Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kaprun - nie tylko narty.


Rekomendowane odpowiedzi

cz.1.

Będąc w tak pięknym miejscu,chcieliśmy wykorzystać każdą minutę jak najlepiej,więc po nartach robiliśmy różne wyprawy,czasem w "niewłaściwą stronę",ale to się wytnie... ;)

Na początek zwiedzanie Kaprun i Zell am See:

kaprun_010.jpeg

kaprun_05.jpeg

kaprun_03.jpeg

kaprun_01.jpeg

kaprun_24.jpeg

kaprun_14.jpeg

Niewątpliwie te miasteczka mają swój urok,ale najbardziej chyba zadziwia jak dobrze są zagospodarowane i zadbane,no ale wiedzą tam jak przyciągnąć turystę. :rolleyes:

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz.2.

Aquapark - to niewątpliwie dobry pomysł po nartach.Jednak takiego to jeszcze nie widziałem!Już z zewnątrz wygląda imponująco:

kaprun_32.jpeg

Tam po lewej widać taki balkon... to nie zwykły balkon:

kaprun_33.jpeg

To już pokazuję,że obiekt jest niebanalny.Wstęp do tanich nie należy,jakoś 16 ojro za 3 godziny,ale też nie żal wydać tych pieniędzy.Kupujemy karnet i dostajemy taki zegarek z numerkiem szafki.Tych szafek jest blisko 1000!!!Nie jak u nas bywa,że trzeba za wszystko dopłacać,albo trząść się o dokumenty.Po przebraniu ruszamy w stronę basenów,a tak to wygląda:

kaprun_34.jpeg

Tu widzimy to od środka;duża przeszklona ściana i widok na lodowiec - pięknie!Kompleks składa się z 6-u czy 7-u basenów plus kilka małych niecek dla dzieci.Każdy z basenów ma inną temperaturę wody,a jeden ma nawet słoną wodę!Trzy podstawowe są w środku i 4 na zewnątrz.Każdy jest opisany i podana jest temperatura wody.Co poza tym?Mamy całą masę niespodzianek.Już w pierwszym basenie wewnątrz są takie leżanki,gdzie możemy zażyć masażu w postaci bąbelek. :) Oprócz tego jest jaskinia pełna tajemnic - raz leci woda z góry,raz bąbelki z dołu.No dobra,ruszamy dalej.

Wchodzimy do basenu obok.Tam również zaskoczenie - bąbelki na środku.Dalej "rwąca rzeka",to takie koło,gdzie jest sztucznie wytworzony prąd.Jest zabawa!

Pora na trzeci basen,na zewnątrz.Wpływamy do niego przez takie żaluzję - fajnie!Tu niesamowicie ciepła woda,jak podają ma 36 stopni!Jakby tego mało,jest słona!Nosi lepiej niż Bałtyk!

Idziemy dalej,jest kolejny basen,specjalnie do pływania,jednak woda tuuu... hmmm... zimna,ma 26 st.

Następny cieplejszy,ma leżanki i masaż - znów bąbelki!Oprócz tego z góry leje się strumień wody,można kości nastawić. ;)

Dalej jeszcze mamy zjeżdżalnie,obecnie dostępna jest mała,ale na ukończeniu jest też większa i to będzie jazda!Jest jeszcze jakaś nie wysoka dla dzieci itp.Sporo by można... :D

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz.3.

Ruszyliśmy zwiedzić elektrownie Mooserboden.Są to dwie zapory wodne:jedna na wysokości 1672m druga na 2036m!Ale chyba najlepsza jest podróż w górę.Trzeba wykupić bilet i do autobusu...

Droga idzie stromo pod górę,w sporej części to tunele,gdzie ledwo się mieści jeden autobus,ale kierowca mocno ciśnie!Kiedy dojeżdżamy do jakiegoś tarasu,wydaję się,że to koniec i... nic bardziej mylnego!Tu szybka przesiadka na... platformę(nie mylić z obywatelską ;)).No i jazda i to dość szybka:

kaprun_66.jpeg

Teraz to już na pewno koniec - pomyślałem... Znów jestem w błędzie!Przesiadka do autobusu i dalej grzejemy!Urwiska,serpentyny,człowiek się zastanawia,czy ten autobus da radę... Daję,a kierowcy zadziwiają bardziej niż Michael Schumacher.

kaprun_67.jpeg

kaprun_72.jpeg

Docieramy na górę,pozostaje zwiedzać i delektować się niesamowitymi widokami:

kaprun_68.jpeg

kaprun_70.jpeg

Mamy dodatkową atrakcję,obserwujemy jak śmigłowiec dostarcza jakieś ładunki.Precyzja imponuję!

kaprun_71.jpeg

To takie muzeum wyryte w skale,gdzie czeka trochę historii,ale nie tylko samej elektrowni,są też zdjęcia,obrazujące jak kurczą się lodowce.

