Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie pojeździć na tyczkach


spi630

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym założyć temat w którym prezentowane byłby by ośrodki w których można za darmo pojeździć po ustawionym gigancie. Jako że raczej chodzi tu o ośrodki alpejskie, proszę o podzielenie się informacjami pewnymi, najlepiej z pierwszej ręki, w miarę możliwości wzbogaconymi o zdjęcia czy mapki ośrodka z zaznaczoną strefą treningową, tak by na podstawie tych wiadomości można by było zaplanować sobie indywidualny wyjazd i pojeździć na bramkach.Zacznę sam, jako że właśnie wróciłem z Zauchensee, gdzie przez tydzień jeździłem codziennie za friko na super stoczku treningowym. Stoki treningowe są 3, na jednym stoi codziennie darmowy szybki i rytmiczny gigant z pomiarem czasu (też darmowym) o różnicy poziomów ok 100m, stawiane są około 10 bramek co daje przejazd na ok 22-24seundy, trochę krótki lecz pierwsze 6 bramek jest na całkiem stromej części stoku. Pozostałe 2 stoki można zarezerwować z wyprzedzeniem również za darmo i postawić swoje tyczki. Oprócz tego są jeszcze 2 stoki do jazdy wolnej. Stoki są obsługiwane przez osobny orczyk. W połowie marca było totalnie pusto, kilka razy raptem się zdarzyła na górze kolejka na 3-4 osoby. Małe klubiki dziecięce nawet nie stawiały swoich tyczek tylko jeździli po ustawionym. Obsługa orczyka wierci dziury i dokręca tyczki w razie potrzeby. Żyć nie umierać, po kilku dniach miałem już dość;)[video=youtube;hTfpvHUzLhw]

c_zauchensee_kogelalm.jpg

Trainingszentrum Kogelalm Zauchensee.jpg

Trainieren im Skigebiet Zauchensee im Salzburger Land

c_zauchensee_kogelalm.jpg.5a5df4112e9499f32151281e11fd4e08.jpg

57da855296139_TrainingszentrumKogelalmZauchensee.jpg.2eb4ed53c6dd033f78bb07e6f5439d2a.jpg

Edytowane przez spi630
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie był w Nassfeld, czyli Tripolach.

Wydaje mi się, że troszkę gęściejszy, ale nie dużo.

Ustawiony na stałe, pomiar czasu, możliwość wykupienia filmu.

Myślę, że tego nie zlikwidowali, można się było fajnie "pobawić".

Nie mam niestety filmu - zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym sezonie miałem okazję spróbować jazdy na takim małym gigancie ustawionym na Groste w Madonnie Di Campiglio. Był wyznaczony teren, były tyczki, był pomiar czasu. O możliwości kręcenia filmu nic nie wiem - chyba takiej nie było. Niestety ta przyjemność nie była za darmo. Każda próba to wydatek 1 euro jeśli dobrze pamiętam. Ale chętnych nie brakowało bo za każdym razem z 4-5 osób stało przede mną w kolejce do zjazdu.

Załączam mały plan. Tyczki były ustawione przy trasie 18 (albo 20):happy: http://www.funiviecampiglio.it/images/mappe/pl-groste.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym sezonie byłem w ostatnim tygodniu lutego w Livigno. wszystkie 6dni które jeździłem gigant był rozstawiony wzdłuż kanapy Federia(po prawej patrząc w dół stoku). nie był zbyt łatwy z powodu kilku załamań terenu, przez co czasem nie było widać kolejnej bramki, ale po kilku zjazdach jeździło sie już tam na pamięć :-) Na ostatniej bramce hopa na której leciałem dobre 15m w powietrzu, wiec były i atrakcje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Możliwość pojeżdżenia na takich "pseudo" gigantach jest również na Zillertalarenie.

Są trzy "skimovie":

1. Przy trasie 17 w Zell

2. Przy trasie 32 w Gerlos

3. Przy trasie 3 w Konigsleiten

Nie są to zbyt wymagające giganty, ale są, dodatkową atrakcją jest automatycznie robiony filmik który można ściągnąć ze skiline, tu masz przykład:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/7897-Techniki-jazdy-oraz-nasze-filmiki?p=152644&viewfull=1#post152644

Dodatkowo przy czerwonej trasie 13 na Zell, jest wydzielony gigant z pomiarem czasu.

Jest dłuższy od tych z filmikiem i ustawiony na bardziej wymagającym odcinku.

Tu masz linka do Zillertalareny:

http://www.zillertalarena.com/de/arena/winter/start_winter.html

Jest tam mapka z trasami. W zakładce sport+fun masz do wyświetlenia skimovie i rennstrecken i po naciśnięciu pokaże ci gdzie są te cuda:biggrin:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...