Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla zaawansowanej kobiety


jarobyk1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę żonie kupić narty, jeździ od kilkunastu lat obecnie na fischerach viron 4.4, lubi amatorsko startować w zawodach, ale wiekszość jazd to rekraacja i to jak nazwał instruktor starym stylem, żadne trasy nie sprawiają jej problemu nawet te soczyście czarne - jak to nazywa. Żona ma ok 160cm i 55kg i buty tecnica z fleksem 90. A może virony 4.4 po prostu są ok? Co byście poradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre narty dla kobiety potrafiącej jeździć i preferującej jazdę klasykiem, te narty świetnie łączą możliwość właśnie takiej jazdy z techniką carvingową. Moja żona na nich jeździ i jej jazdę mógłbym podsumować twoim opisem - czyli najlepiej klasyk i stromo, trochę nart przerobiliśmy i te są po prostu świetne, o tego jakość wykonania tej narty jest wysoka, jako, że ją serwisuje to mam swoje spostrzeżenia i porównania na temat ślizgu czy krawędzi.

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2919&id_modelu=4054

Jak pokopiesz w dziale testy to znajdziesz opis tej narty mój jak i kilku innych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dadzą jej tyle frajdy, bo coraz bardziej lubi szybkiość. Moja żona męczy mnie o RC4 lub progressory 8+ 150cm tylko rc4 w jej wzroście są juniory i nie wiem czy je dociąży na krawędziach.

Pozdrawiam

Edytowane przez jarobyk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skądą ten wniosek o szybszej jeździe? Moim zdaniem Progresor 8 to słabsze narty a juniorskich RC4 to nawet nie ma co porównywaś, jakie to RC4 ma być o szybkiej jazdy - chyba tylko RC tylko po co komuś takie narty jeśli jeździ głównie klasycznie, no i czy je dociśnie do klasyka. Juniorskie narty ważąc ponad 50 kg każdy dociśnie, moje córki ważą nieco ponad 30 kg i nie mają z tym większych problemów. Progressor 8 to dobre narty, zwłaszcza w relacji cena/jakość ale o jazy jak piszesz Blue Star będzie zdecydowanie,lepszy. Takie są moje doświadczenia, odczucia z jazdy i obserwacje tych nart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wniosek, bo porównuje siebie do innych uczestniczek zawodów, a jest z reguły w połowie stwaki swojej grupy wiekowej. Wielokrotnie też mówiła, że chciałaby wycinać carvingowo, nawet wzięła w tym celu instruktora, nie wiem czy coś jej to dało, nie potrafię ocenić, bo ja jeżdzę tzw swoim stylem, kilka lat i to dzięki niej, bo mnie wciągnęła i nie znam się na tym. Będę próbował ją namówić choć twierdzi że nie zna firmy i pyta mniee kto z zawodników jeździ na deskach tej firmy.

Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego związku miedzy nartami na jakich jeżdżą zawodnicy a tymi na których śmigają amatorzy, nawet jeśli tak samo wyglądają i są od tego samego producenta. Poprawy miejsca w stawce zmiana nart nie gwarantuje chyba bez względu na wybór bo limit prędkości przejazdu na tym poziomie jest zdecydowanie po stronie jeźdźca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Włąsnie w ten weekend mialem zdarzenie, które po raz kolejny potwierdziło tezę, ktorej od lat starm sie byc wierny. Dla dobrego narciarza tylko najwyższa nrta z grupy race z katalogu danej firmy będzie dobra albo narta komórkowa. Reszta to mniej lub bardziej udane przybliżenia.

Jezli zona startuje w zaowdach to tym bardziej szukalbym takiej narty. Gigantka do wzrostu lub +5 cm powinna być idealna.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+5cm??? Hym zawsze myśłem żę wzrost -5do10 cm czyli jakieś 150-155cm przy wzroście 160cm. A co do nart to żona cały czas skłania się do Fischer race sc lub superrace sc, tylko teraz z tą długością nie wiem bo szukałem dla niej 150cm?? A żóna startuje w zawodach dla amatorów typu Family Cup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

+5cm??? Hym zawsze myśłem żę wzrost -5do10 cm czyli jakieś 150-155cm przy wzroście 160cm. A co do nart to żona cały czas skłania się do Fischer race sc lub superrace sc, tylko teraz z tą długością nie wiem bo szukałem dla niej 150cm?? A żóna startuje w zawodach dla amatorów typu Family Cup.

Mowisz o taliowanej narcie slalomowej a żone chrakteryzujesz jako doświadczona narciarkę, jeżdżącą z przewaga technik slizgowych (to co nazywasz "starym stylem") i startująca od czasu do czasu w FC. W FC jeździ się giganty więc w tym kierunku wypadaloby iść. Narta gigatowa nie gryzie a w zawodach spisuje sie znakomicie. Również dla osoby zaznajomionej z technikami slizgowymi bedzie to znacznie lepszy wybór niż szukająca skrętu slalomka. Zreszta krótka narte juz ma - bo podejrzewam, że Viron nia ma więcej jak 155 a najpewniej 150 więc po co je druga??

Pisze co ja bym doradził zonie jako nastepna nartę. Jest pewnie starsza i jeździ lepiej. Ma slalomkę komórkową 155 przy wzroście 165 i wadze 58-60 kg i sobie bardzo chwali. Następna powinna byc gigantka 165-170 cm.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja żona wybiera narty, które nie nadają się za bardzo nawet na amatorskiego giganta - owszem, można na takich go przejechać tylko po co, do tego takie narty są najgorszym wyborem dla osoby jeżdżącej klasykiem czy też jak piszesz starym stylem. Mitek Ci pisał o gigantce a ja o narcie RC, wtedy 160 cm i na zawody powinny być takie narty dobre tylko ja osobiście mam jednak spore wątpliwości na ile na takich nartach pojedzie osoba jak w opisie i jaką z tego tytułu uzyska korzyść. Zawsze jest jednak baza do nauki

Edytowane przez mihumor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona w tym roku kupiła coś takiego;

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3629&id_modelu=5450 i jest bardzo zadowolona.

testowała także ;

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3636&id_modelu=5612 jej zdaniem bardzo szybka narta...

Proponujemy testować i raz testować :))) a wybór stanie się łatwiejszy.

Edytowane przez miraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...