Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dolomity


slak3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum.

Szukam ciekawego miejsca na wyjazd na narty. Interesuje mnie region Dolomitów. Nie wiem dokladnie jakie byloby najlepsze miejsce na wypad. Moze ktos podpowie ktory region jest najlepszy i moze ktos ma jakies fajne miejsce na nocleg.

Na nartach juz kilka lat jezdzimy i pare wyjazdow w Alpy mielismy, wiec lepiej jakby to byly regiony z przewazajaca iloscia tras czerwonych. Chociaz pewnie jak to w Alpach wszystko tam sie znajdzie :) Z góry dzieki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolomity

Witam, na forum.

Dolomity..., można bardzo dużo by pisać...

Z grubsza masz do wybory 2 duże regiony:

1. Dolomitysuperski - 11 dużych ośrodków w jednym karnecie np.: Val di Fiemme, Val di Fassa, Cotrina, Kronpatz, Val Gardena, Alta Badia, Arabba, Alta Pusteria...

2. Ski Rama (Val di Sole) - MdC-Pinzolo, Marileva-Folgarida, Passo Tonale- Ponte di Legno, Paganella, Pejo...

Możesz oczywiście wykupić karnet na jeden ośrodek, ale czasami różnica w cenie to 20-30 Euro, a możesz pośmigać w kilku miejscach.

Mieszkając np.: w Dobbiaco w zasięgu 30-35km masz do wybory Alta Pusteria, Kronplatz i Cortinę. Nocleg w okolicach Brunico to Kronplatz i Alta Badia, Moena - Val di Fiemme i Fassa, Trzy Doliny.

wszystkie te propozycje obejmują karnet Dolomitysuperski.

W Val di Sole masz do wyboru:

Marileva-Folgarida + MdC (1 dzień)

Tonale połączone z Ponte di Legno

MdC - Pinzolo

Możliwości jest naprawdę bardzo dużo i jeden wyjazd nie wystarczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos podpowie ktory region jest najlepszy

A Ty zamierzasz tam pojechać, a następnie umrzeć w spokoju?

Dlaczego chcesz akurat w najlepszy region, choć od razu powiem że trudno będzie takowy wyłonić.

Nie zrób sobie takiej krzywdy jak ja przed laty:

Mój pierwszy wyjazd alpejski był do Zillertal:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dotychczasowe rady ale licze na wiecej :)

W dolnie Zillertal bylem w ubieglym sezonie :) Duzo zalezy od pogody i jak jest slonecznie to w kazdym miejscu chyba bedzie fajnie. Akurat kiedy bylem w Zillertal slonecznich dni bylo chyba 2 gora trzy. Jak padalo to wlasciwie jezdzic sie nie dalo. ale pod wzgledem tras ciekawy region szczegolnie Mayrhofen. Teraz interesuje mnie region Dolmitów. Szukam najlepszego miejsca i to takiego aby z jednego miejsca mozna byloby pojezdzic w kilku miejscach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zwrocić uwagę na niepozorny ośrodek w Dolomitach Alpe Lusia naprawdę warto się wybrać, a patrząc na mapki i statystyki nie konieczne tak to wygląda. Ośrodek ma bardzo przyjemną część dla początkujących i super trasy dla zaawansowanych - piękną i długą Fiamme Oro (czarna), prawie pionowy Piavac (czarna) i bardzo zabawową czerwoną Mediolanum.

Fajne są też trasy na Latemarze/Oberregen. Zwłaszcza czerwona 5 - która jest czerwona, ale oznaczona jako Esperti - i jest to dobre oznaczenie ;).

No i jeszcze Alpe Cermis...

Jeśli chodzi o widoki to polecam Passo Role - chyba najładmiejszą część Dolomitów i w lecie i w zimie. Ale dla narciarza to jest średnia propozycja: chociaż czarna Paradiso jest mniam, mniam. No ale jest tylko jedna.

Można by tak wymieniać w nieskończoność. Zgadzam się poprzednikami Dolomty są nie od objeżdzenia na jeden raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...