Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Spd


Maxim

Rekomendowane odpowiedzi

Ritchey - jak dla mnie HiperExtraBomba !

Mam stare kliki , nie pamiętam modelu , ale były nazywane "motylkami" ze względu na wygląd z boku, i do dziś tylko jedno z łożysk obraca się z leciutkim skokiem , a drugie lekko i bez zakłóceń.

Były katowane w błocie, przewracał się na nie rower czasami na beton, dostawały "strzała" od framugi przy wchodzeniu w ciasne drzwi i... nic.

Kręcą się i wypinają , kiedy trzeba.

Wcześniej miałem szimanowskie zabytkowe 535 ( ciężkie jak diabli ) i leżą w piwnicy.

Poza tym nie ma co się zastanawiać :D

Jak ktoś mnie pyta , po co takie wynalazki, to propnuję stanąć w butach na narcie BEZ WIĄZAŃ i ... próbować zjechać ;).

Oczywiście jeżdżę też na platformówce, ale kliki to podstawa, nawet w mieście jak dla mnie.

Wygoda, bezpieczeństwo, no i pracują obie nogi , a nie jedna.

A najlepsze są okrzyki ludzi - Panie, pedały się Panu połamały , takie frędzle zostały dziwne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobry rowerek i średnio robię 100 km w tygodniu, zastanawiam się nad butami spd, proszę o opinie i podpowiedzi co kupić. Wybór butów jest spory, od 100 do 600 PLN, pozdrawiam.

... ja mam SIDI i mimo pozornie delikatnej budowy trzymaja sie juz bardzo dlugo, tak ze spokojnie tego producenta moge polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwierdziliście mnie w wyborze spd, ale czy warto kupować buty np za 300 - 500 zł z rzepami i takim klipsem / tak mają wszystkie drogie buty / czy wybrać coś tańszego za około 200 z sznurowadłami. Mam jeszcze jedno pytanie , czy w komplecie z butami są te przykręcane wpinki do pedałów i czy one są standartowe tj czy pasują np do pedałów shimano xtr / chyba takie wybiorę /.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo, jeśli chcesz szarpnąć się na iksteery, to nie pozostaje nic innego , jak buty z tej półki :D.

poza tym bloki muszą te same , co kliki, miałem już przykre doświadczenia ( czytaj - gleba :eek: ) związane z różnym producentem bloków i pedałów.

o ile same buty mogą być innego producenta, tak samo "połączenie" powinno być jednakowe.

mówiąc krótko - w narciarstwie można zastosować narty, wiązania i buty dowolnych producentów, w rowerach nie ma już takiej unifikacji sprzętu.

nie wszystkie buty mają bloki w komplecie - musisz sprawdzać przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwierdziliście mnie w wyborze spd,

... wlasciwie nie wiem dla czego? bo pytales przeciez o buty.

ale czy warto kupować buty np za 300 - 500 zł z rzepami i takim klipsem / tak mają wszystkie drogie buty / czy wybrać coś tańszego za około 200 z sznurowadłami.

To zalezy do jakiej jazdy potrzebujesz - fit for purpose. Sznurowadla moga sie paletac, rzepy sa dobre ale sie luzuja podczas jazdy, SIDI ma taki patent w postaci dodatkowych zabkow w srodku rzepa co powoduje ze rzep lepiej trzyma, klamerki sie nie luzuja i mozna je latwo regulowac nawet w czasie jazdy. Im bardziej sportowy but tym podeszwa sztywniejsza - lepsza do krecenia ale gorsza do chodzenia.

Mam jeszcze jedno pytanie , czy w komplecie z butami są te przykręcane wpinki do pedałów i czy one są standartowe tj czy pasują np do pedałów shimano xtr / chyba takie wybiorę /.

Bloki do pedalow sa sprzedawane raczej z pedalami niz z butami (no i oczywiscie osobno tez bo to jest czesc ktora sie zuzywa i trzeba wymieniac co jakis czas). But musi miec tylko mozliwosc zamontowania odpowiedniego typu blokow ale SPD to jest najbardziej popularny standard wiec raczej problemow nie bedzie jezeli kupsz but gorski bo z szosowym to moze juz byc problem.

SPD - to skrot od Shimano Pedaling Dynamics i oznacza standard mocowania, Crank Bros np. maja inny standard nie kompatybilny z SPD. Zeby bloki pasowaly wazne jest zeby byly tego samego standardu co pedaly ale wcale nie musza byc tego samego producenta. Wszystkie pedaly gorskie Shimano maja ten sam standard SPD.

Edytowane przez jarek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

... i jak tam Maxim, zakupiles te SPD? jak ogolnie wam krecenie idzie, ja dopiero przekroczylem 1,5k :o cos nie idzie najlepiej ale za to zakupilem super latarke i bede jedzil przy sztucznym swietle jak czas zmienia z letniego na normalny wiec moze jakies 3.5k chociaz wykrece przez sezon. Za okenm wlasnie leje i dzisiaj nici z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku bo widzę że ktoś tu w końcu kręci w lecie, jeżdzisz sosze czy jakieś MTB po górkach? ja zbliżam się w tym sezonie do 1000km, dla mnie to jest sukces bo to pierwszy sezon na rowerze gdzie złapałem taka zajawkę na jazdę, zaliczyłem Skandie w KRK i Cyklokarpaty w Kluszkowcach, chce sie jeszcze sprawdzic na kilku maratonach MTB w tym sezonie.. a, u mnie też deszczowo wiec km dziś nie nabijemy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeżdzisz sosze czy jakieś MTB po górkach?...

... na góralu po płaskim ale tylko off-road, bo asfaltu nie lubie ze wzgledu na mozliwe spotkania 3-go stopnia z twardą blachą szalejącą na naszych drogach ;) W górach już dawno nie bylem ale moze sie wybiore na kilka dni w Beskid Niski albo jakis inny :D Powodzenia w maratonach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i jak tam Maxim, zakupiles te SPD? jak ogolnie wam krecenie idzie, ja dopiero przekroczylem 1,5k :o cos nie idzie najlepiej ale za to zakupilem super latarke i bede jedzil przy sztucznym swietle jak czas zmienia z letniego na normalny wiec moze jakies 3.5k chociaz wykrece przez sezon. Za okenm wlasnie leje i dzisiaj nici z jazdy.

Nie kupiłem jeszcze tych SPD. Mam upatrzone 3-4 modele, ale albo nie ma rozmiaru, albo nie ten kolor, a stwierdziłem że jak mam wydać około 500 zł to spokojnie poczekam i kupię dokładnie to co chcę.

Też ostatnio trochę nabijałem kilometry w okolicach Katowic, Mysłowic, Jaworzna, Tychów, głównie po terenach leśnych i doszedłem do wniosku że jest masa super tras , ale zupełnie nie są oznakowane, albo wystarczyłoby oznakować łączniki pomiędzy niektórymi istniejącymi trasami i powstałaby niezła sieć ale widać nie ma zupełnie nikogo kto by sie tym zainteresował w skali np Śląska.

Niektóre gminy mają oznakowane kilka tras, inne nic. Może wiecie coś o ciekawych mapach lub np stronach internetowych z trasami?

Sam szukałem i jest z tym mizernie / może Skionline by się tym zainteresował/ można by wpisywać swoje ciekawe trasy.

Ja ostatnio planowałem sobie trasy na podstawie własnej znajomości terenów + obserwacja na Googlach i objechałem kilka ciekawych tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...