Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co jest wazniejsze: buty czy wiazania ??


Gość bobic

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest wazniejsze: buty czy wiazania ??

Tia, ale zauwaz, ze jak ktos zaczyna jazde to jakei wyjscie bedzie dla neigo najlepsze ??

Swoje buty, narty i reszta pozyczone ??

Buty i wszystko pozyczone ??

Hmmmm ???

Ze taki system, ktory opisal Japoński jest najlepszy, to nie ma dwóch zdań, ale musimy spojrzec na tych, co spedzaja np. tylko 7-10 dni w roku na nartach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest wazniejsze: buty czy wiazania ??

No to to ja wiem, ale chodzi mi o to, czy buty własne czy z wypozyczalnie, bo ktos nie chce wydawac hajsu, bo malo jezdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest wazniejsze: buty czy wiazania ??

Chopy o co chodzi w tym pytanku, nikt nie pójdzie z własnymi wiązaniami do rentalowni by wypożyczyć resztę bez względu ile jeździ w roku. Ale mam kilku znajomków którzy mają swoje botki i zawsze wypożyczają narty, choć stać ich na niezły wypas. Myślę że to rozsądne bo włazić w czyjeś to fee, a narty co roku zmieniać to drogo wychodzi. No ale większość zapaleńców lubi mieć, choć to nie zawsze jest rozsądne.

Postrufka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest wazniejsze: buty czy wiazania ??

Buty są ważne moim zdaniem o tyle, że w tej chwili praktycznie wszystkie obecne na rynku są biernie termoformowalne ( pod wpływem ciepła nogi ). W związku z tym warto zainwestować w buty odpowiednie dla potrzeb narciarza ( nie zawsze to muszą być drogie, zawodnicze buty z najnowszej kolekcji) - dopasowane do nogi właściciela i dobrze trzymające stopę. But z wypożyczalni, w którym da się wytrzymać dłużej niż 15 min. jest najczęściej za duży - co za tym idzie - 1. brak kontrolinad nartą 2. Duże prawdopodobieństwo urazu stawu skokowego, kości piszczelowej itp.

A w tej chwili kupno dobrych butów to czasami koszt rzędu 300 pln...

A jest i przyjemniej (znaczy nie FEE) i bezpieczniej.

Najlepszego!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest wazniejsze: buty czy wiazania ??

Absolutnie sie z Toba zgadzam!!!

I zaryzykuje nawet stwierdzenie, ze buty sa wazniejsze od nart!!!!!

No bo co z tego, ze masz zajebiste nartki za 3000zl(RC4-ps.POLECAM!!), jak nie jestes w stanie ich wykozystac! Przecierz to but trzyma noge i przekazuje twoje "mysli" na narty. A co do wiązań, to przeciez generalnie wszystkie wiazania gwarantuja przyzwoity poziom bezpieczenstwa, pod warunkiem ze sa DOBRZE USTAWIONE!!!

........ale moze sie myle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...