Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty na 3 zapięcia, prosze o opinie


khak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problemy z doborem butów. Jezeli juz trafie na takie ktore ładnie opinają przód stopy i klamry trafiaja max na 2 zatrzask to z koleii pięta mocno myszkuje i na odwrót. Znalazlem w koncu Salomony Quest 8 http://tnij.org/o0hd. z flexem 90. Maja one 3 szerokie klamry i rzepę. Obawiam się jednak, że po czasie mogą miec gorsze trzymanie lub generalnie nie będą nadawały sie do ostrzejszej jazdy. Czy to słuszne obawy ?

Innym wyborem sa Fishery flex 120 w ktorych nogi sa ladnie opiete, szczegolnie piety. Ogolnie stopa jes tprzyciasna za sprawa specyficznej konstrukcji Fisherów. Ale w prawej stopie jest nacisk na śródstopie. czy to sie moze wyrobic? Podczas przymiarki po sklepie 15 minutowej, raczej zmiany na lepsze nie zaszły. Wiec na stoku mze być dramat a może ułożą się ? co sądzicie ? Z wielu butow ktore mierzylem Fishery najlepiej opinaja stope ale przez flex 120 boje sie ze nie beda sie wyrabiac po czasie i bedzie, jak wspomnialem horror podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem w Questach ( prawdopodobnie tych bo 90 flex,) i byłem bardzo zadowolony pomimo ze byly z wypożyczalni. Trzymaly bardzo dobrze. Teraz mam Questy pro 110 i też mają trzy klamry i nie widzę żadnych wad zwiazanych z ich ilościa co prawda te akurat mają dodatkowo sznurowany but wewnętrzny co pewnie polepsza stabilność nogi w bucie.

obejrzałem zdjęcie wyglądają jak te co jeżdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedzi. Spróbuje odszukac wątek o tych Samomonach. @MajkeliX, te z linku z flex 90 nie maja sznurowanego buta wew. Troche zaczynam tez myslec o Fisherach. Sa wprawdzie drozsze o 300 zl ale maja "przyszlosciowy" Flex 120 (jezdze odwaznie) i b.dobrze trzymaja stopy (poza uciskiem w prawej) co rokuje na pryzszlosc, bo jezeli sie wybiją to bedzie czym dopinać na klamrach. Ciezka decyzja jednym słowem. Na dodatek juz 2 sprzedawcow odradzilo rozwiazanie z 3 klamrami bo ponoc kiepsa sterownosc od początku albo i po czasie do ostrzejszej jazdy.

Edytowane przez khak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najlepsze buty 3 klamrowe robi dalbello, ukośna klamra idealnie wszystko ,,blokuje i trzyma,, stopę i piszczel . co do tych salo questów są to dobre buty ale jak dla mnie nie ma różnicy miedzy 3 a 4 klamrami montowanymi w taki sposób tradycyjny ( środkowa nie na ukos) może tylko różnica w wadze bo rzep lżejszy od klamry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...