Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co wybrać???


bxxtxxn

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich czytajacych... jestem tutaj na forum pierwszy raz... z uwagi na brak mozliwosci zapytania kogokolwiek w moim otoczeniu o rade zapytam tu... nosze sie z zamiarem kupna nowych nart i nie wiem na co sie zdecydowac poniewaz nie mialem mozliwosci testowania zadnej z interesujacych mnie, a mianowicie fischer rc 4 wc sc czy moze ze wzgledu na uniwersalnosc progressor 800 lub 900? w gre wchodzic moze cos innego...

moja waga 87kg

wzrost 175

umiejetnosci mysle 7

moj styl jazdy jest raczej siłowy, lubie krótki skret ale i wieksza predkoscia nie pogardze o ile warunki pozwalaja...

a i jeszcze buty zamierzam kupic fischer soma progressor 110

jak sie to ma wszystko do siebie??

Edytowane przez bxxtxxn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie moj problem polega na tym ze niekoniecznie jestem przekonany o tym ze rc4 wc sc bedzie narta odpowiednia poki co, choc nieukrywam ze najbardziej cieszy mnie jazda krótkim skretem i głebokie wychylanie sie tyle, ze warunki nie zawsze na to pozwalaja, nie wszedzie jest odpowiednio twardy stok do takiej zabawy a wtedy jesli jest to jedyna narta jaka posiadam nici z przyjemnosci... moje doswiadczenia ze sprzetem sa tez neiwielkie głównie atomic sl9, sl11, sl 12 salomon 3v(swietnie sie jezdziło wykop na wyjsciu to jest to) fischer race sc... a posiadam niestety stare atomic etl, które nie bardzo sie do czegokolwiek nadaja... w przyszły weekend wybieram sie prawdopodobnie do białki wiec moze cos sie uda przetestowac... miałem na oku jeszcze dynastara omeglass ti ale nie ma w dobrej cenie długosci 165 z zeszłego roku wiec raczej odpada... mysle wydac cos kolo 1700zł z mała elastycznoscia wiec moze jakas ciekawa propozycja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie narty na jakich jeździłeś były do siebie dosyć podobne, jeśli chcesz coś zmienić (ale nie wszystko) to polecam Kneissl Black Star XC - 168 będzie dla ciebie ok, będziesz miał nartę zwrotną prawie jak slalomka ale bardziej uniwersalną, szybszą i lepiej jeżdżącą ześlizgiem, to jest bardzo zwrotny cross, nie powycinasz łuków na nich jak na slalomce ale coś za coś. Inny pomysł to Salomon 24 hours albo Head Magnum -170cm trzeba by brać ale obie nieco mniej zwrotne od Black Starów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie piszesz,dlaczego chcesz zrezygnować z wyboru desek SL na allmountain,oczywiście oprócz uniwersalności.

Podałeś parametry fizyczne,czy wiek powoduje uspokojenie?

Wybrane narty przez Ciebie-to zupełnie inne dechy.Progressr 800 to super jazda całodzienna,bez faierwerków,RC to domieszka sportu,po tych slalomkach przejeźdzonych-będziesz zadowolony!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie słabo sie orientuje w sprzecie w porównaniu do tego co tu mozna znalesc, generalnie nie wiem czy na nartach typu SL bede w stanie jedzic z wystarczajaca predkoscia, która mnie zadowoli i to jedyny powód szukania narty innej od SL zastanawiam sie jeszcze nad fischer superior bo to taki troche kompromis w promieniu skretu tylko jaka wtedy dobrac długosc narty? ogolnie mozna powiedziec ze jestem bardzo niezdecydowany a jeszcze do tego po wczorajszej wizycie w sklepie i mierzeniu butów juz całkiem mam mętlik... przymierzałem buty fischer soma progressor 110 i nie wiem czy rozmiar 26 czy 27 był lepszy... w pozycji narciarskiej przy 26 było ok ale po wyprostowaniu sie czułem kontakt palcó z koncem buta wiec problem sie pojawia na ile bedzi to przeszkadzac i czy w ogole bedzie... oprócz tego mierzyłem jeszcze fischer rc4 120 i były całkiem całkiem ale nie wiem czy 5-6 godzin w nich bym dał rade... była jeszcze tecnica chyba model PHOENIX 110 i jesli chodzi o twardosc przy nacisku w przód były najlepsze natomiast jest to model dla szerokiej stopy a ja takowej nie posiadam wiec niestety i jeszcze jakies lange czarne całe o twardosci 120 tylko nazwy całkiem nie pamietam ale był znowu za mały ale trzymanie stopy z kazdej strony rewelacja chyba nic lepszego nie udało mi sie do tej pory zmierzyc... no i co tu wybrac z braku laku chyba skonczy sie na progressor 110 ale jeszcze bede szukał czegos dlatego prosze o jakas rade co do zawezenia poszukiwan do kilku modeli... wiem ze nic nie zastapi przymiarki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie słabo sie orientuje w sprzecie w porównaniu do tego co tu mozna znalesc, .... a jeszcze do tego po wczorajszej wizycie w sklepie i mierzeniu butów juz całkiem mam mętlik... przymierzałem buty fischer soma progressor 110 i nie wiem czy rozmiar 26 czy 27 był lepszy... w pozycji narciarskiej przy 26 było ok ale po wyprostowaniu sie czułem kontakt palcó z koncem buta wiec problem sie pojawia na ile bedzi to przeszkadzac i czy w ogole bedzie...

But narciarcki to nie trampek albo but do trekkingu.

Ten kontakt palca jest jak najbardziej ok (chyba że masz porządnie podkulone paluchy), jeżeli w 27 nie czułeś końca ani wyprostowany ani tym bardziej w pozycji "narciarskiej" to znaczy że były za duże, ciekawe że sprzedawca nie zwrócił ci na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie pytałem o to ale szczerze mowiac w 27 było czuc troche a w 26 tak mniej komfortowo ale jak tylko ugiąłęm kolana to ud razu spoko... a ze nie trampek to wiem doskonale bo jako 10latek miałem przygode w szczyrku z zaciasnym butem i wiem jakie to uczucie do tej pory dlatego nie wiem tym bardziej ze w sklepie kupujac przymierze ewentualnie wymienie ale jesli chodzi o progressory 110 to najnizsza cene znalazłem na necie a do Wawy troche daleko od Kraka zeby przymiarke zrobi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...