Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla 11 latka po 2 sezonach


ianna

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

Do tej pory jeździł na Rossignol Pro x1 ale z nich wyrósł i tu moje pytanie, jakie narty najlepsze (i rozwojowe) dla kogoś, kto ma 158 cm i 52 kg i jeździ w polskich górach (slalom, płóg opanowane, trasa zielona i niebieska).

Drugie pytanie o buty - jakie byłyby najlepsze - tu niestety jest problem bo ma wysokie podbicie i po prostu bardzo ciężko włożyć mu jakiekolwiek buty ( z 4 klamrami)

Dzięki za podpowiedź:happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa sezony i opisywane przez Ciebie umiejętnoćci to w zasadzie jazda bardzo podstawowa i można tu mówić o początkującym, niemniej chło0pcy w takim wieku potrafią już robić szybko postępy. Chłopak ma wagę na pograniczu nart dla dorosłych i moze jeszcze sezon pojeździć na juniorskich lub zrobić nieco ambitniej i postawić go na podstwowych nartach dla dorosłych - powinien sobie poradzić

- wariant ostrożny, bardziej do nauki jeśli jeździ słabo i wolno - np Atomic Race 10 - 150 cm - narta juniorska, niezbyt długa dla niego ale i nie za krótka na dziś, na sezon co najwyżej starczy - bo na pewno syn urośnie

- wariant ofensywny - narty w typie Fischer Viron 2.2 (każdy inny podstawowy model allround też będzie ok) - 155cm, miękki allround do nauki, nieco dłuższy, może pojeździ ze 2 sezony, może mieć problem z adaptacją ale ja bym tego nie wyolbrzymiał, córki stawiałem na nartach o 20 cm dłuższych niż jeździły do tej pory, często równych do wzrostu i bez problemu jeździły od pierwszego zjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i 160 niemniej wygląda z opisu na dosyć początkującego i zbyt długie narty mogą być pewną barierą, mogą, nie musza. Moja córa w zeszłym roku wsiadła ze 120 na 140 mając 141cm wzrostu i 31 kg wagi - dawała radę bez problemu tyle, ze ma za sobą 5-6 sezonów i to całkiem niezłych, choć nie jeździ jakoś rewelacyjnie jak na swój wiek. Ze 160 nie chciałem tu straszyć zbytnio bo przypuszczam, że chłopak jeździł do tej pory na króciutkich nartach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , pojadę dzisiaj i poprzymierzamy. Osobiście wolę nie kupować czegoś na 1 sezon...więc zobaczę allround na 155-160 (na rossignol całkiem fajnie mu się zjeżdżało i chyba woli długie zjazdy a nie slalom)

Odnośnie butów - co sądzicie o 3 klamrach?

Tak jak pisałam syn ma wysokie podbicie (tak to się nazywa chyba) więc schody zaczynają się jak ma cokolwiek włożyć ( a noga to 41-42)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...