaterem może być przyjaciel z dziecięcych lat. Takie miejsca znajdują się i w naszym kraju, więc zapraszamy na subiektywny 10 TOP najbardziej oryginalnych muzeów w Polsce.

10. Muzeum Nietypowych Rowerów

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

9. Muzeum Żaby

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

8. Muzeum Guzików

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

7. Muzeum Chleba

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

6. Muzeum Ognia

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=gRvZa44zuqI[/YOUTUBE]

5. Muzeum Siekier

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

4. Muzeum Dobranocek

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=NWHQpzE13mo[/YOUTUBE]

3. Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli

W Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli. Jest ono kolekcją tabliczek ostrzegawczych, informacyjnych i propagandowych z czasów socjalizmu. Większość z nich wiąże się z przestrzeganiem przepisów BHP w zakładach pracy.

W dzisiejszych czasach napisy typu: „Wejście do toalety tylko za okazaniem książeczki zdrowia”, „Pamiętaj, że urodziłeś się bez części zapasowych” czy „Rolniku, daj krowie, krowa da Tobie!” są zabawnym wspomnieniem. Obecnie znajduje się tam już około 300 tego typu uwag, przestróg i apeli.

Miłośnik zwierząt, jedzenia i picia czy historii PRL-u, każdy znajdzie pośród nich coś dla siebie. Wiele z przedstawionych muzeów można zwiedzać za darmo, reszta to koszt sięgający kilku złotych. Są blisko, są oryginalne i na pewno uatrakcyjnią każdy wyjazd.

Link do Galerii Zdjęć: http://zdjecia.polska.pl/katalog/galeria/slide,Muzeum_przestrog_uwag_i_apeli,pid,193401,gid,193215,cid,17.htm?sh=19

2. Prywatne Muzeum Diabła Polskiego

Kolekcja Diabła Polskiego „Przedpiekle” posiada 1874 eksponatów. Uznana jest za drugą taką kolekcję na świecie pod względem ich liczby.

Znajdziemy tam rzeźby, rysunki, grafiki, obrazy, plakaty, książki, nagrania audycji radiowych i telewizyjnych, które ściśle powiązane są z podaniami, legendami i opowiadaniami o Diable Polskim.

W warszawskim muzeum dowiemy się ile minut ma kwadrans diabelski oraz jak z jaja, noszonego wiosną przez tydzień pod pachą, pozyskać diabła wychowańca.

Niektóre eksponaty można obejrzeć pod linkiem: http://www.diabelpolski.eu/przedpiekle/eksponat.html

1. Muzeum Tanich Win

Torreador, Bycza Moc, Mocna Zośka, Sen Sołtysa, Dziki Zachód, Komandos Strong, Drink Nadwiślański, Wino Patyk – to tylko nieliczne z nazw win owocowych, których muzeum znajduje się w Szklarskiej Porębie.

Poza samymi trunkami w muzeum mieści się kolekcja etykiet i plakatów reklamowych tanich win, zwanych potocznie jabolami.

Oglądanie ekspozycji może być połączone z degustacją, gdyż jak głosi jeden z plakatów „ Tanie wina są dobre, bo są dobre i tanie”.

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=OUT01kipJA8&feature=player_embedded[/YOUTUBE]

Źródło: TravelAdvisor.pl + filmiki, galerie: marboru

PS. Dla mnie Hit - to Muzeum Siekier!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...