Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rozcięte spodnie - czym najlepiej naprawić ?


Tomi.

Rekomendowane odpowiedzi

WitamMam pytanie. Rozciąłem sobie w zeszłym sezonie spodnie (delikatnie bo delikatnie ale jednak rozcięcie jest). Spodnie nie są z membraną Gore, mają jedynie 10/10 k.Moje pytanie brzmi jakie macie doświadczenia w sklejaniu, naprawianiu swoich spodni. Czym najlepiej i gdzie ewentualnie można to w Krk kupić :wink:Na google wyczytałem już coś o łatkach Gore, ale patrząc na nie to są jakieś grube łaty, poza tym nie ma przeźroczystej. Z racji że rozcięcie nie jest duże to wolałbym jakąś przeźroczystą i niezbyt grubą, byle by zakleić dziurę i dalej się spodnie nie rozdzierały.Dzięki za rady z góry

DSC00450.jpg

DSC00451.jpg

DSC00450.jpg.76f092e9bde9bfd7aba6af710b76ecbc.jpg

DSC00451.jpg.70b6cf28cbfd4d78afcb72dc6d2d5ffc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj to zrobić zawodowcom :)

a poważnie poszukaj gdzie w okolicy szyją odzież 'techniczną' i tam pytaj..

ja ostatnio naprawiałem spodnie w Knurowie... wiem też że robią to koło Bielska...

w okolicach Krakowa - nie mam pojęcia...

koszt - 60pln za klejenie rozcięć i wstawki z materiału na obu nogawkach (żeby było symetrycznie i ładnie :) )

pozdr

siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roobs dzięki za podpowiedź, jednak ja nie chce zszywać spodni. Może mam błędne przekonanie ale wydaje mi się że jak oddam do zwykłego krawca to w miejscu gdzie będą szwy spodnie będą przeciekać. Dlatego szukam metody z łatami do klejenia, ewentualnie do przygrzania żelazkiem :). Dodatkowo spodnie te nie są spodniami tzw. ocieplającymi a spodniami na ciepłe dni które ociepliny praktycznie nie posiadają, więc tym bardziej nie chce ich katować nicią i igłą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli zwykłego krawca:eek: Ja kiedyś oddałem do zrobienia swój przeciwdeszczowy kombinezon...przewracałem oczy ze zdziwienia gdy nie zauważyłem naprawy :)

Dopiero po dokładnym porównaniu z drugim rękawem odnalazłem gdzie było uszkodzenie. Ściegi, nici jak fabryka :)

To nie to samo co robiły nasze babcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak Mihumor mi odp. że nigdy nie miał takich problemów i o nich nie pisał na forum . :)

Orzesz..., normalnie znajdę i pokażę Mu, że miał :wink:.

Musiałem w takim razie pomylić osoby, a może i fora. Jak będę miał chwilę, to poszukam tu i tam. Generalnie idea była taka, aby udać się do jakiegoś producenta outdoor'u i tam z pewnością pomogą. I takie właśnie doświadczenie miał ów Osobnik. Jak się nie mylę, to w Krk, można znaleźć producenta odzieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dostałeś do spodni kawałka materiału z pokazówką, jak to są tam szwy klejone? Z tego kawałka wytniesz łatkę, ewentualnie z jakiegoś starego plecaka. Chodzi o to by łatka była mocna, może być z materiału przemakalnego, bo i tak wysmarujesz ją klejem. Łatkę kleisz od wewnątrz, jeśli masz tam jakąś wyściółkę to musisz ją rozciąć (mama, albo dziewczyna zszyje). Smarujesz klejem pęknięcie i łatkę osobno, odczekujesz chwilę, sklejasz i czymś ściskasz.

Ja tak naprawiłem kurtkę TNF z gore tex, używając właśnie kawałka materiału z tych metek dodanych do kurtki. Bałem się grzać żelazkiem by nie uszkodzić membrany, dlatego wybrałem metodę z łatką od wewnątrz. Mistrzostwo estetyki to nie jest ale nie przemaka i nie pęka dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...
2 minuty temu, przemo_narciarz napisał:

Odswiezam temat rozciąłem spodnie Salomona 2 razy użyte,  To tylko 2-3cm ale chciałbym je dobrze naprawić.

Macie jakieś doświadczenia? 

Ja mam jedne spodnie Phenixa które były nadtopione od tyczek i użyłem czegoś takiego https://allegro.pl/oferta/mcnett-zestaw-naprawczy-gore-tex-latki-samoprzylep-7205570397?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_sporty_wodne_sport_other_sports&ev_adgr=Sporty+wodne&gclid=CjwKCAiAjMHwBRAVEiwAzdLWGF1UDy0A-TGiSwqTphwTwBr4yvblDcPIU-unljVoIIfIVy07Y9eNmBoCRPQQAvD_BwE   , od dwóch lat się trzyma, dwa prania też przetrwało :D 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...