Przy zjeździe na dół mijamy święte krowy,kierowca się nie waży zatrąbić!

kaprun_73.jpeg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz.4.Wyprawa na wodospady,czyli Wasserfallen w miejscowości Krimml.Jak zwykle myślałem,że to będzie taka lajtowa wycieczka... nic bardziej mylnego!Tutaj są przewyższenia i na każdą atrakcję najlepiej zarezerwować cały dzień! :rolleyes:Ruszamy z wysokości ok 800 m.Już pierwsze widoki powalają!kaprun_58.jpegPrzedtem trzeba zapłacić za wejście do parku,jak w Zakopanym,a właściwie przed wejściem do drogi na Morskie Oko. ;)Narzucamy spore tępo,wszystkich turystów zostawiamy gdzieś na dole,jakbyśmy mieli Audi S8,a reszta zasuwała fiatami 126p... :pNiestety to się odbiło na kondycji,choć nie specjalnie. :cool:Wszędzie po drodze są tarasy widokowe,gdzie można sobie pooglądać czy też zdjęcia porobić.Po drodze jest też kiosk,a właściwie sklepik,gdzie są pamiątki,ale też np. lody.Kiedy właściciel widział,że je rozpakowujemy,od razu wołał i prosił,żeby wyrzucić je do jego kosza - dba o czystość i oczywiście to uszanowaliśmy! :cool:Trochę fotek:

P1080704.jpg

P1080711.jpg

P1080729.jpg

P1080733.jpg

P1080737.jpg

P1080704.jpg.c886298e947d2b9902ce7452e9cb261c.jpg

P1080711.jpg.79eb785ad23cf434e38e58f8385f4a20.jpg

P1080729.jpg.48787b1a9411f6e2f5ed86596cdbe2c5.jpg

P1080733.jpg.9982d242230d24d530910b01c52aa886.jpg

P1080737.jpg.5cfe9ddeaff8680215b634cc5bae0de6.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze?Atrakcje na samej górze! :rolleyes:

Jedną z nich jest kino na wysokości 3000 m.Tam pokazuję filmik reklamujący Kitzteinhorn - jest ładny! :rolleyes:

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

Poza tym sporo w tunelu,który ma 400m długości!

kaprun_38.jpeg

Ale chyba najfajniejsze są tarasy widokowe - wysooooko,ale też pełen zachwyt! :cool:

kaprun_41.jpeg

kaprun_42.jpeg

Po prostu jest co zwiedzać... :rolleyes:

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny gratuluję udanego pobytu i obszernej relacji.

Jeżeli można to trzy fotki jakie ja zrobiłem w Tauern Spa. Pierwsze zdjęcie jest zrobione z basenu hotelowego na trzecim piętrze.

Wstęp do tanich nie należy,jakoś 16 ojro za 3 godziny,ale też nie żal wydać tych pieniędzy.

Nie tak drogo! Np. na Słowacji w Besanovej wejście kosztuje dokładnie 16 Euro za 3 godziny, a Białce w poza sezonem - Termy Bania kosztują 65 zł do 4 godzin.

img_0546.jpg

img_0630.jpg

img_0363.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny gratuluję udanego pobytu i obszernej relacji. Jeżeli można to trzy fotki jakie ja zrobiłem w Tauern Spa. Pierwsze zdjęcie jest zrobione z basenu hotelowego na trzecim piętrze.Nie tak drogo! Np. na Słowacji w Besanovej wejście kosztuje dokładnie 16 Euro za 3 godziny, a Białce w poza sezonem - Termy Bania kosztują 65 zł do 4 godzin.
Dzięki Jacku!Rzeczywiście nie jest drogo,ja to porównywałem do naszych zwykłych basenów... :oJacku,zauważyłem,że prowadzisz też inną działalność... ;) :attachment.php?attachmentid=2639&d=1310325339

07072011604.jpg

07072011604.jpg.cf47b24184d93163161ec31535c9178e.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był ciekawy pomysł Johnego,aby sprawić prezent dla JC,ale po przeliczeniu euro-oceniliśmy,że w tym kryzysie tylko na paliwo starczy do kraju:eek:,ale następnym razem kolejka dla JC z Zug czy Tuxa/chińska/w prezencie będzie;)

Może trza było sześcioosobowe krzesło dla pocieszenia kupić... ;):D

Zawiozło by się do SzCyrku... :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...