Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prośba o doradzenie i opinie - Head, Fischer, Voekl


Karmel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów i proszę uprzejmie o doradzenie/opinie o kilku natkach ;)

o mnie 1. Płeć - M

2. Wiek - 16

3. Waga - 69

4. Wzrost - 174

5. Na nartach jeżdżę od 12 sezonów, ( 16-23 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 6/6,5

(wg skali forumowej www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

wziąłem po uwagę następujące narty:

Fischer RC4 Superrace SC 165 cm - www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3105&id_modelu=4281 ,

Head head isupershape sw sp 13-165 cm - www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3127&id_modelu=4328 oraz Magnumy 163 cm http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3127&id_modelu=4326 i

Race Tiger SC 165 cm www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3239&id_modelu=4631

Bardzo prosze o doradzenie które z nich wybrać bo mam spory dylemat a czas jest dla mnie bardzo ważny :/ z góry dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podobne narty i nie wiem czy ktoś na nich wszystkich jeździł i je porównywał (pomijam niuanse rocznikowe), jeśli nie masz czasu testować to poczytaj sobie testy tych desek np w NTN -ie, jest tam kilka testów (różne metody oceny) do wyboru i wybierz takie, które z opisu najlepiej pasują do twoich oczekiwań, druga metoda to wybierz te, które najbardziej Ci się podobają i których zakup sprawi największą przyjemność, trzecia to wybierz najtańsze - narty podobne i różnic wielkich nie będzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podobne narty i nie wiem czy ktoś na nich wszystkich jeździł i je porównywał

Ja, choć nie jedne po drugich. Dlatego head. Choć oczywiście indywidualne odczucia.

narty podobne i różnic wielkich nie będzie.

No właśnie, "podobne" i "wielkich". Zależy jak leży :)

Ale jak nie wie się co zrobić to kryterium wyboru podane przez Mihumora jest najlepsze. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne parametry. Może poza wiekiem. Jeżdżę na HEAD ISUPERSHAPE. 160cm Testowałem Fishery nie testowałem Voelkli. Nie zamieniłbym Heada to fantastyczna narta. Porównywałem w zeszłym roku z modelem Magnum (nie polecam) Isupershape sklasyfikowałbym jako FUN narta daje niezłego kopa po wyjściu z łuku. W tym roku zmieniłem na model z KERSEM. Po kilku zjazdach w Zieleńcu nie widzę różnicy z modelem sprzed 2 lat z technologią liquid metal. Jedyna sugestia to rozważ zestaw z wiązaniami rentalowymi. Są o 1cm wyższe (przód) i aż a 1,5 cm (tył) niż zestaw z wiązaniami seryjnymi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowalem wszystkie modele które podałęś volkla sobie daruj ten cały psi to jakaś kpina jest :) te Fischery są całkiem całkiem. jeżeli miał bym wybierać z tych 3 nart które podałęś to wybrał bym head'a ale weź pod uwagę też to ze dynastar i rossignol tez mają w swojej ofercie super narty :) konkurencyjne cenowo a w dodatku mające zbliżone parametry :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spitfire EDt to jedne z moich faworytów. Drogo ale bardzo dobrze! Często je sam wybieram spomiedzy innych modeli

Równocześnie zawsze twierdzę że Head to pewniak. Ten model nie błyszczy, szczególnie dynamiką, ale na pewno nie zawiedzie. To ogromna zaleta.

Mam u siebie w BB obie pary. Nie ma lepszego sposobu niż założenie na nogi obu par jedne po drugich. Wtedy przekonasz sie czy warto dopłacić parę stów więcej za Nordicę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...